Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Informacja

Informujemy, iż akcja podjęcia niewybuchu dobiegła końca. Mieszkańcy, którzy byli ewakuowani mogą bezpiecznie wracać do domów.

Informacja

Informuję, że Zarządzeniem nr 49/05/2020 z dnia 27 maja 2020 r. dzień 12 czerwca 2020 r. (piątek) został wyznaczony dla pracowników Urzędu Miejskiego w Orzyszu jako dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę tj. 15 sierpnia 2020 r.
W związku z powyższym w dniu 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Orzyszu będzie nieczynny.


Informacja

Wzorem innych gmin informuje, iż w związku z obniżeniem dochodów własnych Gminy Orzysz z podatku PIT i CIT o około 45% podjęte zostały działania zaradcze w celu zrównoważenia dochodów i wydatków gminy

Orzysz 30 lat Samorządu

27 maja 2020 r. obchodzimy wyjątkowy Jubileusz – 30 lecia pierwszych wolnych wyborów do Rad Gmin oraz wejście w życie Ustawy o Samorządzie Terytorialnym. Dzisiaj również przypada Dzień Samorządowca. W tym dniu pragniemy złożyć życzenia wszystkim Radnym, Sołtysom, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Orzyszu oraz podległych jednostek. Życzymy wielu sukcesów zarówno zawodowych jak i osobistych, powodzenia w realizacji nowych planów oraz wytrwałości w pracy na rzecz rozwoju naszej Gminy. Z tej okazji przedstawiamy państwu film i prezentujemy osoby, które miały istotny wpływ na rozwój Samorządu Gminy Orzysz. Dziękujemy za poświęcenie i zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Anna Pilarczyk Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

Nagroda II stopnia dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Orzyszu

W konkursie z okazji 85-lecia SKO wzięło udział 188 szkół podstawowych z całej Polski. Celem konkursu była promocja praktycznej edukacji finansowej w szkołach w ramach programu SKO. Konkurs trwał od 8 listopada 2019 do 10 kwietnia 2020 r. W konkursie zostało przyznanych 58 nagród II stopnia, tj. robotów do nauki robotyki, w tym jeden trafi do orzyskiej podstawówki, gdzie Opiekunkami SKO są Panie Alicja Daszkiewicz i Sylwia Wrzosek. Z okazji 85- LECIA SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI zorganizowały m.in. wystawę pamiątek SKO PKO.

Pieski do adopcji

Bezdomne pieski, które zostały odłowione na terenie Gminy Orzysz poszukują swoich nowych domów. Pozyskaj wiernego przyjaciela i daj mu dom. W celu adopcji, któregoś z psiaków prosimy o kontakt z Przedsiębiorstwem Prowadzenia Schronisk dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonym przez Annę Marię Krajewską - Kuncewicz z siedzibą w Bystrym 26, 11-500 Giżycko, tel. 609 693 457

Trwa zbiórka pieniędzy na remont mieszkania dla Pani Anieli

Pomóżmy Pani Anieli i jej rodzinie w remoncie wymarzonego mieszkania. Liczymy na państwa pomoc i wsparcie. Pani Aniela jest wdzięczna za każdy dobry gest, za każdy grosz, którym możecie wesprzeć remont jej mieszkania. Wszystkim Darczyńcom z góry i z całego serca dziękujemy. https://zrzutka.pl/f3ef7f?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3iCqBRj6y01cGvFjqdluW8VOd04pc9jv_PLjBogG_xAvj-5KCvACZ-P58

Wkrótce ruszy przebudowa Ogródka Jordanowskiego

W dniu 25 maja br. na granicy polsko - litewskiej w Ogrodnikach, z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego, burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski podpisał z mer litewskiego miasteczka Lasdai Panią Ausmą Miškinienė dwie umowy na realizację projektów w ramach transgranicznego programu INTERREG POLSKA - LITWA.

Koronawirus uderza w budżety samorządów

Drastyczne obniżenie dochodów własnych gminy z PIT i CIT o 45% stanowi bardzo poważne zagrożenie dla budżetu gminy Orzysz. Fakt, że obniżenie będzie miało miejsce był oczywisty, jednak jego skala zaskoczyła nie tylko nasz samorząd. Ubytki w dochodach sprawiają, że musimy pilnie poszukiwać oszczędności i ciąć wydatki, aby uzupełnić powstałą dziurę budżetową. Na poziomie Gminy Orzysz ostrożnie szacujemy, że będzie to ok. 600 tys. do nawet 2 mln zł. W tej sytuacji nie mamy wyboru - ograniczenie wydatków dotknie wszystkich: urząd i jednostki, podmioty współpracujące oraz mieszkańców.

PILNE - APELUJEMY I PROSIMY

W związku z trwającym stanem epidemii i wciąż istniejącym zagrożeniem wirusem COVID- 19, skutkującym utrudnieniami w obsłudze mieszkańców naszej Gminy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu zwraca się z ogromną prośbą do osób przesyłających podania, zapytania czy inne zgłoszenia drogą elektroniczną za pośrednictwem oficjalnych adresów e-mailowych MOPS lub Urzędu Miejskiego o zasygnalizowanie tego faktu telefonicznie pod nr 87 3070980. Prośba niniejsza podyktowana jest naszym doświadczeniem, z którego wynika, że część Państwa korespondencji była potraktowana przez systemy ochrony jako SPAM lub wręcz treści zawirusowane.


« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too