Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

Sukcesy Orzyszan na powiatowym etapie Wierszowiska

Z radością informujemy, iż laureaci przesłuchań gminnych Wierszowiska utrzymali swoje wysokie noty także na etapie powiatowym. W każdej z trzech kategorii wiekowych mamy orzyskich laureatów.
Joanna Kamieniecka 2018-04-27 17:01
więcej

KAMISHIBAI - Wyjątkowe lekcje biblioteczne dla najmłodszych

W ofercie Biblioteki Miejskiej znalazły się lekcje biblioteczne wzbogacone o czytanie w formie teatru kamishibai. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie.
Joanna Kamieniecka 2018-04-26 21:32
więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Orzyszu

Historia obchodów tego wyjątkowego święta pochodzi z Katalonii, gdzie na 23 kwietnia przypada święto narodowe - jest to dzień św. Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami - miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni natomiast otrzymywali od pań książki. W 1995 roku UNESCO ustanowiło obchody Dnia Książki świętem międzynarodowym. Jest to szczególna data w historii literatury światowej - rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: William Shakespeare, czy Vladimir Nabakov.
Joanna Kamieniecka 2018-04-26 20:46
więcej

"Drugie życie książki..." - artystyczna reanimacja

To właśnie w Bibliotece Miejskiej pod kierunkiem wyjątkowej osoby, Pani Krysi Ziółkowskiej uczestnicy warsztatów reanimują książki skazane na makulaturę.
Joanna Kamieniecka 2018-04-26 20:44
więcej

Serdecznie gratulujemy laureatom XXII gminnego Wierszowiska!

24 kwietnia w Domu Kultury miały miejsce miejsko-gminne eliminacje do XXII Wierszowiska. Jest to impreza otwarta o charakterze konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu piskiego. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych dzieci młodzieży oraz umożliwienie wszechstronnego zaprezentowania ich uzdolnień. Ponadto konkurs stwarza możliwość wymiany artystycznej młodych talentów oraz uwrażliwia na piękno słowa.
Joanna Kamieniecka 2018-04-26 20:37
więcej

Bezpiecznie nad wodą - warsztaty dla najmłodszych przed sezonem letnim

Rośnie świadomość orzyskich dzieci w materii bezpiecznego zachowania się nad wodą i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko dzięki ciekawym warsztatom, jakie przeprowadził kapitan żeglugi śródlądowej P. Grzegorz Gajewski z Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie. Zajęcia przeprowadzone były w ramach realizacji projektu "TYLKO RYBA NIE WYPOCZYWA - centrum wypoczynku i rekreacji na mobilnej scenie w Orzyszu", Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" 2014-2020 wspófinanoswanego z Funduszy Europejskich i realizowanego w roku 2018 przez Dom Kultury oraz Mazurską Służbę Ratowniczą w Okartowie.
Joanna Kamieniecka 2018-04-23 20:58
więcej

Dom Kultury rozpoczyna realizację dwóch projektów w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze PO RYBY

Miło nam poinformować, że Dom Kultury w Orzyszu podpisał 5 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dwie umowy dotacyjne a tym samym rozpoczął realizację dwóch operacji, na które otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Pierwszy z nich pod nazwą: „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” otrzymał dofinansowanie w wysokości 50.000,00 zł. a jego całkowita wartość wynosi 62.644,89 zł. Drugi projekt pod tytułem "TYLKO RYBA NIE WYPOCZYWA - centrum wypoczynku i rekreacji na mobilnej scenie w Orzyszu" otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 064 zł. a jego całkowita wartość opiewa na 88 311 zł.
Iwona Borzymowska 2018-04-11 09:53
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
Dom Kultury


Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 5
12-250 Orzysz


87 423 70 10

dk@orzysz.pl

www.dk.orzysz.pl

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too