Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Doradztwo zawodowe-warsztaty

W dniach 13-14 grudnia 2018 roku w ZSO w Orzyszu odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-III LO związane z tematyką doradztwa zawodowego.Warsztaty przeprowadziły Panie: Żaneta Sarnecka-Roch oraz Paulina Syrowatka z Giżyckiej Filii Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.Spotkanie zorganizowała p.Dorota Foszczyńska- doradca zawodowy w ZSO w Orzyszu.

Zakręcone Pianki

Z inicjatywy Pani Elżbiety Bartkowskiej Radnej Rady Orzysza kadencji 2014-2018 powstała grupa nieformalna w osobie sołtysa Pianek Marzeny Kacprowskiej( koordynator), Anny Drabent (członek), przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Piankach oraz Elżbiety Bartkowskiej(członek) i Ewy Stankiewicz, które podjęły się napisania i realizacji projektu pn. „Zakręcone Pianki”. Celem projektu była integracja społeczności wsi Pianki, Aleksandrowo oraz Sumki. Na realizację działań projektowych pozyskano kwotę 4.000,00 z Programu Wspólne Podwórko 2018.

LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI

O tym, że licealiści nie są statystycznymi polakami i lubią czytać książki wiedzą chyba wszyscy. Postanowiliśmy zarazić tą pasją jak najwięcej osób. W naszym orzyskim liceum kolejna burza mózgów zakończona warsztatami i proszę efekty na zdjęciach. Sleeveface wykonali pod okiem bibliotekarki p.Krystyny Ziółkowskiej uczniowie klasy II: Paweł Wykowski i Ola Patyniuk.

Wycieczka edukacyjna koła robotyki i automatyki

Najpierw nauka, później rozrywka - tak przebiegła wycieczka koła robotyki i automatyki na którą zaprosiliśmy uczniów ZSP w Orzyszu i ZSP w Okartowie. Na inspirujące prezentacje i pokazy naukowe zaprosił nas Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, rozrywkę zapewnił salon wirtualnej rzeczywistości. Duża dawka niezapomnianych wrażeń.

Odwiedziny Mikołaja

W dniu wczorajszym młodzież przygotowała Mikołajki w naszym mieście. Odwiedzili szkołę podstawową i gimnazjalną. Uczniowie ucieszyli się, że odwiedził ich św. Mikołaj i obdarował ich prezentami. Dzieci bardzo zainteresowały się strojem Mikołaja. Na długiej przerwie w naszej szkole, Liceum Ogólnokształcącym odbyły się konkursy i zabawy świąteczne. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą o świętach i zwyczajach. Pokazali się ze strony muzycznej i zaśpiewali piosenki w różnych językach. Zaprezentowali swoje stroje w pokazie mody. Mogliśmy zobaczyć Mikołaje, elfy a nawet renifera. Na koniec odbyło się losowanie prezentów, gdzie każdy mógł coś zdobyć: SOS-y, które ratują przed złymi ocenami, paczki świąteczne, w których były słodycze i napoje oraz najmniej pożądany prezent, napis "Wesołych Świąt". Mikołajki minęły nam w miłym i wesołym towarzystwie, co można zauważyć oglądając poniższe zdjęcia.

Mikołajkowo-Bajkowe Koło Fortuny w Bibliotece Miejskiej.

Bitwa na kule śnieżne, Bajkowe Koło Fortuny, spotkanie z Mikołajem i Bałwankiem, mnóstwo słodkości i upominków oraz wiele innych atrakcji, to prezent, jaki Biblioteka Miejska zrobiła dzieciom z okazji Mikołajek. Było wesoło, było śmiesznie, było SUPER! Dziękujemy Paniom Dominice Dudko i Patrycji Jach za pomoc w opanowaniu bandy rozbrykanych dzieciaków :)

Konkurs ofert

Burmistrz Orzysza ogłasza konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu w Gminie Orzysz w 2019 roku. W budżecie Gminy Orzysz na realizację zadania publicznego przeznacza się kwotę 120.000,00 zł. Termin składania ofert - 20 grudnia 2018r. do godz. 15:30.

Dar dla Muzeum w Orzyszu

Panowie Andrzej i Jakub Knyżewscy przekazali do Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu dioramę przedstawiającą warsztat naprawczy niemieckich wozów bojowych na froncie wschodnim. Za ten niezwykły dar serdecznie dziękujemy!!!

Wystawa na 100-lecie Niepodległośći

23 listopada b.r. nastąpiło otwarcie wystawy czasowej „Skrzydła Niepodległej”, którą będzie można oglądać w Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu do dnia 31 grudnia 2018 r. Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt modeli samolotów, kolekcja znaczków pocztowych i książek z prywatnych zbiorów Pana Zbigniewa Włodkowskiego Burmistrza Orzysza.

"Mazur opowiada swoją historię"

2 grudnia b.r. w Muzeum odbyło się niecodzienne spotkanie, pełne wspomnień i wzruszeń. Powodem spotkania była promocja książki „Mazur opowiada swoją historię” Helmuta Laski, która ukazała się w Niemczech w 2011 roku. Dzięki staraniom dr Adama Żaboklickiego została przetłumaczona na język polski i wydana w 2018 r. w nakładzie 140 egzemplarzy.

Faworyci punktują, Bomir szuka formy

Promil wygrał z Bomirem w najciekawszym meczu 2. kolejki Aviva Futsal Liga. Ciekawie było także w starciu Makro Team z 15 Batalionem Saperów, który zakończył się podziałem punktów. Pozycję lidera zachował Galakticos FC.

Apel do mieszkańców miasta i gminy Orzysz

W związku z nadchodzącym okresem zimowym, a wraz z nim zapowiadanymi spadkami temperatur powietrza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu zwraca się do mieszkańców naszej gminy z apelem o wrażliwość na trudną sytuację osób bezdomnych, niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i innych, które z uwagi na trudną sytuację życiową mogą być narażone na zagrożenia, jakie niesie za sobą sezon zimowy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24