Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kampania „Biała Wstążka”

W ramach kampanii „Biała Wstążka” 3 grudnia 2016r. w Środowiskowej Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej od godziny 10.00 – 13.00 zorganizowaliśmy Dni Otwarte.

Orzysz ma swojego IDOLA!

Producenci IDOLA 2016 docenili talent mieszkanki naszego miasta - Ani Zyzik! Ania oczarowała jurorów swoją autorską twórczością. JURY jednogłośnie było na tak, zapraszając Anię do kolejnego etapu, który na wiosnę emitowany będzie w Polsacie.

Amerykanie w Orzyszu

W przyszłym roku miasto nazwane kiedyś wojskową stolicą Polski stanie się nią znowu, nie tylko z nazwy. Wszystko za sprawą batalionu amerykańskich wojsk, który będzie stacjonował w Orzyszu. W globalnych strategicznych planach NATO ma on wzmocnić tak zwany przesmyk suwalski, a w lokalnych kalkulacjach mieszkańców ma ożywić między innymi handel, rynek usług i legendarnego ducha miasta. (http://www.tvn24.pl)
link: http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-amerykanie-w-orzyszu,695005.html

Twoje zdrowie pod lupą

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwartą I Konferencję z cyklu TWOJE ZDROWIE POD LUPĄ w dniu 13 grudnia 2016r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, przy ul. Armii Krajowej 17B.

Sprzedaż nieruchomości o nr geod. 733/15 w miejscowości Zastrużne

Gmina Orzysz ogłosiła przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem po byłej szkole podstawowej oznaczonej nr geod. 773/15 o pow. 0,5514 ha położonej w miejscowości Zastrużne, w obrębie geod. Drozdowo – Zastrużne, gmina Orzysz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
http://www.bip.orzysz.pl/index.php?wiad=6435

Grupy zabawowe

Grupy zabawowe to nazwa projektu realizowanego od września przez nieformalną grupę „Polanka” pod parasolem Mazurskiej Fundacji Pogoda Dzieciom w ramach dofinansowania z Programu „Działaj Lokalne 2016” .

Startuje liga halowa

Dziesięć zespołów rozpocznie walkę o zwycięstwo w IX Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Oprócz miejscowych drużyn o puchar Burmistrza Orzysza zawalczą ekipy z Ełku, Drygał i Białej Piskiej.

Orzyszanie zdrowsi o wiedzę

W dniach 19 i 22 listopada br. mieszkańcy naszej gminy mogli skorzystać z dodatkowych usług medycznych, bowiem w tym czasie obchodziliśmy „Dni profilaktyki onkologicznej w Orzyszu”. Prozdrowotna akcja odbyła się pod patronatem Burmistrza Orzysza i Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko – Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie. Sobotni dzień panowie z naszej gminy wykorzystali w stu procentach, zgłaszając się na badania USG gruczołu krokowego i konsultacje lekarza urologa. Panowie skorzystali również z bezpłatnych badań słuchu.

Dowódca 15. GBZ nominowany na stopień generała

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, Andrzej Duda mianował 15 oficerów Sił Zbrojnych na stopnie generalskie. Wśród nich jest płk Jarosław Gromadziński Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, który mianowany został na stopień generała brygady. Mieszkańcy Orzysza - Wojskowej Stolicy Polski serdecznie gratulują awansu.

Spotkanie uczniów naszego liceum z żołnierzami 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Dnia 22.11.2016 r w naszym liceum gościli przedstawiciele 15 GBZ imienia Zawiszy Czarnego. Żołnierze zaprezentowali tradycję i historię brygady, a także sprzęt i aktualne osiągnięcia. Była to ciekawa lekcja historii, teraźniejszości i różnych aspektów służby wojskowej w kraju i na misjach. 15 GBZ jest ważnym partnerem naszej szkoły, pomaga w realizacji zajęć klas woskowych, w kształceniu patriotycznym i historycznym naszej młodzieży.

Zajęcia strzeleckie klas wojskowych naszego liceum

Uczniowie klas wojskowych doskonalili umiejętności strzeleckie w Dywizjonie Artylerii Samobieżnej i w OSPWL w Orzyszu.

Oddziały wojsk NATO na Mazurach spełnią amerykański sen mieszkańców Orzysza?

W Orzyszu, mieście położonym niedaleko Jeziora Śniardwy, wkrótce będą stacjonować wojska sojusznicze – głównie Amerykanie. Samorządowcy i mieszkańcy wiele sobie obiecują po ich obecności – liczą na inwestycje, pracę i pieniądze. (http://www.tvn24.pl)
VIDEO: http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/oddzialy-nato-spelnia-amerykanski-sen-mieszkancow-orzysza,693458.html

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24