Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 7/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (od 15 czerwca 2013 r. do 30 lipca 2013 r.)

Uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego w Orzyszu

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie i trwała 63 dni.

PERSEIDALIA. Spotkania artystyczno-naukowe pod patronatem Fundacji RenesArt i Fundacji Pedagogium

Corocznie sierpniowe niebo zdobi bogaty deszcz meteorów, w potocznym języku rozpoznawanych pod nazwą spadających gwiazd - tak niesłuszną, jak i poetycką. To zjawisko spalających się w górnych warstwach atmosfery ziemskiej drobinek materii pochodzących z rozpadu komety Swift-Tufte. Przepiękne astronomiczne widowisko prezentuje najpiękniej swoje oblicze pomiędzy 12-stym a 14-stym sierpnia.Szczególnie spektakularnie jest tuż przed świtem. Sierpniowy rój meteorów należy do najintensywniejszych zjawisk tego typu. Jego radiant, czyli pozorny punkt na niebie, z którego rozbiegają się ścieżki meteorów, podróżuje przez gwiazdozbiory Kasjopei i Żyrafy. W okresie maksimum swojej aktywności znajduje się w gwiazdozbiorze Perseusza, skąd pochodzi jego nazwa - Perseidy. Stąd też zaczerpnęliśmy nazwę dla naszego, kolejnego już naukowego i artystycznego działania - Perseidaliów.

Bomir coraz bliżej triumfu

Już tylko Bomir może pochwalić się kompletem punktów wśród zespołów rywalizujących w X Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej. W ubiegłym tygodniu drużyny dwukrotnie wychodziły na boisko by rywalizować o ligowe punkty.

Lato w mieście

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych w najbliższą sobotę 03 sierpnia b.r. do Ogródka Jordanowskiego w Orzyszu . Moc niezapomnianych wrażeń zapewnią Państwu teatry uliczne: Teatr Pinezka z Gdańska , który od 1980 roku bawi widzów na ulicach i placach całego świata (m.in. Ekwador, Meksyk, USA, Rosja, Turcja, Ukraina, Palestyna, Egipt, Chiny i prawie wszystkie kraje Europy). Jego spektakle łączą w sobie elementy magii teatru i cyrku. Jarmarczna clownada jest wybuchową mieszanką pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetną zabawą dla widza w każdym wieku… O godz. 18:00 zobaczymy spektakl „Stary Clown i morze”.

VIII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ROCKOWYCH – INKUBATOR

Zapraszamy wszystkie chętne kapele i zespoły rockowe do udziału w przeglądzie,który odbędzie się 17 sierpnia 2013r. w miejscowości Grądy (koło Orzysza) o godzinie 15:00. Chętne zespoły prosimy o wypełnienie i przesłanie elektronicznego zgłoszenia, które znajduje się na stronie http://inkubator2013.cba.pl/ w dziale „ZGŁOŚ ZESPÓŁ”. Zgłoszenia należy przesłać do dnia 06.08.2013 do godziny 17:00.

Zapraszamy Państwa na jubileuszową piątą edycję imprezy Myśliwskie Smaki!

Rozpoczęcie imprezy poprzedzi odsłonięcie w Niedźwiedzim Rogu pomnika upamiętniającego postać leśnika Maska Klinge oraz Msza Święta w Kościele św. Jana Chrzciciela z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Letnie Kino Plenerowe

Dom Kultury w Orzyszu zaprasza na Letnie Kino Plenerowe, które odbywa się we wszystkie środy wakacji w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu. Seanse filmowe w lipcu rozpoczynają się o godz. 21.30

III Orzyska Watra Poetycko-Muzyczna

Watra, z języka rumuńskiego, oznacza „ognisko”. I to właśnie wokół ogniska ,21 lipca o godz. 20.00. na Plaży Miejskiej w Orzyszu zgromadzili się miłośnicy piosenki poetyckiej, turystycznej, żeglarskiej i nie tylko…

Cezary Stanisławajtys liderem cyklu Grand Prix

Cezary Stanisławajtys triumfując w parze z Tomaszem Kakowskim w niedzielnym turnieju zaliczanym do cyklu IV Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej. Siatkarz, który w minionym sezonie w tradycyjnej odmianie siatkówki reprezentował barwy I ligowego Pekpolu Ostrołęką, skorzystał z nieobecności dotychczasowego lidera Jędrzeja Jasnosa.

W kajakach przemierzyli Orzyszę

27 kajaków przemierzyło w minioną sobotę rzekę Orzyszę w corocznie organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu spływie kajakowym szlakiem im. Michała Kajki. Po ubiegłorocznym spływie, którego trasa wiodła z Ogródka na Plażę Miejską, tym razem organizatorzy postanowili zapoznać uczestników z odcinkiem prowadzącym rzeką Orzyszą do jeziora Tyrkło.

Mikosze i Bomir na czele ligowej stawki

Dwie kolejki mają za sobą zespoły uczestniczące w X Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej. Do tej pory na orzyskim Orliku najlepiej radziły sobie Mikosze oraz Bomir, które jako jedyne wygrały oba swoje mecze.

« · «« · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24