Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Ogłoszenie

w sprawie: przyznania dotacji dla klubów sportowych oraz innych podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, a także podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie gminy Orzysz.

Osiem drużyn rozpoczęło walkę o tytuł

W piątek (12 maja) na Boisku Orlik wystartowała kolejna edycja piłkarskich rozgrywek adresowanych do amatorskich drużyn. Na starcie czternastej już edycji Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej stanęło osiem zespołów.

Biegali z wyjątkową asystą

Niezwykłą, bo międzynarodową oprawę miały III Wiosenne Biegi Przełajowe w Okartowie, zorganizowane w piątek 12 maja. Obok uczniów szkół z gminy Orzysz przełajową trasę pokonywali także żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Dziewczyna i chłopak czyli... mamy zwycięzców konkursu na Baśniomistrza 2017!!!

Konkurs literacko – pisarski „I Ty możesz zostać Baśniomistrzem!” adresowany był do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I – uczniowie klas III i IV, kat. II – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych. Celem konkursu było zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzowanie twórczości literackiej dzieci, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dzieci.

Wierszowisko - przesłuchania powiatowe

11 maja 2017 r. laureaci eliminacji miejsko-gminnych XXI Wierszowiska stanęli w szranki z 20 innymi uczestnikami na szczeblu powiatowym.

Książkowa Biblioteka Małego Człowieka.

„Jak wyglądała pierwsza książka? Czy wydrukowano ją, czy też odręcznie napisano? Czy była zrobiona z papieru, czy z jakiegoś innego materiału? I w jakiej bibliotece można ją znaleźć, jeżeli dotychczas istnieje? Pierwsza książka w niczym nie przypominała naszych książek. Miała ręce i nogi, nie leżała nigdy na półce, umiała mówić i nawet śpiewać. Była to żywa książka: człowiek – książka”.

Perfekcyjny melancholik czy energiczny choleryk?

Towarzyski sangwinik czy spokojny flegmatyk? Jaki jestem? Jaki mam profil osobowości? Odpowiedzi na te pytania mogliśmy uzyskać na kolejnych zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zgierscy seniorzy poznają Gminę Orzysz

Do wyjątkowych spotkań doszło 4 i 5 maja w sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. W tych dniach naszą gminę odwiedziły dwie grupy mieszkańców 60+ miasta partnerskiego Zgierz z którym Orzysz od 2001 roku prowadzi współpracę.

„Orzyski Senior … i może!” – dzięki wsparciu Burmistrza Orzysza.

21 maja w Ogródku Jordanowskim odbędzie się II Gminny Dzień Seniora. W tym roku hasłem przewodnim Senioriady jest „Zdrowy, aktywny, szczęśliwy … SENIOR” , a cała akcja kładzie nacisk na zdrowy, aktywny tryb życia i profilaktykę prozdrowotną.

Wiadomości z Gminy Orzysz 15-30/04/2017

W Orzyszu - Wojskowej Stolicy Polski - nakręciliśmy: 1. Środowiskowy Dom Samopomocy tętniący życiem, 2. Podwójne Święto 15 Mazurskiego Batalionu Saperów, 3. Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Orzyszu, 4. XVIII Sesję Rady Miejskiej, 5. II Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Orzysza, 6. Otwarcie Sezonu Turystycznego w Gminie Orzysz, 7. Ligowe potyczki KS Śniardw.

Ogłoszenie konkursu dotacyjnego

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży/Ośrodek "Działaj Lokalnie" wraz z Burmistrzem Miasta Orzysz, Zbigniewem Włodkowskim ogłaszają konkurs dotacyjny na małe granty „Orzyskie Zadziałaj Lokalnie 2017”.

Piszanie zdominowali rywalizację na spinning

Tylko jedenastu z dwudziestu siedmiu wędkarzy punktowało w Spinningowych Zawodach Wędkarskich, które w niedzielę 7 maja odbyły się na jeziorze Orzysz. Łupem wędkarzy padły jedynie trzy wymiarowe szczupaki, z których największy mierzył 58 centymetrów.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24