Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

W środę 1 sierpnia 2018 roku w Orzyszu odbyły się uroczystości z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem asysty honorowej 15 GBZ im. Zawiszy Czarnego.Mieszkańcy Orzysza, turyści wraz z władzami samorządowymi zgromadzili się przy Pomniku 1920, aby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy zginęli w imię wolności. Po ceremonii wciągnięcia flagi na maszt i odegrania hymnu narodowego, głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Orzyszu Adam Myka. Po czym nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych na czele z Wicestarostą Powiatu Piskiego Markiem Wysockim oraz służb mundurowych, które reprezentował mjr Radosław Bąk Dowódca 15 Mazurskiego Batalionu Saperów.W imieniu Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego wystąpiła Sekretarz Gminy Monika Łępicka-Gij.

Zapraszamy do udziału w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej TYTANOWY TYGRYS 2018

Utalentowane muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do uczestnictwa w III Przeglądzie Piosenki Żołnierksiej i Patriotycznej o statuetkę TYTANOWEGO TYGRYSA, który odbędzie się 19 sierpnia 2018 na scenie plenerowej za Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej i rozpocznie się o godz. 13:00. Przesłuchania solistów, na których czekają atrakcyjne nagrody, odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: do 13 r. ż, od 14 - 17 r. ż oraz 18 lat i powyżej. Na zespoły czekają nagrody pieniężne: I nagroda 700 zł, II nagroda - 500 zł, III nagroda - 300 zł. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół SAN QUENTIN z Węgorzewa, który w roku 2017 zdobył I miejsce.

Orzysz-Varena. Obóz sportowy orzyskiej młodzieży w Orzyszu w dniach 23.07-27.07.2018 r.

Jest to trzeci etap realizowanego od stycznia projektu LT-PL-2S-125 pn. AKTYWNE I ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO TRANSGRANICZNE w ramach programu Interreg Litva -Polska.

Splyw kajakowy KLUSY-ORZYSZ

18.07.2018 Uczestniczyliśmy w promocyjnym spływie kajakowym szlakiem rzeki Orzysz na trasie KLUSY- ORZYSZ(18 km). Organizatorem spływu było: Orzyskie Stowarzyszenie Terapeutów i Animatorów Kultury. Warto dodać, że byliśmy pierwszą zorganizowaną grupą, która przepłynęła wyżej wymienioną trasę. DZIĘKUJEMY BARDZO !!! wychowawcy: Barbara Kaźmierczak, Małgorzata Osiecka,Wojciech Górecki

Program dla seniorów opracowany w ramach projektu "Nie zapomnij o mnie"

Oto PROGRAM DLA SENIORÓW, który jest jednym z efektów projektu "Nie zapomnij o mnie" realizowanego w ramach programu Interreg Polska - Litwa przez gminę Orzysz oraz litewskie miasto Alytus. Program zawiera porady jak zadbać o zdrowie fizyczne, psychiczne oraz relacje rodzinne będąc seniorem a także pomaga zrozumieć zachowania i postawy seniorów. Zapraszamy do lektury!

"POŁĄCZYŁ NAS TEATR"-SPEKTAKL POLSKO-UKRAIŃSKIEJ GRUPY MŁODZIEŻY NA POLANIE KULTURY W ORZYSZU

28 lipca gościliśmy na Scenie Pasjonatów polsko-ukraińską grupę uczestników projektu pn. "Połączył nas teatr", realizowanego z inicjatywy Fundacji RenesArt w Nowych Gutach. Młodzież wystawiła spektakl T. Kantora "Umarła klasa", w reżyserii Andrieja Jurkievicza z Teatru Alter w Drohobyczu. Odważna, mocna, wyrazista sztuka znalazła nie tylko zrozumienie orzyskiej publiczności, ale też zmieniła spojrzenie na teatr wielu z nas.

Relacja ze spotkania z art terapią w programie "Nie zapomij mnie"

Piąte z kolei zrealizowane spotkanie z ośmiu zaplanowanych w ramach realizcji projektu "Nie zapomnij o mnie" Interreg Polska-Litwa współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Spotkania przeznaczone są dla seniorów orzyskich oraz z litewskiego miasta Alytus i odbywają się raz w miesiącu od marca do pażdziernika 2018 r. Lipiec w Orzyszu związany był z art terapią oraz z charyzmatyczną postacią Piotra Chorąży. W efekcie zajęć, powstały piekne prace w pastelach kruchych, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Z wizytą w muzeum

Młodzież z partnerskiego miasta Varena na Litwie poznaje historię naszego miasta

Prognoza Pogody z Orzysza

Dziś przedstawiamy Państwu kolejny odcinek audycji telewizyjnej „Prognoza Pogody z Prezenterem wstaje dzień”oraz „Prognoza Pogody z Prezenterem” z Orzysza, których emisja odbyła się w TVP3 Olsztyn w dniu 23 lipca br.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Orzysza zaprasza Panie z terenu Gminy Orzysz na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat, które odbędą się w dniu 2 sierpnia 2018r. (czwartek ) obok Ośrodka Zdrowia w Orzyszu, ul. Ogrodowa 12.

"Połaczył nas teatr" - spektakl w międzynarodowej obsadzie

Zapraszamy na spektakl będący efektem programu polsko-ukrańskiej wymiany młodzieży pn. "Połaczył nas teatr". Można go obejrzeć w Nowych Gutach w piątek 27 lipca lub na Polanie Kultury w Orzyszu w sobotę 28 lipca.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17.00 w całej Polscy zatrzyma się czas, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach. Orzysz pamięta ! ! ! Zapraszamy

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24