Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Wystawa -Jesienne inspiracje- orzyskich licealistów w Urzędzie Miasta w Orzyszu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia umieszczonej w holu Urzędu Miasta w Orzyszu stworzonej przez nas galerii: "JESIENNE INSPIRACJE". Jest to efekt jesiennych warsztatów plenerowych zorganizowanych przez panią Krystynę Ziółkowską dla grupy uczniów z klasy IB naszego liceum. Wystawa zdjęć będzie dostępna do końca listopada. Serdecznie dziękujemy za możliwość podzielenia się naszą pasją z mieszkańcami Orzysza.
Krystyna Ziółkowska 2019-11-19 08:27
więcej

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

W dniu 13.11.2019r. młodzież z naszego Liceum odwiedziła Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu oraz Urząd Miasta i Gminy Orzysz, w związku z kampanią 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Każda osoba, która popierała akcję została odznaczona pomarańczową wstążką. Uczniowie z klas IV – VIII dowiedzieli się m.in. czym jest przemoc oraz do kogo mogą zgłosić się o pomoc. A już wkrótce odwiedzimy młodszych uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu. Adriana Piekarska
Krystyna Ziółkowska 2019-11-15 08:03
więcej

Lekcje o funduszach europejskich. Przedsiębiorczość III.

W dniach 24-30 października 2019 roku uczniowie klasy II a i III a ZSO w Orzyszu uczestniczyli w lekcjach o funduszach europejskich prowadzonych przez Dorotę Foszczyńską- nauczyciela ZSO w Orzyszu. To działanie z Programu Polska Wschodnia, które w naszej szkole odbywa się już kolejny raz. Celem lekcji było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania funduszy europejskich na przykładzie Programu Polska Wschodnia z uwzględnieniem platform startowych dla nowych pomysłów, pobudzanie postaw przedsiębiorczych i trening kompetencji miękkich u uczniów oraz zdobycie przez uczniów wiedzy z zakresu podstaw przedsiębiorczości, a także zachęcenie do jej samodzielnego zgłębiania i wykorzystania w praktyce.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:35
więcej

Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery 2019

W dniach 21-30 października 2019 roku ZSO w Orzyszu włączył się w obchody Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. Hasło tego tygodnia to „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”. W naszej szkole tydzień ten przebiegał pod znakiem spotkań i różnorodnych działań uczniowskich. Uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym z PPPP w Piszu p. M. Sulewską oraz z przedstawicielami Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim.W czasie zajęć szkolnych uczniowie przygotowywali i prezentowali prace związane z tegoroczną tematyką akcji. Organizatorem działań szkolnych była p.Dorota Foszczyńska-doradca zawodowy w ZSO w Orzyszu.
Jacek Foszczyński 2019-11-06 00:20
więcej

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Uczniowie naszego liceum, jak co roku, wzięli udział w akcji modlitewnej za zmarłych pracowników naszej szkoły. Refleksyjny spacer na cmentarz był okazją do zadumy nad życiem wiecznym, wartościami, którymi warto kierować się w swoim życiu. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Opiekunem grupy był ks. Michał Hańczyc.
Krystyna Ziółkowska 2019-11-04 07:55
więcej

Źródło:salon24.pl

Zapraszamy do konkursu!

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości zapraszamy,już tradycyjnie,uczniów ZSO w Orzyszu do świątecznego konkursu z nagrodami.Tegoroczna edycja to druga odsłona projektu Sfotografuj Niepodległość (zainscenizuj lub odszukaj wokół siebie).Na prace czekamy do 7 listopada (czwartek) 2019 roku.Gotowe zdjęcia przesyłamy na adres jflo@wp.pl lub dostarczamy w formie papierowej wywołane według własnego formatu.
Jacek Foszczyński 2019-10-30 19:03
więcej

Nasze sposoby na jesienne smutki i chandrę

Na dodatkowych zajęciach z kreatywności zrobiliśmy parasol na jesienną chandrę🙂☂️ Nasze nastroje się poprawiły. Namawiamy do naśladowania. Dołączamy zdjęcia z cyklu: Wariacje z parasolem. Grupa uczniów z klasy IB i opiekun Krystyna Ziółkowska
Krystyna Ziółkowska 2019-10-22 08:50
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too