Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

NOC MUZEÓW 2018

Tegoroczna Noc Muzeów w Orzyszu zapowiada się bardzo interesująco . Zachęcamy do udziału w Grze Terenowej „Śladami Orzyskiej historii” , która odbędzie się w dniu 19 maja b.r. Startujemy od godz.18.00 do 19.00 sprzed Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu. Gra ma charakter otwarty, a więc każdy może w niej wziąć udział. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 18 maja b.r. Każda drużyna otrzyma mapę z naniesionymi punktami kontrolnymi , do których trzeba dotrzeć pieszo i wykazać się wiedzą z historii Orzysza i rozwiązać zadanie. Liczy się oczywiście czas przejścia! Przy Muzeum czekać będą wozy wojskowe. Przy użyciu sprzętu 15 Mazurskiego Batalionu Saperów będzie należało odnaleźć m.in. zagubione przedmioty, czy też odbyć symulacyjną jazdę wozem bojowym, będzie też strzelanie z ASG. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, zwycięska drużyna nagrody!!! Oczywiście nie zabraknie wojskowej grochówki!!! Nie zwlekajcie, zgłaszajcie się do udziału w grze. Regulamin, oświadczenie i karta zgłoszenia w załączeniu lub do pobrania w Muzeum. Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

ZAPRASZAMY NA ORZYSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Orzysz do skorzystania z oferty przygotowanej przez Bibliotekę Miejską z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jest to akcja mająca na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tak Świętowaliśmy 3 Maja

O godz. 9:30 przy pomniku „1920”w Orzyszu rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, w których uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Orzysza i turyści.

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” zaprasza Państwa 15 maja 2018 r. o godzinie 10.00 na bezpłatne spotkanie informacyjne do Urzędu Miejskiego w Piszu, ul. Gizewiusza 5, sala konferencyjna.

Spotkanie organizacyjne

10.05.2018 r. ( czwartek) o godz. 15:30 w Sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Orzyszu odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące uczestnictwa w projekcie pn: Szlak turystyczno-krajoznawczy kluczem do wymiany doświadczeń transgranicznych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020.

Rodzinny Piknik Artystyczny - MAJÓWKA 2018 - relacja

Serdeczna i ciepła atmosfera królowała w trakcie orzyskiej majówki, która odbyła się 3 maja na terenie Polany Kultury na nowo wybudowanej Scenie Pasjonatów.

Spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

Wydarzeniem, które zainicjowało Orzyski Tydzień Bibliotek - ogólnopolskie święto bibliotekarzy, było spotkanie z Anetą Zamojską - pisarką, dziennikarką, coachem, wykładowcą akademickim i trenerką rozwoju osobistego. Publiczność zapoznała się z kulisami pracy twórczej autorki w trakcie powstawania "Sekund do szczęscia" a potem "Usmiechu J." Obie pozycje dostępne są w orzyskiej Bibliotece. Wszystkich, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu zapraszamy do lektury.

Dom Kultury w Orzyszu realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

pod nazwą "POLANA KULTURY - nowa przestrzeń i nowe mozliwości dla rozwoju artystycznego w Orzyszu". Celem projektu jest umozliwienie zaspakajania potrzeb interesariuszy projektu poprzez powiększenie przestrzeni dla rozwijania potencjału artystycznego oraz nowoczesnej działaności kulturalnej. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 712 283,30 PLN.

I Mazurskie Zawody w Wędkarstwie Spinningowym

W niedzielę 20 maja na jeziorze Orzysz odbędą się I Mazurskie Zawody w Wędkarstwie Spinningowym o Puchar Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na miłośników wędkowania nagrody rzeczowe o wartości co najmniej 3000 zł.

Ruszyła 15.edycja Konkursu "Godni Naśladowania"

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza 15. edycję Konkursu „Godni Naśladowania”. W tym roku konkurs doczekał się sporych zmian, zmniejszono liczbę kategorii do czterech, ale pojawiła się kategoria nowa - na Przedsiębiorcę Godnego Naśladowania. Patronat honorowy nad Konkursem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat medialny sprawuje TVP3 Olsztyn.

OFICJALNE OTWARCIE SALI SPORTOWEJ IMIENIA ZBIGNIEWA PIĄTKA W DĄBRÓWCE

W czwartek 26.04.2018 r. odbyła się uroczystość otwarcia sali sportowej imienia Zbigniewa Piątka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.

Spotkanie Seniorów z lekarzem medycyny, Michałem Okuniewskim w ramach projektu "FORGET ME NOT"

Kolejne niezapominajkowe spotkanie w ramach projektu „FORGET ME NOT”, realizowanego w Gminie Orzysz, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 za nami.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24