Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Połamania piór!

Drodzy maturzyści, maj jest miesiącem w którym wszystko budzi się do życia. Dla Was jest to czas wytężonej pracy. W związku z tym pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników, aby stworzyły one możliwość realizacji edukacyjnych i zawodowych ambicji, a także były początkiem pomyślnej przyszłości.
Połamania piór!
Burmistrz Orzysza
Tomasz Jakub Sulima

Majówka 2013

3 maja br. na scenie w Ogródku Jordanowskim młodzi Orzyszanie prezentowali swoje talenty i umiejętności.

Marzenia strażaków z OSP Orzysz o nowym samochodzie ratowniczo - gaśniczym spełniły się.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu ma nowy wóz strażacki. Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu z napędem 4 x 4 marki MERCEDES - BENZ ATEGO 1429 AF. Auto jest w pełni wyposażone zarówno w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, specjalne oświetlenie jak i aparaturę łącznościową. Wartość samochodu wraz z wyposażeniem, który trafił do jednostki OSP Orzysz to 711 897,32 zł.

Wędkarze zainaugurowali sezon na szczupaka

Trzy wymiarowe szczupaki padły łupem wędkarzy rywalizujących w Spinningowych Zawodach Wędkarskich, które odbyły się w czwartek 2 maja, na jeziorze Orzysz. W drugiej odsłonie Wędkarskiego Grand Prix Orzysza najlepszy okazał się Adam Leśniczy, ze szczupakiem o wymiarze 52,5 cm.

Majowo u Zawiszaków

Dzień Flagi Narodowej i Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja to uroczystości, w których tradycyjnie uczestniczyli żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Wyruszyli po słońce...

W NOGACH PĘD, WE WŁOSACH WIATR
ROWEREM MOŻNA OBJECHAĆ ŚWIAT!


4 maja 40-osobowa grupa miłośników rowerowych wypraw po ziemi mazurskiej uczestniczyła w ósmym rajdzie rowerowym „Majowa wyprawa po słońce” zorganizowanym przez Dom Kultury w Orzyszu.

Orzyskie obchody święta 3 maja

Podnośnie i uroczyście uczczono w Orzyszu 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Orzysz najmilszym miastem w Polsce?

O tym zdecydować możemy my- czyli mieszkańcy gminy Orzysz. Pod hasłem " Milka. Moje miasto się przytula" wystartowała ogólnopolska akcja, w której Polacy wybiorą najmilsze miasto w Polsce.

4 maja - Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim członkom OSP i funkcjonariuszom PSP dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym. Składam Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

Prezes Zarządu OSP Orzysz
mgr Mariusz Semenowicz

12 Targi Gospodarcze K.I.S. w Kropp

W dniach 25-28 kwietnia br. delegacja z Gminy Orzysz na zaproszenie Burmistrza Reinharda Müllera przebywała z wizytą partnerską w Gminie Kropp. W składzie delegacji znalazł się Burmistrz Orzysza-Tomasz Jakub Sulima, V-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu -Pani Monika Zielińska oraz Pan Piotr Chorąży –tłumacz. Celem przewodnim wyjazdu do Kropp był udział w wielkim przedsięwzięciu gminy tj. Targach Gospodarczych.

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 24.04.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 24.04.2013r.

Emeljot i konferansjerzy: Julia Chełmińsa i Patryk Uliszewski

Równamy Szanse w Orzyszu – relacja ze spotkania otwartego dla mieszkańców naszej gminy

Gimnazjaliści z Orzysza przystąpili do uczestnictwa w regionalnej edycji programu Równać Szanse w styczniu 2013, realizując projekt „Pomysł na życie – od wizji do działania”. Jednym z aspektów ich aktywności jest organizowanie spotkań otwartych dla społeczności lokalnej. Są to mitingi z „lokalnymi celebrytami” czyli mieszkańcami Orzysza, postrzeganymi jako „ludzie sukcesu”. Bohaterem pierwszego spotkania, które odbyło się 26 kwietnia, był zespół Emeljot.

« · «« · 172 · 173 · 174 · 175 · 176 · 177 · 178 · 179 · 180 · 181 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too