Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

X-LECIE NADANIA IMIENIA ADAMA MICKIEWICZA ORZYSKIEMU GIMNAZJUM

4 czerwca 2003r. nasza szkoła otrzymała zaszczytne imię Adama Mickiewicza – wielkiego poety doby romantyzmu, wieszcza Polaków. 4 czerwca bieżącego roku obchodziliśmy X - lecie tej uroczystości.

Rekordowa liczba wierszy nadesłanych na IX OKP im. M. Kajki!

Aż 387 poetów nadesłało łącznie 1161 wierszy na tegoroczny IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M.Kajki! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 15 czerwca b.r. , kiedy do Orzysza przybędą członkowie Jury: Janusz Drzewucki , Wojciech Gawłowski, Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący) ,Anna Nowaczyńska,aby spośród nadesłanych prac wybrać najlepsze i wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach do 18 lat oraz powyżej 18 roku życia. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej : www.dkorzysz.pl w dniu 16 czerwca b.r. Organizatorami IX OKP im. M.Kajki są: Dom Kultury w Orzyszu oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku– Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Patronat sprawują Burmistrz Orzysza, Dwumiesięcznik Literacki „Topos”oraz „Gazeta Olsztyńska”.

Strażacy świętowali z dziećmi

W dniu 3 czerwca na Stadionie Miejskim Burmistrz Orzysza oficjalnie przekazał strażakom OSP Orzysz nowy samochód pożarniczy Mercedes Atego. Przekazanie połączono z gminnymi obchodami Dnia Dziecka

Młodzicy UKS „Jedynki” Orzysz – uczniowie SP w Orzyszu w koronie Mistrzów Polski

Orzysz w dniach 01 i 02 czerwca br. gościł 8 najlepszych zespołów w kategorii młodzików. W podanym wyżej terminie rozegrano bowiem finałowy turniej Mistrzostw Polski w unihokeju. Do naszego miasta przyjechały zespoły UKS Fenomen Babimost, WSU Wierzchowo, UKS Zryw Przykona, UKS Kołaczkowo, UKS Bankówka Zielonka, UKS 85 Mokotów Warszawa oraz LUKS Nolet Żabi Róg. Stawkę uzupełniał zespół gospodarzy UKS Jedynka Orzysz.

X Festyn Rodzinny

Dom Kultury w Orzyszu, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowym X Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 15.00 w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W dniu 3 czerwca odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej w którym wzięli udział uczniowie przedszkola i szkół podstawowych, rywalizując o sławę, chwałę i nagrodę.

Dzień Dziecka 2013

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”… I tego najważniejszego uśmiechu, uśmiechu na twarzach dzieci, nie zabrakło 1 czerwca 2013 roku podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Dom Kultury w Orzyszu.

Festyn pn” Zdrowa żywność i aktywność”. Dzień pełen wrażeń!

Dmuchane zabawki, pudełeczka ze zdrową żywnością, kolorowe balony, notesiki, breloki, teatrzyk pn: ”Poskromienie Złośnika”, występ Cezarego Zamana, przegląd Młodych Talentów, konkursy sprawnościowe, wozy strażackie, malowanie twarzy- 3 czerwca br. Stadion Miejski w Orzyszu zamienił się w prawdziwy plac zabaw połączony z aktywnością i zdrową żywnością.

Orzysz Mistrzem Polski w Unihokeju Młodzików

Trener Marek Dancewicz oraz zawodnicy Sebastian Zajkowski, Miłosz Sztachański, Gabriel Zajkowski, Patryk Pilarczyk, Wojciech Modzelewski, Dawid Grądziel, Szyłak Mateusz, Żaboklicki Adam, Smakosz Marcin, Miązek Adrian, Połeć Maciej, Brzostek Paweł, Kosakowski Łukasz, Ośka Jakub, Reducha Mateusz, Kobeszko Hubert wywalczyli złoto.

Koleją na poligon

Już 3 czerwca „Zawiszacy” 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczną szkolenie poligonowe w Drawsku Pomorskim. W szkoleniu weźmie udział ponad 2000 żołnierzy brygady. Wraz z nimi na poligon pojedzie kilkaset jednostek sprzętu.

Sprawdzian

Kolejna certyfikacja za żołnierzami kompanii odwodowej XIV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 5/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (od 24 kwietnia 2013 r. do 28 maja 2013 r.)

« · «« · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24