Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Gimnazjum w Orzyszu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego jak co roku uczniowie klas gimnazjalnych ZS-P w Orzyszu włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego odbyły się zajęcia dotyczące tego święta. Po raz piąty przeprowadzono również Szkolny Konkurs „Poprawna polszczyzna na co dzień".
Agnieszka Chaberska 2018-02-22 17:11
więcej

Dokarmiamy ptaki

Zimą, gdy nadchodzą mrozy, a ziemię przykryje warstwa śniegu, ptaki często nie są w stanie samodzielnie znaleźć sobie pożywienia, gdyż dostęp do niego jest znacznie utrudniony. Dlatego uczniowie klasy II c oddziałów gimnazjalnych ZS-P w Orzyszu jako przyjaciele przyrody postanowili wyjść naprzeciw trudnej sytuacji ptaków i rozwiesili w pobliskich okolicach pożywienie. Naszym sojusznikiem w dokarmianiu było Nadleśnictwo Drygały, które zaopatrzyło nas w ,,ptasie pyzy".
Agnieszka Chaberska 2018-02-22 16:28
więcej

Spędzamy wolny czas bez telefonu

Uczniowie klasy IIIb oddziałów gimnazjalnych ZS-P w Orzyszu wraz z Wychowawcą w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt.: „Spędzamy wolny czas bez telefonu”, zorganizowali w szkole nocowisko z piątku na sobotę 16-17 lutego b.r.
Agnieszka Chaberska 2018-02-19 19:45
więcej

Walentynki

14 lutego 2018 w oddziałach gimnazjalnych ZSP w Orzyszu Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, żeby brać szkolna poczuła ducha Świętego Walentego. Działała poczta walentynkowa, posłanki Amora roznosiły kartki z życzeniami. Przyczepiano emblematy miłości – serca wszystkim uczniom, począwszy od przedszkola, przez pierwszoklasistów, po oddziały gimnazjalne oraz pracowników placówki.
Agnieszka Chaberska 2018-02-15 14:06
więcej

Ortograficzna corrida w gimnazjum

W oddziałach gimnazjalnych ZS-P w Orzyszu już kolejny rok walczymy z błędami ortograficznymi. Ta nierówna walka odbywa się w ramach projektu „I ty możesz zostać mistrzem ortografii".
Agnieszka Chaberska 2018-02-15 08:58
więcej

Dzień języka ojczystego w oddziałach gimnazjalnych ZS-P w Orzyszu

21 lutego obchodzimy Dzień języka ojczystego. Aby uczcić to święto już po raz piąty odbędzie się w oddziałach gimnazjalnych konkurs językowy „Z polszczyzną na co dzień".
Agnieszka Chaberska 2018-02-14 14:22
więcej

Oddziały gimnazjalne nagrodzone wojewódzkim certyfikatem Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

8 lutego 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Niezmiernie miło nam poinformować, że Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu włączone do ZS-P w Orzyszu, stało się laureatem tego konkursu. Kapituła przyznająca certyfikaty uplasowała naszą szkołę na 2 miejscu w województwie w zakresie podejmowania nie-standardowych działań w kwestii bezpieczeństwa uczniów. Uroczystego wręczenia certyfikatów dokonał Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Pan Wojciech Cybulski.
Agnieszka Chaberska 2018-02-12 17:57
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24