Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu
reklama

Zaczarowany świat magicznych wróżb

Niech wieczór ten obieca nam Dni Piękne i los nowy, niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór Andrzejkowy.
Bożena Stankiewicz 2012-12-05 14:09
więcej

Andrzejkowe Czary mary…

„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas Niech magia i wróżba królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy Zabawa dalej, start…”
Bożena Stankiewicz 2012-12-05 13:59
więcej

Święta Bożonarodzeniowe bez smaku pierników to nie święta!

Mali cukiernicy z Przedszkola Miejskiego "Niezapominajka" postanowiły podtrzymać tradycję Bożonarodzeniową. W dniu 23.11.2012r. w przedszkolu unosił się zapach pieczonych pierniczków - grupa 4-latków i 5-latków pod kierunkiem swoich pań: E. Szaro i E. Skwara z zapałem wyrabiała pierniczki- pracy i zabawy było co niemiara.
Bożena Stankiewicz 2012-12-05 13:09
więcej

CERTYFIKAT LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ DLA NIEZAPOMINAJKI

20 listopada 2012 roku w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się regionalna konferencja „Szkoły dla Ekorozwoju” podczas której wręczono międzynarodowe certyfikaty „Zielonej Flagi” oraz krajowe certyfikaty „Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej”. To ważne wyróżnienie dla każdego, komu nie jest obca ochrona środowiska. Dzieci w naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uczą się jak dbać o to środowisko. W naszym województwie wyróżniono aż 82 placówki, tym bardziej jesteśmy dumne, że nasze przedszkole znalazło się w tym gronie. Kolejnym krokiem jest zdobycie certyfikatu „Zielona Flaga”.
Bożena Stankiewicz 2012-12-05 12:53
więcej

PRÓBNY ALARM POŻAROWY

W trosce o pełne bezpieczeństwo dzieci 27.11.2012 roku w budynku przedszkola przy ul. Wojska Polskiego 9d przeprowadzono próbny alarm pożarowy. Wcześniej nauczycielki przeprowadziły cykl zajęć o bezpieczeństwie, o przyczynach i skutkach niebezpiecznych zachowań. Dzieci poznały numery alarmowe. O godzinie 10.30 rozległ się sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Zgodnie z planem ewakuacji dzieci wraz z nauczycielkami oraz personel pomocniczy opuściły miejsce zagrożenia i udały się na miejsce zbiórki, którym był budynek Pawilonu Artystycznego. Tam sprawdzono obecność dzieci i przekazano informację pani Basi Gładysz nadzorującej całą akcję. Po przekazaniu meldunku Pani dyrektor zarządziła powrót do przedszkola. Czujnym obserwatorem przebiegu akcji był pan Dariusz Szczepański.Celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania zdobytej wiedzy i umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji realnego zagrożenia pożarem i ich utrwalanie oraz zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Trzeba przyznać, że wszyscy, zarówno dzieci jak i personel spisali się bardzo dobrze. Akcja przebiegła sprawnie i szybko. Całkowity czas naszej ewakuacji to 2.18. Jesteśmy dumne z naszych maluchów i mamy nadzieję, że poprzestaniemy tylko na tym próbnym alarmie.
Bożena Stankiewicz 2012-12-05 10:31
więcej

Przedszkolaki w Pastusiowej Krainie

Nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh", który dotyczył profilaktyki stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh było wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.
Bożena Stankiewicz 2012-12-04 14:01
więcej

Nasze drzewa, w waszych liściach ptaszek śpiewa.

Dzieci z naszego przedszkola w październiku brały udział w konkursie plastycznym ,,Drzewa w moim środowisku”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem - Nidzie. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci zagadnień związanych z wiedzą na temat drzew i ich roli w środowisku. Komisja powołana przez Dyrektora ZSL w Rucianem – Nidzie wyłoniła 3 najlepsze prace z naszego przedszkola, które poza nagrodami indywidualnymi, zostaną uwiecznione jako elementy kalendarza przyrodniczego na najbliższy rok kalendarzowy. Dodatkowo, dla wszystkich dzieci, których prace zgłoszono do konkursu przewidziano nagrody (książeczki) za aktywny udział.
Bożena Stankiewicz 2012-11-30 13:58
więcej

« · «« · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · 115 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too