Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Nowa pompa na cmentarzu

Właśnie ruszyły prace związane z budową przyłącza energetycznego do ujęcia wody na starym cmentarzu w Orzyszu. Zostanie zamontowana pompa elektryczna na którą czekali mieszkańcy Orzysza od wielu lat. W ramach prac zostanie również postawiona lampa oświetleniowa przy krzyżu.

Sukces strzelecki uczniów naszego liceum

W Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich z broni palnej - kal. 5,6 mm "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2018", Mateusz Miłek, Fabian Fiertek, Kacper Kraszewski i Norbert Kozioł zajęli 3 miejsce. Sukces jest większy, ponieważ wzięliśmy udział po raz pierwszy i pokonaliśmy wszystkie klasy mundurowe z naszego województwa. Ulegliśmy tylko drużynom strzeleckim LOK, które ćwiczą od wielu lat. Dzięki Stowarzyszeniu Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego ZAWISZA, z którym nasze liceum zawarło porozumienie o współpracy i uruchomieniu strzelnicy sportowej przy ulicy Wierzbińskiej mogliśmy przygotować się do zawodów. Fachowe wsparcie otrzymaliśmy od instruktora strzelectwa sportowego Zygmunta Jurka z koła LOK w Mrągowie, bez którego nie udało by nam się osiągnąć tego sukcesu i z którego drużyną przegraliśmy :). Dziękujemy i planujemy dalsze wspólne działania szkoleniowe i występy w zawodach, a młodych pasjonatów strzelectwa zapraszamy do naszego liceum.

Karta Seniora w Powiecie Piskim

Już niedługo seniorzy z Powiatu Piskiego będą mieli możliwość korzystania z ulg, zniżek i bonusów. Będzie to możliwe za sprawą wprowadzanej obecnie i wdrażanej w życie Powiatowej Karty Seniora. Pierwsze karty trafią do uprawnionych mieszkańców prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Kalendarz imprez Lato 2018 już w dystrybucji

Rozpoczęliśmy dystrybucję letniego kalendarza naszych wiodących imprez, na które serdecznie wszystkich zapraszamy! Dysponujemy jeszcze częścią nakładu ulotek, którą chętnie przekażemy dla zainteresowanych. Zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Orzyszu do bezpłatnego odbioru (pokój 31,32,33).

Kolejne fundusze na rozwój kultury w Orzyszu

Kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój naszego miasta i gminy. W dniu 25 kwietnia Burmistrz Orzysza wraz Panią dyrektor Domu Kultury Joanną Kamieniecką podpisali umowę o dofinansowaniu projektu „POLANA KULTURY - nowa przestrzeń i nowe możliwości dla rozwoju artystycznego w Orzyszu”. Blisko milion złotych przeznaczone zostanie na remont czterech pawilonów przy pałacyku POLANA KULTURY. Gratulujemy Pani dyrektor i pracownikom DK znakomitego pomysłu i skuteczności w działaniu.

Bezpiecznie nad wodą - warsztaty dla najmłodszych przed sezonem letnim

Rośnie świadomość orzyskich dzieci w materii bezpiecznego zachowania się nad wodą i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko dzięki ciekawym warsztatom, jakie przeprowadził kapitan żeglugi śródlądowej P. Grzegorz Gajewski z Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie. Zajęcia przeprowadzone były w ramach realizacji projektu "TYLKO RYBA NIE WYPOCZYWA - centrum wypoczynku i rekreacji na mobilnej scenie w Orzyszu", Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" 2014-2020 wspófinanoswanego z Funduszy Europejskich i realizowanego w roku 2018 przez Dom Kultury oraz Mazurską Służbę Ratowniczą w Okartowie.

Zespół do spraw statusu zawodowego nauczycieli

Nasza gmina jest członkiem Związku Gmin Wiejskich RP. Decyzją Zarządu Związku burmistrz Orzysza został przedstawicielem tej organizacji samorządowej w Zespole ds. statusu zawodowego nauczycieli przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Orzyska debata w sprawie budowy kurników

W dniu 18.04.2018 r. w sali widowiskowo – sportowej w Orzyszu, odbyło się spotkanie dotyczące planowanej inwestycji polegającej na „Budowie sześciu budynków inwentarskich – kurników o łącznej obsadzie 1 320 DJP wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działce o nr ewid. 200/1 w miejscowości Sumki, gmina Orzysz”

Wizyta u Generała

W dniu 17 kwietnia 2018 r. Burmistrz Orzysza wspólnie z Panią dyrektor Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej Beatą Szymankiewicz , koordynatorką WALKI CZOŁGÓW odbył spotkanie z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych Panem gen. broni Jarosławem Miką.

Gminny Konkurs Plastyczny „Orzysz – Wojskowa Stolica Polski”

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Orzysz – Wojskowa Stolica Polski”

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 r.

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie uprzejmie informuje o organizowanych turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci. Szczegóły na temat organizowanych turnusów rehabilitacyjnych znajdują się w załączniku.

Dom Kultury rozpoczyna realizację dwóch projektów w Programie Operacyjnym Rybactwo i Morze PO RYBY

Miło nam poinformować, że Dom Kultury w Orzyszu podpisał 5 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dwie umowy dotacyjne a tym samym rozpoczął realizację dwóch operacji, na które otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Pierwszy z nich pod nazwą: „Od Bałtyku do Mazurskiego Morza – Święto Rybaka w Orzyszu” otrzymał dofinansowanie w wysokości 50.000,00 zł. a jego całkowita wartość wynosi 62.644,89 zł. Drugi projekt pod tytułem "TYLKO RYBA NIE WYPOCZYWA - centrum wypoczynku i rekreacji na mobilnej scenie w Orzyszu" otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 064 zł. a jego całkowita wartość opiewa na 88 311 zł.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24