Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama
fot. archiwum

Kolejny udany start zawodników MMA Orzysz

Brązowy medal Pawła Graczewskiego wywalczony podczas Pucharu Polski Centralnej to kolejny sukces sekcji MMA Orzysz. Tym razem orzyszanie wystartowali w Sochaczewie w ramach imprezy zaliczanej do Amatorskiego Pucharu MMA.

Siatkarska rywalizacja na Dzień Kobiet

Pięć zespołów stawiło się w sobotę 9 marca w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu by walczyć w Turnieju Siatkówki rozgrywanym z okazji Dnia Kobiet. Na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały trzy miejscowe drużyny oraz dwa zespoły reprezentujące Ruciane-Nida.

ZMIANA SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza duże zmiany w obowiązującym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013 r. gospodarkę odpadami komunalnymi na terenie gminy Orzysz będzie prowadził Mazurski Związek Międzygminny-Gospodarka Odpadami w Giżycku.

Muzyczny upominek dla kobiet....

Owacjami na stojąco zakończył się koncert Conrado Yaneza , który odbył się w minioną niedzielę, 10 marca 2013r. w Orzyszu. Organizatorem spotkania z okazji Dnia Kobiet był Dom Kultury. Życzenia Paniom złożyli Burmistrz Orzysza P. Tomasz Jakub Sulima oraz w języku filipińskim Conrado Yanez. Finalista programu „Must be the music” śpiewając szlagiery światowej muzyki rozrywkowej podbił serca orzyskiej publiczności. Na sali panowała fantastyczna atmosfera. Publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie- były nie tylko brawa, ale i wspólne śpiewanie znanych utworów.

Ogłoszenie

Burmistrz Orzysza zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Orzysz na spotkanie, które odbędzie się 21 marca 2013r. o godz. 17.00 w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. Tematem przewodnim będą nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. W spotkaniu udział weźmie przedstawiciel Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zafunduj sobie prezent…

Pod takich hasłem odbyła się akcja zdrowotna organizowana dla mieszkanek z terenu gminy Orzysz. Burmistrz Orzysza już po raz trzeci zaprosił z okazji Dnia Kobiet panie z terenu gminy Orzysz, do uczestnictwa w wyjazdowej akcji bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych do Szpitala MSW w Olsztynie w dniu 9 marca br.

Emeljot – KOBIETOM

Dzień Kobiet świętowaliśmy w wyjątkowej atmosferze i w bardzo gościnnych progach.

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 2/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (31 stycznia 2013 - 26 lutego 2013)

Orlik powraca po zimowej przerwie

Za pasem wiosna więc i Boisko Orlik budzi się z zimowego snu. Już od najbliższej środy 6 marca br. mieszkańcy Orzysza ponownie będą mogli korzystać z obiektu.

Karetki na nowych zasadach.

Dzwoniąc na numer alarmowy pogotowia ratunkowego 999 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego połączymy się z dyspozytornią w Olsztynie, ale do zdarzenia wyjedzie karetka znajdująca się najbliżej miejsca wezwania.

STRAŻACY PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

W sobotę, 2 marca odbyło się w orzyskiej OSP Walne Zebranie Sprawozdawcze, na którym dokonano podsumowania działalności w roku 2012 oraz omówiono plany na rok bieżący. Oprócz członków zwyczajnych, honorowych oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przybyli przedstawiciele władz Orzysza: Tomasz Jakub Sulima - Burmistrz, Ewa Polkowska Krupa - Zastępca Burmistrza, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP Pan Józef Baranowski, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Jan Aleszczyk, Komendant Komisariatu Policji Pani Wioletta Potaś, przedstawiciele Wojskowych Straży Pożarnych: Daniel Stańczak - WSP Orzysz, Krzysztof Karczmarczyk - WSP Bemowo Piskie, Pani Katarzyna Owczarek z Urzędu Miejskiego w Orzyszu, oraz przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego klubu sportowego Śniardwy: Agnieszka Górecka i Łukasz Nikołajuk.

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 27.02.2013r.

W dniu 27.02.2013r. w sali widowiskowo-sportowej odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu. Zapraszamy do obejrzenia video relacji.

« · «« · 144 · 145 · 146 · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24