Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenie

Dwa piękne pieski chcą znaleźć właściciela. Wszysktich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 600 902 890

Blisko 200 biegaczy na XX Orzyskim Biegu Ulicznym

198 osób stanęło na starcie Orzyskiego Biegu Ulicznego ph. Żyj bez nałogów, który w miniony piątek wystartował ulicami Orzysza. W tym roku najstarsza i największa orzyska impreza dla amatorów biegania miała swój jubileusz, bowiem zorganizowana została już po raz 20.

Gminny etap konkursu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior”

W dniu dzisiejszym ( 17.06.2013 r.) na hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu odbył się gminny etap konkursu wiedzy na temat mazurskich jezior i ryb. Konkurs był jednym z etapów projektu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013.

Połączenie jezior

Dnia 14.06.2013 nad jeziorem Buwełno doszło do spotkania grup uczniów ze szkoły Podstawowej w Staświnach(Gmina Miłki) oraz Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu.

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M. Kajki rozstrzygnięty!

15 czerwca 2013r. w Orzyszu obradowało Jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki w następującym składzie:Janusz Drzewucki- poeta, krytyk literacki, wydawca, dziennikarz Członek Polskiego PEN Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich;Wojciech Gawłowski- poeta, krytyk literacki ,juror wielu konkursów poetyckich; Krzysztof Kuczkowski -poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich, redaktor naczelny dwumiesiecznika literackiego „Topos” oraz Anna Nowaczyńska-poetka. Jury omówiło i oceniło1161 wierszy nadesłanych przez 387 autorów z całej Polski i zagranicy. Wysoki poziom artystyczny utworów, rekordowa ilość nadesłanych wierszy nie były sprzymierzeńcami przy wyborze czołówki poetów w tegorocznej edycji. Obrady trwały długo, ale udało się, werdykt zapadł!

Wypoczywając poznają Orzysz

Dnia 11.06.2013 do Orzysza przybyła grupa młodzieży, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku, która jest placówką zajmującą się edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, autystycznej oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Trzy kroki do awansu

Takiej okazji seniorzy orzyskich Śniardw nie mieli od ponad 10 lat. Za sprawą doskonałych występów w rundzie wiosennej „zielono-niebiescy” są o krok od awansu do klasy okręgowej.

X Festyn Rodzinny

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca br. odbył się jubileuszowy X Festyn Rodzinny, który okazał się wydarzeniem barwnym i radosnym, a rywalizacja rodzin „O Puchar dla Najaktywniejszej Rodziny” przebiegała w naprawdę gorącej atmosferze. Do turnieju zgłosiło się 20 rodzinnych drużyn, które zmierzyły się w dziewięciu obowiązkowych konkurencjach (strzał z łuku, sztafeta z chochlą, rzutki, skoki przez linę, naszyjnik z makaronu i inne).

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 29.05.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 29.05.2013r.

Czwarta ofiara wody

W sobotę, 8 czerwca strażacy po raz kolejny prowadzili działania na wodzie. Tym razem zostali wezwani do zdarzenia na jeziorze Tyrkło w Okartowie. Kajak, którym płynęło dwóch młodych mężczyzn w pewnym momencie wywrócił się i mężczyźni wpadli do wody.

„Tych lat nie odda nikt….”

Te słowa znanej wszystkim piosenki śpiewnej przez Irenę Santor rozbrzmiewały i to często 30 maja 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Ogródku.

Dzik na Drawsku

Prawie 2000 żołnierzy oraz kilkaset pojazdów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęło szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

« · «« · 182 · 183 · 184 · 185 · 186 · 187 · 188 · 189 · 190 · 191 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too