Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Uroczyste przekazanie sprzętu

W ubiegłą środę ( 19.06.2013 r.) podczas trwania Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego mieszkańcom naszej gminy przez ROTARY CLUB WARSZAWA CITY, za pośrednictwem Pana Mieczysława Maciążek oraz Eugeniusza Gorczyca.

Zmiany w korzystaniu z obiektów sportowych

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, ulegają zmianie godziny funkcjonowania obiektów sportowych. W okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia br. obiekty czynne będą według poniższego harmonogramu.

MISTRZOSTWA POLSKI W GRILLOWANIU – NASI NA PODIUM

Doskonale spisał się kulinarny zespół z Orzysza w składzie Robert Kurko, Radosław Białosuknia i Cezary Rogiński, który w dniach 7-8 czerwca uczestniczył w II Mistrzostwach Polski w Grillowaniu Smoker-Żnin 2013.

Remont Świetlicy w Nowych Gutach zakończony

W dniu 17 czerwca br. zakończył się bieżący remont budynku świetlicy wiejskiej w Nowych Gutach.

Orzysz zdobywa trzecią koronę w unihokeju

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orzyszu do zdobytych wcześniej Mistrzostw Województwa i Mistrzostw Polski młodzików w minioną sobotę i niedzielę dołożyli trzeci w bieżącym roku szkolnym tytuł. Wygrali Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców. Zawody zostały rozegrane w Elblągu w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja o Puchar Bałtyku.

Trwają zapisy do Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej

Do 5 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu czeka na zgłoszenia do udziału w Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej. Jubileuszowa 10. edycja rozgrywek, których tradycyjnie głównym trofeum jest Puchar Burmistrza Orzysza, rozpocznie się w piątek 12 lipca na orzyskim Orliku.

Ogłoszenie

Dwa piękne pieski chcą znaleźć właściciela. Wszysktich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 600 902 890

Blisko 200 biegaczy na XX Orzyskim Biegu Ulicznym

198 osób stanęło na starcie Orzyskiego Biegu Ulicznego ph. Żyj bez nałogów, który w miniony piątek wystartował ulicami Orzysza. W tym roku najstarsza i największa orzyska impreza dla amatorów biegania miała swój jubileusz, bowiem zorganizowana została już po raz 20.

Gminny etap konkursu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior”

W dniu dzisiejszym ( 17.06.2013 r.) na hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu odbył się gminny etap konkursu wiedzy na temat mazurskich jezior i ryb. Konkurs był jednym z etapów projektu pn: " Śladem ryby z mazurskich jezior” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013.

Połączenie jezior

Dnia 14.06.2013 nad jeziorem Buwełno doszło do spotkania grup uczniów ze szkoły Podstawowej w Staświnach(Gmina Miłki) oraz Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Orzyszu.

IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M. Kajki rozstrzygnięty!

15 czerwca 2013r. w Orzyszu obradowało Jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki w następującym składzie:Janusz Drzewucki- poeta, krytyk literacki, wydawca, dziennikarz Członek Polskiego PEN Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich;Wojciech Gawłowski- poeta, krytyk literacki ,juror wielu konkursów poetyckich; Krzysztof Kuczkowski -poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich, redaktor naczelny dwumiesiecznika literackiego „Topos” oraz Anna Nowaczyńska-poetka. Jury omówiło i oceniło1161 wierszy nadesłanych przez 387 autorów z całej Polski i zagranicy. Wysoki poziom artystyczny utworów, rekordowa ilość nadesłanych wierszy nie były sprzymierzeńcami przy wyborze czołówki poetów w tegorocznej edycji. Obrady trwały długo, ale udało się, werdykt zapadł!

Wypoczywając poznają Orzysz

Dnia 11.06.2013 do Orzysza przybyła grupa młodzieży, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku, która jest placówką zajmującą się edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, autystycznej oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością.

« · «« · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24