Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Cezary Stanisławajtys najlepszy w cyklu Grand Prix

Niewiele zmian do końcowej klasyfikacji IV Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej wniosły VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Piskiego, które zakończyły wakacyjny cykl turniejów na plażach nad jeziorem Orzysz. Zgodnie z przewidywaniami po końcowy triumf sięgnął Cezary Stanisławajtys, który wygrywając niedzielne zawody w parze z reprezentantem gospodarzy Marcinem Filipowiczem, wywalczył także tytuł Mistrza Powiatu Piskiego.

Wojskowi rywalizowali z cywilami

W dniu Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) na Stadionie Miejskim w Orzyszu rozegrano mecz piłki nożnej, w którym naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Gminy Orzysz i 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W towarzyskim spotkaniu, rozegranym już po raz czwarty, górą byli orzyszanie, którzy pokonali wojskowych po rzutach karnych.

Mistrz Polski w gminie Orzysz

Trwają przygotowania do LOTOS 70. Rajdu Polski. Przez kilka dni na terenie naszej gminy odbywają się jazdy testowe na drogach szutrowych.

Prezydent Bronisław Komorowski w Olsztynie

W piątek - 16 sierpnia br. Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Warmię i Mazury. W Olsztynie spotkał się z samorządowcami województwa warmińsko-mazurskiego, na konferencji poświęconej prezentacji strategii społeczno-gospodarczego rozwoju regionu. Naszą gminę reprezentowały na spotkaniu: Zastępca Burmistrza Ewa Polkowska-Krupa i Sekretarz Monika Łępicka - Gij.

Sierpniowy weekend w sportowym stylu

Miniony weekend (16-18.08.2013) był naprawdę niezwykły!

Orzyscy strażacy ćwiczyli na Litwie

W piątek, 9 sierpnia dziesięcioosobowa grupa ratowników OSP Orzysz udała się do miejscowości Daugai na Litwie aby poznać tamtejszych strażaków oraz wziąć udział w ćwiczeniach zorganizowanych w ramach projektu realizowanego przez Gminę Orzysz i Obwód Alytus pod nazwą "Wspólne działania o charakterze transgranicznym w celu ochrony życia, środowiska i gospodarstwa domowego", nr LT-PL/128 w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej (Litwa – Polska) - program finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Generał w Giżycku

Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej płk dypl. Sławomir Kowalski otrzymał awans do stopnia generała brygady.

Święto Wojska Polskiego w Orzyszu

14.08.2013r. Mszą Świętą o godz. 10:00 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, rozpoczęły się tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego w Orzyszu.

Bomir mistrzem jubileuszowej ligi

W piątek 9 sierpnia, na Boisku Orlik rozegrana została ostatnia kolejka Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej. Puchar za zwycięstwo w dziesiątej edycji zmagań o Puchar Burmistrza Orzysza odebrał Bomir, który mistrzowski tytuł zapewnił sobie już na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Rowerem z Orzysza do Berlina

W 6 dni dotarł do Berlina orzyszanin Grzegorz Jędrych, który w połowie lipca rowerem postanowił wyruszyć z Orzysza do stolicy Niemiec. O tym co skłoniło go do podjęcia wyzwania oraz o przeżyciach z wyprawy dowiedzieć się możecie z wywiadu jakiego udzielił po swoim powrocie.

Młodzież rywalizowała na Orliku

Zespół FC Ucho okazał się najlepszy w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Młodzieżowych, który w miniony poniedziałek został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu oraz Klub Sportowy Śniardwy Orzysz.

Rowerowy długi weekend na Mazurach – Merida Mazovia MTB Marathon w Orzyszu!

W długi sierpniowy weekend cykl maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon zawita aż do trzech mazurskich miejscowości - Gołdapi, Orzysza i Ełku. Czerpiąc z kolarskiego doświadczenia i prawdziwej rowerowej pasji Cezarego Zamany, maratony Merida Mazovia MTB to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku w najpiękniejszym okresie wakacyjnym zarówno dla pasjonatów rowerów, jak i mieszkańców regionu oraz turystów. Odpowiednio wytyczone i zabezpieczone trasy oraz towarzyszące imprezie atrakcje to gwarancja sportowych emocji i udanego wypoczynku. W Orzyszu Mazovia pojawi się po raz drugi. W zeszłym roku uczestnicy tej edycji był zachwycenia walorami krajoznawczo- turystycznymi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Orzysza Pan Tomasz Jakub Sulima. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 16.08.2013r. o godz. 15:00 na Stadion Miejski w Orzyszu, gdzie rozpoczyna się rajd rowerowy-zapowiedź sobotniego Maratonu rowerowego. Zwieńczeniem piątkowego wyścigu będzie quiz wiedzy o życiu i twórczości Michała Kajki, który przeprowadzony będzie na mecie rajdu rowerowego w miejscowości Grądy Podmiejskie – stolicy tegorocznego Parapikniku. Na zwycięzców czekają nagrody.

« · «« · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · 169 · 170 · 171 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too