Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wyruszyli po słońce...

W NOGACH PĘD, WE WŁOSACH WIATR
ROWEREM MOŻNA OBJECHAĆ ŚWIAT!


4 maja 40-osobowa grupa miłośników rowerowych wypraw po ziemi mazurskiej uczestniczyła w ósmym rajdzie rowerowym „Majowa wyprawa po słońce” zorganizowanym przez Dom Kultury w Orzyszu.

Orzyskie obchody święta 3 maja

Podnośnie i uroczyście uczczono w Orzyszu 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Orzysz najmilszym miastem w Polsce?

O tym zdecydować możemy my- czyli mieszkańcy gminy Orzysz. Pod hasłem " Milka. Moje miasto się przytula" wystartowała ogólnopolska akcja, w której Polacy wybiorą najmilsze miasto w Polsce.

4 maja - Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim członkom OSP i funkcjonariuszom PSP dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym. Składam Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

Prezes Zarządu OSP Orzysz
mgr Mariusz Semenowicz

12 Targi Gospodarcze K.I.S. w Kropp

W dniach 25-28 kwietnia br. delegacja z Gminy Orzysz na zaproszenie Burmistrza Reinharda Müllera przebywała z wizytą partnerską w Gminie Kropp. W składzie delegacji znalazł się Burmistrz Orzysza-Tomasz Jakub Sulima, V-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu -Pani Monika Zielińska oraz Pan Piotr Chorąży –tłumacz. Celem przewodnim wyjazdu do Kropp był udział w wielkim przedsięwzięciu gminy tj. Targach Gospodarczych.

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 24.04.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 24.04.2013r.

Emeljot i konferansjerzy: Julia Chełmińsa i Patryk Uliszewski

Równamy Szanse w Orzyszu – relacja ze spotkania otwartego dla mieszkańców naszej gminy

Gimnazjaliści z Orzysza przystąpili do uczestnictwa w regionalnej edycji programu Równać Szanse w styczniu 2013, realizując projekt „Pomysł na życie – od wizji do działania”. Jednym z aspektów ich aktywności jest organizowanie spotkań otwartych dla społeczności lokalnej. Są to mitingi z „lokalnymi celebrytami” czyli mieszkańcami Orzysza, postrzeganymi jako „ludzie sukcesu”. Bohaterem pierwszego spotkania, które odbyło się 26 kwietnia, był zespół Emeljot.

Na rampie w Orzyszu

Już pod koniec maja żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczną przemieszczenie na poligon w Drawsku Pomorskim. Znaczna część sprzętu biorąca udział w szkoleniu poligonowym przewieziona zostanie transportem kolejowym.

Światowy Dzień Zdrowia 2013 pod hasłem „Zdrowe bicie serca” (ang. Healthy Heart Beat)

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO w 1948 roku. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W tym roku motywem przewodnim jest nadciśnienie. Hasłem tegorocznej kampanii jest Healthy Heart Beat – zdrowe bicie serca, zdrowe ciśnienie krwi.

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 4/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (od 27 marca 2013 r. do 23 kwietnia 2013 r.)

Zaproszenie na spotkanie otwarte z zespołem EMELJOT!

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Orzysza i okolic na spotkanie otwarte z zespołem EMELJOT. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu "Orzyszanie znani i lubiani". Jako uczestnicy projektu "Równać szanse" chcielibyśmy bliżej poznać osoby z naszego otoczenia, które odniosły sukces.

Niedzielę spędzili przy kartach

Blisko dwudziestu zawodników z Orzysza, Drygał i Pisza przystąpiło w minioną niedzielę (21 kwietnia br.) do rywalizacji w VII Otwartych Mistrzostwach Orzysza w 3-5-8. Turniej w popularną grę karcianą, którego głównym trofeum był Puchar Burmistrza Orzysza, rozegrany został w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu.

« · «« · 179 · 180 · 181 · 182 · 183 · 184 · 185 · 186 · 187 · 188 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too