Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Krwiodawcy rozpoczęli akcję w nowym roku

W dniu 21 stycznia 2017r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok, akcja poboru krwi, przeprowadzona przez ekipę z Giżycka. Pomimo złej pogody oraz przeziębień nękających nawet krwiodawców, krew oddało 20 dawców. Cieszy fakt, że większość stanowią ludzie młodzi rozpoczynający swoją przygodę z krwiodawstwem. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzysza również biorą udział w akcjach.

Babciu i Dziadku - pamiętamy o Was!

Dom Kultury wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Orzyszu uczcili święto Babci i Dziadka we współpracy z proboszczami orzyskich parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa dając koncerty w trakcie mszy oraz rozdając niespodzianki.

ORZYSZANKI na piskich Herodach i na przeglądzie w Budrach

Nowy Rok rozpoczął się aktywnie pod względem artystycznym. Panie Orzyszanki kultywują tradycję i obrzędowość dzieląc się kolędą także poza granicami Orzysza. W styczniu 2017 wzięły udział w piskich HERODACH oraz w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Budrach, gdzie otrzymały wyróżnienie specjalne.

Drugi dzień Ferii w Muzeum- fotogaleria

24 stycznia 2017r. nasi Mali Odkrywcy pojechali do Bemowa Piskiego, gdzie odwiedzili Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Tam zobaczyli, jak wygląda symulacja ćwiczeń poligonowych z wykorzystaniem trenażera Śnieżnik, zwiedzili Salę Tradycji a także zapoznali się ze sprzętem i charakterem pracy Wojskowej Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wycieczki.

Orzyska halówka na finiszu

Coraz bliżej rozstrzygnięć w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii rozgrywek mistrzowski puchar trafi do drużyny spoza Orzysza. Na najlepszej drodze do triumfu jest bowiem OSK PN & Orkan Drygały.

Za nami pierwszy dzień zajęć w ramach Ferii w Muzeum.

Dzieci, które odwiedziły nas w tym dniu (23.01.2017r.) poznały zasady zachowania się w muzeum, zwiedziły naszą ekspozycję stałą i tymczasową. Następnie zanurzyliśmy się w historii dawnej Ziemi Orzyskiej przenosząc się do czasów, kiedy odkryto osadę nawodną ukrytą w wodach Jeziorach Orzysz.

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

Kobietki dbajmy o zdrowie!

Serdecznie zapraszamy Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w dniu 1 lutego 2017r. Przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu ul. Cierniaka 12, będzie ustawiony mammobus w godz. 9.00-17.00.

25 finał WOŚP w Orzyszu - relacja

SIEMA ORZYSZ! 15 stycznia daliśmy po raz kolejny dowód naszej solidarności, wrażliwości i doskonałej organizacji. Zebraliśmy wspólnymi siłami imponującą kwotę 25.001,10 zł.!!! Z całego serca dziękuję kwestującym dzieciom i młodzieży, współorganizatorom, sponsorom, darczyńcom, hojnie licytującym, tłumnie przybyłym na wydarzenie orzyszanom, wspaniałej komisji liczącej w Sztabie Głównym oraz artystom. To budujące, ile osób, ile instytucji tego dnia połączyło siły. Poniżej szczegółowa lista współtwórców finałowego sukcesu.

fot. Beata Smaka

WALKA CZOŁGÓW

W dniu 14 stycznia 2017 r. w Sali Tradycji Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Prezes Fundacji Combat Alert Marcin Korowaj podpisali list intencyjny inaugurujący współpracę w zakresie organizacji bezprecedensowego wydarzenia "Zawsze Gotowi-Walka Czołgów", którego pierwsza edycja odbędzie się 15 lipca 2017r.

Twoja krew może uratować życie!

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Ziemi Orzyskiej „Kropla Życia” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie się w dniu 21 stycznia 2017r. od godz. 8.30 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Orzyszu przy ul. Osiedle Robotnicze 11a. Serdecznie zapraszamy

Wyjazdowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz

W dniu 11 stycznia 2017r. roku Radni Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz wybrali się z wizytą do swoich koleżanek i kolegów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dąbrówce oraz Okartowie. Celem wizyty była wymiana informacji na temat funkcjonowania szkół i ich planów na przyszłość. Ostatnim etapem sesji wyjazdowej była wizyta w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu, gdzie podjęto dyskusję zainicjonowaną przez Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego na temat zmian w oświacie. Młodzież miała okazje do wyrażenia swoich opinii, które są bardzo cenne dla organu prowadzącego. Dyrekcja szkoły Pani Wioletta Organiściak oprowadziła młodzież po szkole, przedstawiła swoją ofertę edukacyjną. Dziękujemy Dyrektorom Szkół za organizację wizyty i miłe przyjęcie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24