Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dni Orzysza 2013 za nami

Zakończyło się dwudniowe święto miasta Dni Orzysza 2013. Tegoroczny program, przygotowany został z myślą o mieszkańcach w różnym wieku, gustujących w różnych gatunkach muzycznych i artystycznych.

IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne za nami...

Długim, barwnym, rozśpiewanym korowodem, prowadzonym przez Burmistrza Orzysza Tomasza Jakuba Sulimę i Kapelę „Klika” z Białej Piskiej, rozpoczęły się 7 lipca 2013 roku IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne. W naszym mieście zagościło prawie 300 muzyków i śpiewaków ludowych z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, z Kurpii, Suwalszczyzny i Podlasia, którzy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni i muzykę wyrosłą z dziedzictwa wielowiekowej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Orzysza bardziej przyjazna dla kajakarzy

W poniedziałek, 8 lipca strażacy z OSP Orzysz po raz kolejny zabrali się za oczyszczanie rzeki Orzyszy. Tym razem na prośbę turystów pragnących przemierzyć kajakiem szlak Kajki usuwali drzewa tarasujące trasę. Prace utrudniała głębokość wody, która w tym miejscu (okolice wsi Mikosze) dochodzi do dwóch metrów.

Rewolucja śmieciowa

Mieszkańców Gminy Orzysz nurtują pytania i wątpliwości związane z nowym systemem gospodarki odpadami. Najwięcej pytań dotyczy terminu dostarczenia pojemników do zbierania odpadów i zapłaty za usługę ich wywożenia.

Duże zmiany w Grand Prix po zawodach spławikowych

Jak co roku jedną ze sportowych imprez towarzyszących obchodom Dni Orzysza były spławikowe zawody wędkarskie. W niedzielny poranek 7 lipca, wędkarze stawili się na Kanale Orzyskim nie tylko by walczyć o największy połów, ale także o punkty do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza.

EMELJOT otwiera część koncertową Dni Orzysza

Zaszczytne, inauguracyjne miejsce na liście koncertowej przypadło Emeljotowi, za co, jako zespół dziękujemy organizatorom.

Kochanie bez granic

„Musical w wykonaniu młodzieży – efekt warsztatów artystycznych” to projekt wsparty dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES w Mrągowie. W projekcie bierze udział śpiewająca młodzież z kilku miast województwa warmińsko-mazurskiego również z Orzysza. Grupa dziewcząt uczestniczących od kilku lat w zajęciach wokalnych w Domu Kultury w Orzyszu zakwalifikowała się na warsztaty musicalowe i ma możliwość rozwijać swoje umiejętności pod kierunkiem ekspertów wokalnych i teatralnych. Projektodawcy przewidzieli możliwość integracji międzypokoleniowej podczas pracy nad musicalem i zaprosili do udziału również zespół śpiewaczy „Orzyszanki”.

6 osób trafiło do szpitali - groźny wypadek pod Wierzbinami

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 17.00 na rasie Orzysz - Ełk w pobliżu miejscowości Wierzbiny. Dwa samochody: osobowy van i dostawczy Fiat zderzyły się czołowo.

Zakończono remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Tuchlin.

Zakres prac obejmował: remont dachu z jego dociepleniem, montaż obróbek blacharskich, docieplenie ścian budynku, wykonanie struktury elewacji, wykucie otworu oraz montaż dodatkowych drzwi wewnętrznych, roboty tynkarskie i malarskie wewnątrz obiektu Wartość wykonanych prac – 26.950 zł

Siatkarze zainaugurowali Grand Prix Orzysza

W niedzielę 30 czerwca zainaugurowana została czwarta edycja cyklu Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej. Na orzyskich plażach o punkty do klasyfikacji generalnej postanowiło powalczyć osiem zespołów, z których najlepsi okazali się ełczanie – Jędrzej Jasnos i Krzysztof Modzelewski.

Nowy system gospodarowania odpadami

Od 1 lipca 2013 r. rusza nowy system gospodarowania odpadami. W załączeniu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat oraz terminu zapłaty.

Gala Finałowa plebiscytu Wychowawca Roku 2013

W środę 26 czerwca 2013r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się gala podsumowująca plebiscyt na Wychowawcę Roku 2013. Nasze województwo reprezentowała laureatka tytułu Pani Ewelina Jędrych, która jest wychowawcą w orzyskim Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Gościem honorowym uroczystości i jednocześnie osobą, która tytuły wręczała, była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24