Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza

Zapraszamy serdecznie do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 5. Centrum jest do dyspozycji mieszkańców i turystów od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Oprócz możliwości zasięgnięcia niezbędnych dla turysty informacji, w ofercie posiadamy: materiały reklamowe, promocyjne oraz wydawnicze, promujące również markę turystyczną – „Orzysz Wojskowa Stolica Polski”. Zapraszamy do zakupu: koszulek, opasek, długopisów, kubków ….

Orzysz w mediach

Kolejny raz w tym roku Orzysz w obiektywie kamer telewizyjnych, bowiem ponownie nagrywaliśmy audycję: Prognoza Pogody z Orzysza, którą emitowaliśmy w dniu 10 lipca w TVP 3 Olsztyn. Zachęcamy do obejrzenia tego odcinka. Już dziś zapraszamy do oglądania kolejnej Prognozy Pogody w dniu 17 lipca br., tym razem znad Jeziora Śniardwy.

Ludowizna źródłowa i inspirowana czyli relacja z XIII Orzyskich Spotkań Folklorystycznych

2 lipca Ogródek Jordanowski od południa aż do wieczora rozbrzmiewał muzyką ludową. Na nasz orzyski konkurs muzyczny, który odbył się już po raz trzynasty, przyjechało 205 osób z różnych miejscowości. Gościliśmy muzyków z Mazuchówki, Myszyńca, Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun, Biskupca, Pisza, Czarni, Łysych, Dubeninek, Rozóg, Kowal Oleckich oraz Budr. Nasze miasto było reprezentowane przez niezawodne Panie Orzyszanki.

Wspólne szkolenie w ramach projektu Litwa-Polska

W ramach projektu LT-PL-1R-012 „Strenghtening families-building cross border communities” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 w dniach 20-21 czerwca 2017r. odbyło się dwudniowe szkolenie 20 uczestników projektu tj. 10 z Polski oraz 10 z Litwy. Czterech profesjonalnych wykładowców przeprowadziło szkolenie w tematach: jak aktywnie spędzać czas wolny, zaburzenia wagi i odżywiania, jak moje dziecko rozwiązuje problemy z rówieśnikami, jak wspólnie osiągać cele – rozwiązywanie konfliktów dzieci – rodzice, napięcia i sytuacje stresowe, zapobieganie i kontrola., aktywność fizyczna wzmacniająca zdrowie, edukacja poprzez sport.

Ankieta "Akcelerator"

Szanowni Państwo, w związku z planowanym wdrożeniem nowego Systemu w zakresie świadczenia usług publicznych, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wyniki posłużą do rzetelnej analizy i dostarczą niezbędnych danych w zakresie oczekiwań mieszkańców naszej Gminy.

Wiadomości z Gminy Orzysz CZERWIEC 2017 + "Dni Orzysza"

Wiadomości z Gminy Orzysz - Wojskowej Stolicy Polski: 1. "Dzień Dziecka" w Podstawówce, 2. Koniec Sezonu w "Okręgówce", 3. Gminne Zawody Strażacko - Pożarnicze, 4. Jubileusz 90-latków, 5. "Złote Gody", 6. Mazurskie Tropy, 7. "Primus Inter Pares" w Okartowie, 8. I Orzyskie Spotkanie Środowiskowych Domów Samopomocy, 9. Zakończenie Roku Szkolnego w Gimnazjum, 10. Sesja Absolutoryjna, 11. Zakończenie Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej, 12. Noc Świętojańska na Plaży Miejskiej, 13. Ogólnopolskie Grand Prix w Wędkarstwie Spinningowym, 14. Projekt: "Orzyski Senior... i może", 15. "Dni Orzysz".

Dni Orzysza 2017 – sportowo, koncertowo, rajdowo

Z wielką pompą rozpoczęto tegoroczne Dni Orzysza. Koncert gwiazdy Eurowizji - CLEO i odbywający się równocześnie ORLEN 74. Rajd Polski przyciągnęły do Orzysza niezliczone tłumy fanów.

Zmienił się zarządca, warunki korzystania pozostają bez zmian

Od początku wakacji Plaża Miejska w Orzyszu ma nowego dzierżawcę. Przez okres letni jej zarządcą będzie firma Arys, właścicielem której jest Zbigniew Wandachowicz.

Piłkarze z Bemowa Piskiego w mistrzowskiej koronie

W piątek (23 czerwca) dobiegły końca amatorskie rozgrywki piłkarskie rozgrywane na orzyskim Orliku. Czternastą edycję zmagań o puchar Burmistrza Orzysza wygrał przysłowiowy rodzynek, bo jedyny zespół w stawce spoza gminy Orzysz – Bemowo Piskie.

Wizyta Dowódcy Wojsk Lądowych Chorwacji w 15GBZ

22 czerwca 2017 roku w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej gościł Dowódca Wojsk Lądowych Chorwacji gen. broni Mate Ostović wraz z delegacją. Celem wizyty było zapoznanie się z przyszłym miejscem stacjonowania baterii artylerii Sił Zbrojnych Chorwacji w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Wizyta delegacji z Chorwacji rozpoczęła się od przedstawienia zadań, struktury i specyfiki 15GBZ przez Dowódcę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen bryg. Jarosława Gromadzińskiego Dowódcy Wojsk Lądowych Chorwacji oraz Inspektorowi Wojsk Lądowych DG RSZ gen. bryg. Wojciech Grabowskiemu, który nadzorował tą wizytę.

Pożegnanie-powitanie

16 maja 2017r. nasze muzeum odwiedzili żołnierze Civil Affairs Team 8334. Z ich rąk otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasową współpracę, przedstawili nam również członków nowej grupy NATO ds. cywilnych rozpoczynających właśnie służbę w Bemowie Piskim. Thomas, Scott, Hope, Nick- było nam niezwykle miło poznać Was i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy

Zmiana funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, zmianie ulegają godziny funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24