Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Twaróg,jogurt,sery,jajko i co...?

15 stycznia 2018 roku w LO w Orzyszu znowu zagościły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu z klasy Va i Vb.Powodem wizyty było czwarte spotkanie z cyklu Chemia wokół nas realizowanego przez p.Dorotę Foszczyńską.Tematyka spotkania była związana z białkami w codziennej diecie ze wskazaniem na ich rolę dla naszego zdrowia i życia.Sprawdzaliśmy zawartość białka w twarogu,jogurcie,jajku,szynce,łososiu oraz żółtym serze.Przy pomocy odczynników chemicznych dzieci naocznie zaobserwowały żółte zabarwienie pojawiające się na w/w produktach.Właściwości białek sprawdzały samodzielnie.
Jacek Foszczyński 2018-01-15 19:40
więcej

Świąteczny turniej Counter – Strike został rozstrzygnięty!

Drużyny dawały z siebie wszystko, po wyrównanym i zaciętym pojedynku między klasą I i III, ostatecznie zwyciężyła klasa III wynikiem 2:1. I miejsce – Klasa III, II miejsce – Klasa I, III miejsce – Klasa II, Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy organizatorom.
Jacek Góralczyk 2017-12-23 16:05
więcej

Źródło:religijnie.pl

Na Boże Narodzenie 2017...

Spokojnych,dobrych,rodzinnych świąt oraz cudownego Nowego Roku 2018 życzą:dyrekcja,pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu.
Jacek Foszczyński 2017-12-20 10:15
więcej

O stanie wojennym w Roku dla Niepodległej

15 grudnia 2017 roku w związku z 36 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie klasy Ia ZSO w Orzyszu uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez p.Jacka Rutkowskiego-nauczyciela konsultanta Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz współpracownika Instytutu Pamięci Narodowej.Dla pozostałych uczniów zajęcia o tematyce stanu wojennego prowadziliśmy 13 i 14 grudnia.
Jacek Foszczyński 2017-12-15 15:13
więcej

Drugie życie książki- powracamy świątecznie

Aura za oknem sprzyja (śnieg pięknie pada), więc czas rozstawiać dekoracje bożonarodzeniowe. W bibliotece naszego liceum powstały nowe- tym razem świąteczne rzeźby z książek. Zachęcamy do obejrzenia i stworzenia własnych.
Krystyna Ziółkowska 2017-12-11 08:38
więcej

Jesienne szkolenie klas wojskowych naszego liceum

Klasy wojskowe doskonaliły umiejętności w 1 Batalionie Zmechanizowanym i w OSPWL w Orzyszu. Uczniowie zapoznali się z różną bronią strzelecką, ćwiczyli umiejętność celowania i zasady wykonywania strzelania. Poznali budowę karabinu szturmowego Beryl, doskonalili jego obsługę, rozkładanie i składanie.
Jacek Góralczyk 2017-12-08 13:22
więcej

Uczestniczymy w strojeniu miejskiej choinki

W tym roku razem z innymi szkołami naszej gminy uczestniczyliśmy w tworzeniu ozdób i strojeniu choinki rosnącej w mieście przy przystanku autobusowym. Uroczyste zapalenie światełek nastąpiło 7 grudnia o godzinie 10.20. Za pomoc otrzymaliśmy od św. Mikołaja kosz słodyczy. Serdecznie dziękujemy i cieszymy się,że mogliśmy brać udział w tej akcji. Dołączamy fotorelację z tworzenia ozdób i strojenia. Pod opieką Krystyny Ziółkowskiej pracowali: Weronika Olszewska, Agata Gołaś, Julia Modzelewska, Agnieszka Rogalla i Szymon Dziurny.
Krystyna Ziółkowska 2017-12-07 11:22
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24