Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Rodzinny Piknik Artystyczny - MAJÓWKA 2018 - relacja

Serdeczna i ciepła atmosfera królowała w trakcie orzyskiej majówki, która odbyła się 3 maja na terenie Polany Kultury na nowo wybudowanej Scenie Pasjonatów.

Spotkanie autorskie z Anetą Zamojską

Wydarzeniem, które zainicjowało Orzyski Tydzień Bibliotek - ogólnopolskie święto bibliotekarzy, było spotkanie z Anetą Zamojską - pisarką, dziennikarką, coachem, wykładowcą akademickim i trenerką rozwoju osobistego. Publiczność zapoznała się z kulisami pracy twórczej autorki w trakcie powstawania "Sekund do szczęscia" a potem "Usmiechu J." Obie pozycje dostępne są w orzyskiej Bibliotece. Wszystkich, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu zapraszamy do lektury.

Dom Kultury w Orzyszu realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

pod nazwą "POLANA KULTURY - nowa przestrzeń i nowe mozliwości dla rozwoju artystycznego w Orzyszu". Celem projektu jest umozliwienie zaspakajania potrzeb interesariuszy projektu poprzez powiększenie przestrzeni dla rozwijania potencjału artystycznego oraz nowoczesnej działaności kulturalnej. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 712 283,30 PLN.

Ruszyła 15.edycja Konkursu "Godni Naśladowania"

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza 15. edycję Konkursu „Godni Naśladowania”. W tym roku konkurs doczekał się sporych zmian, zmniejszono liczbę kategorii do czterech, ale pojawiła się kategoria nowa - na Przedsiębiorcę Godnego Naśladowania. Patronat honorowy nad Konkursem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat medialny sprawuje TVP3 Olsztyn.

OFICJALNE OTWARCIE SALI SPORTOWEJ IMIENIA ZBIGNIEWA PIĄTKA W DĄBRÓWCE

W czwartek 26.04.2018 r. odbyła się uroczystość otwarcia sali sportowej imienia Zbigniewa Piątka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.

Spotkanie Seniorów z lekarzem medycyny, Michałem Okuniewskim w ramach projektu "FORGET ME NOT"

Kolejne niezapominajkowe spotkanie w ramach projektu „FORGET ME NOT”, realizowanego w Gminie Orzysz, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 za nami.

Sukcesy Orzyszan na powiatowym etapie Wierszowiska

Z radością informujemy, iż laureaci przesłuchań gminnych Wierszowiska utrzymali swoje wysokie noty także na etapie powiatowym. W każdej z trzech kategorii wiekowych mamy orzyskich laureatów.

KAMISHIBAI - Wyjątkowe lekcje biblioteczne dla najmłodszych

W ofercie Biblioteki Miejskiej znalazły się lekcje biblioteczne wzbogacone o czytanie w formie teatru kamishibai. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Orzyszu

Historia obchodów tego wyjątkowego święta pochodzi z Katalonii, gdzie na 23 kwietnia przypada święto narodowe - jest to dzień św. Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami - miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni natomiast otrzymywali od pań książki. W 1995 roku UNESCO ustanowiło obchody Dnia Książki świętem międzynarodowym. Jest to szczególna data w historii literatury światowej - rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: William Shakespeare, czy Vladimir Nabakov.

"Drugie życie książki..." - artystyczna reanimacja

To właśnie w Bibliotece Miejskiej pod kierunkiem wyjątkowej osoby, Pani Krysi Ziółkowskiej uczestnicy warsztatów reanimują książki skazane na makulaturę.

Serdecznie gratulujemy laureatom XXII gminnego Wierszowiska!

24 kwietnia w Domu Kultury miały miejsce miejsko-gminne eliminacje do XXII Wierszowiska. Jest to impreza otwarta o charakterze konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu piskiego. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych dzieci młodzieży oraz umożliwienie wszechstronnego zaprezentowania ich uzdolnień. Ponadto konkurs stwarza możliwość wymiany artystycznej młodych talentów oraz uwrażliwia na piękno słowa.

Ferma drobiu informacja

Informacje: Ferma drobiu informacja od 4:30min

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24