Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Orzysz pamięta o Żołnierzach Wyklętych. Dziś (1 marca) podczas narodowego dnia ich pamięci w Orzyszu o godz. 10.00 pod „Pomnikiem 1920” władze Orzysza złożyły kwiaty w dowód pamięci o żołnierzach.

Dzień Myśli Braterskiej

Każdego roku 22 lutego skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. W Orzyszu harcerze z tej okazji również zorganizowali specjalną imprezę tzw. świeczkowisko. W dniu 26.02.2013r. do Burmistrza Orzysza przybyli harcerze, aby wręczyć upominek, który był dowodem wdzięczności za możliwość zorganizowania takiego Rajdu.

Świętujemy Dzień Kobiet

Drogie Panie! Zapraszamy na „babskie spotkanie” w dniu 10 marca 2013r. o godz.18:00 w Domu Św. Rodziny Caritas w Orzyszu. Specjalnie dla Was zaśpiewa filipiński piosenkarz CONRADO YANEZ, laureat programu MUST BE THE MUSIC.

Bomir obronił mistrzowski tytuł

Do ostatniej ligowej kolejki trzeba było czekać na wyłonienie mistrza V Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. O tytule zadecydował dopiero kończący rozgrywki mecz, w którym Bomir zmierzył się w piątkowy wieczór z Orkanem Drygały.

Sople już niegroźne

Na prośbę zarządcy budynku przy ul. Rynek 5 strażacy usuwali sople zwisające nad ciągami pieszymi oraz wejściami do MOPS oraz Centrum Informacji Turystycznej. Niektóre miały długość ok 2 metrów i ważyły kilkadziesiąt kilogramów. Stanowiły więc realne niebezpieczeństwo dla przechodzących w pobliżu budynku osób. Trzech strażaków przy pomocy podnośnika hydraulicznego skutecznie usunęło zagrożenie.

Kolizja na Wojska Polskiego

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotni wieczór na ul. Wojska Polskiego. W wyjeżdżające z jednej z posesji Audi z dużą siłą uderzył jadący w stronę Pisza Seat. W wyniku zderzenia Seat wypadł na lewy pas jezdni i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia.

Puchar Burmistrza Orzysza pojechał do Ełku

Siatkarze Słonecznego Patrolu Ełk sięgnęli po Puchar Burmistrza Orzysza za zwycięstwo w Turnieju Siatkówki Mężczyzn, który rozegrany został w minioną sobotę w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. W finale ełczanie pokonał Efektor Orzysz 2:0.

Czwartkowe wieczory muzyczno-poetyckie w Domu Kultury

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu” Czwartkowe wieczory muzyczno-poetyckie” 28 lutego b.r. o godz.19:00 do Domu Kultury w Orzyszu ul. Giżycka 9. Gościem wieczoru będzie Kuba Michalski. W programie usłyszymy piosenki Jacka Kaczmarskiego „ Mury”, „Obławę”, „Sen Katarzyny II”, „Zbroję” i wiele innych utworów barda Solidarności.

Emeljot wraz muzykami, którzy wystąpili gościnnie, Pawłem Stawickim i Pawłem Brzuszkiem

WALENTYNKI 2013 W PUBOWEJ ATMOSFERZE

Tym razem zespół Emeljot debiutował „na deskach” orzyskiego baru Zagłoba, by wespół z licznie zgromadzoną publicznością świętować Dzień Zakochanych. „To był Emeljot w zupełnie innej odsłonie!” – tak podsumował koncert jeden ze słuchaczy.

Młodziczki i młodzicy Jedynki Orzysz najlepsi w Turnieju Mistrzostw Polski

Podwójnym sukcesem UKS Jedynka Orzysz zakończył się Turniej Mistrzostw Polski w unihokeju, który w miniony weekend odbył się w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. W sobotę w rywalizacji najlepsi okazali się młodzicy orzyskiego klubu, zaś dzień później triumfowały ich klubowe koleżanki.

Bomir liderem nie tylko w Orzyszu

Świetnie w rozgrywkach Piskiej Ligi Halowej radzą sobie gracze Bomiru. Zespół występujący w Piszu pod szyldem Bomir Media Expert, w którego składzie występują czołowi gracze z orzyskiej ligi, na kolejkę przed końcem rozgrywek przewodzi stawce drużyn.

Czwartek zakochanych

Zgodnie z tradycją, każdego roku w dniu 14 lutego w sposób szczególny wyznajemy sobie miłość. Wysyłając na przykład anonimowy liścik w kształcie serca z aforyzmem wewnątrz, podarowując jakiś słodki upominek, kwiaty lub po prostu mówiąc szczerze o swoich uczuciach. Ale przecież można także zabrać ukochaną lub ukochanego do wykwintnej restauracji na kolację przy świecach i czule powiedzieć: „kochanie w tym roku Klub Spotkań Artystycznych działający przy Domu Kultury w Orzyszu przygotowuje specjalny program artystyczny, taki walentynkowy, więc jedz szybciej i idziemy…”.

« · «« · 206 · 207 · 208 · 209 · 210 · 211 · 212 · 213 · 214 · 215 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzyskie Centrum Informacyjne

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online INVEST IN ORZYSZ
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too