Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Orzyscy krwiodawcy w akcji

W sobotę 18 marca 2017r. orzyscy krwiodawcy stawili się do oddania honorowo krwi. Pobór przeprowadziła ekipa z Giżycka. Do oddania najcenniejszego leku zgłosiło się prawie 30 dawców. Pobrano ponad 10 litrów krwi. Ten najcenniejszy dar trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by następnie trafić do potrzebujących. Nasi krwiodawcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Wiadomości Z Gminy Orzysz 01-15/03/2017

1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Wystawa w Muzeum, II Nocny Bieg, 2. Finał VI Międzyszkolnego Konkursu Poezji Angielskiej, 3. Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Amerykańskich Żołnierzy, 4. Turniej Siatkówki Kobiet, 5. Cykl spotkań Burmistrza z mieszkańcami, 6. Konkurs Wiedzy o Orzyszu i Ziemi Orzyskiej, 7. Dzień Kobiet w Orzyszu, 8. UKS Jedynka w Finale Mistrzostw Polski w Unihokeju.

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turniej wiedzy pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 22 marca 2017 r. młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów popisała się szeroką wiedzą pożarniczą w ramach eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Po eliminacjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych i gimnazjach do udziału w konkursie gminnym zakwalifikowało się 10 uczniów z Orzysza, Dąbrówki i Okartowa.

Warsztaty pisanek wielkanocnych

Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej zaprasza na warsztaty pisanek wielkanocnych zdobionych metodą pisania woskiem. Przeprowadzone zostaną dwa warsztaty w Msalówce - w dniu 3 kwietnia o g. 17.00 dla 10 osób, mieszkańców osiedla Zielona Dolina, oraz w dniu 5 kwietnia o g. 17.00 dla 10 osób, mieszkańców Orzysza i Gminy Orzysz.

Nabór wniosków na korzystanie z Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że rozpoczął się nowy nabór wniosków na korzystanie z areny głównej Sali widowiskowo-sportowej na okres kwiecień-czerwiec br.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W związku ze zbliżającym się kolejnym wykładem UTW (23.03.2017r), prosimy wszystkich słuchaczy o przyniesienie następujących materiałów: nożyczki, coś do pisania, włóczka, kanwa (siatka którą można wykorzystać jako podkład), igły, nitki, stare koszulki do pocięcia, skrawki materiałów na kwiaty, koraliki i guziki.

„A jednak wiosna!” w Bibliotece Małego Człowieka

Dzisiaj, w Bibliotece szukaliśmy pierwszych oznak wiosny wraz z opowiadaniem Magdaleny Kiełbowicz pt. „A jednak wiosna!”.

Kompleks szkoleniowy w Gminie Orzysz

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa sprzedaży w formie aktu notarialnego pomiędzy Panem Marcinem Korowajem - Prezesem Zarządu Fundacji Na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert a Gminą Orzysz reprezentowaną przez Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego, na mocy, której Fundacja nabyła kompleks szkoleniowy w Gminie Orzysz na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zostanie tam utworzony największy w Polsce Ośrodek Szkoleniowy, dedykowany organizacjom proobronnym dzięki merytorycznemu wsparciu: Biura do Spraw Proobronnych - MON, generała Jarosława Gromadzińskiego - dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppłk dypl. Jarosława Wyszeckiego - dowódcy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Ściany nie pomogły orzyszanom

Już na pierwszej rundzie eliminacyjnej udział w Mistrzostwach Województwa WM Z LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych zakończyły zespoły reprezentujące Gminę Orzysz. W środę szczęście nie dopisało gimnazjalistom z Orzysza, a dzień później ich los podzielili reprezentanci orzyskiej podstawówki.

Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym programie „Informatyczne zielone garnizony”

Projekt przewiduje stworzenie w 12 szkołach na terenie kraju innowacyjnych klas mistrzostwa informatycznego, wprowadzenie do szkół nowatorskich rozwiązań w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej.

Ogłoszenie

otwarty konkurs ofert na wybór operatora konkursu na mikrodotacje w ramach regrantingu na realizację w 2017 roku zadań publicznych Gminy Orzysz w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej.

Ogłoszenie

w sprawie: przyznania dotacji dla klubów sportowych oraz innych podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, a także podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie gminy Orzysz.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24