Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Podróże z książką

W bibliotece Liceum Ogólnokształcącego powstała nowa rzeźba z książki (podarowaliśmy zniszczonej książce drugie życie). Tym razem zainspirowała nas Calineczka.
Krystyna Ziółkowska 2018-05-24 08:13
więcej

Powiatowe targi edukacyjne

18 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w powiatowych targach edukacyjnych,które odbyły się w I LO w Piszu.Na targach prezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły na nowy rok szkolny.
Jacek Foszczyński 2018-05-23 19:15
więcej

„Ptaki – literackie i fotograficzne impresje"

Paweł Wykowski, uczeń klasy Ia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu zajął III miejsce w wojewódzkim konkursie „Ptaki – literackie i fotograficzne impresje” zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w ramach Roku dla Niepodległej.
Magdalena Wysocka 2018-05-07 20:30
więcej

Wystawa historyczna w Roku dla Niepodległej

Wypędzeni,przypędzeni...Kształtowanie się nowego społeczeństwa na Warmii i Mazurach w latach 1945-1949 to tytuł wystawy,którą eksponowaliśmy w ZSO w Orzyszu w dniach 23-27 kwietnia 2018 roku.Wystawę sprowadziliśmy z olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.Jest nam niezmiernie miło,że naszą wystawę zwiedzili,oprócz uczniów naszej szkoły,również żołnierze służby przygotowawczej,orzyscy seniorzy,uczniowie klas V,VI i VII oraz gimnazjaliści Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu.Mamy nadzieję,że była to ciekawa przygoda z historią regionalną.W rolę przewodników po wystawie wcielili się także uczniowie klas I-II naszego liceum.
Jacek Foszczyński 2018-04-26 22:04
więcej

Sukces strzelecki uczniów naszego liceum

W Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich z broni palnej - kal. 5,6 mm "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2018", Mateusz Miłek, Fabian Fiertek, Kacper Kraszewski i Norbert Kozioł zajęli 3 miejsce. Sukces jest większy, ponieważ wzięliśmy udział po raz pierwszy i pokonaliśmy wszystkie klasy mundurowe z naszego województwa. Ulegliśmy tylko drużynom strzeleckim LOK, które ćwiczą od wielu lat. Dzięki Stowarzyszeniu Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego ZAWISZA, z którym nasze liceum zawarło porozumienie o współpracy i uruchomieniu strzelnicy sportowej przy ulicy Wierzbińskiej mogliśmy przygotować się do zawodów. Fachowe wsparcie otrzymaliśmy od instruktora strzelectwa sportowego Zygmunta Jurka z koła LOK w Mrągowie, bez którego nie udało by nam się osiągnąć tego sukcesu i z którego drużyną przegraliśmy :). Dziękujemy i planujemy dalsze wspólne działania szkoleniowe i występy w zawodach, a młodych pasjonatów strzelectwa zapraszamy do naszego liceum.
Jacek Góralczyk 2018-04-25 20:45
więcej

WYNIKI IV POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

6 kwietnia 2018 r. odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego - zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piszu i I Liceum Ogólnokształcące w Piszu. Wzięło w nim udział 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Piskiego, wśród nich nasi uczniowie: z kl. I LO Jakub Tuzinowski, z kl. II LO Wiktoria Swęder i Fabian Fiertek oraz z kl. III LO Weronika Olszewska.
Maria Jabłońska 2018-04-25 19:22
więcej

Źródło:
polin.pl
ko.olsztyn.pl

Łączy nas pamięć...

W związku z przypadającą 19 kwietnia 2018 roku 75 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim w ZSO w Orzyszu włączyliśmy się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną Łączy nas pamięć organizowaną przez Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie.
Jacek Foszczyński 2018-04-19 19:29
więcej

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too