Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rozwój Lokalny 2018 - ankieta

Szanowni Państwo, zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej rozwoju Państwa gminy. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania Planu Działania dla obszaru ełckiego (obejmującego Ełk i 10 sąsiadujących gmin). Plan ma być częścią realizacji rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i pozwolić na przełamanie barier rozwojowych tego obszaru. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem EUROREG-u: tel./fax: + 48 (22) 826-21-68, e-mail: euroreg@uw.edu.pl

Dożynki 2018

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą, po której odbył się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu śpiewaczego ORZYSZANKI. Gości dożynkowych przywitał Burmistrz Orzysza w towarzystwie Wicestarosty Powiatu Piskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Orzyszu.

Po raz dziesiąty zagrali nocą na Orliku

Ełczanie z HWMO wygrali X Nocny Turniej Piłki Nożnej, będący tradycyjnie już ostatnim sportowym wydarzeniem wakacji. W zawodach rozegranych 1 września na Boisku Orlik okazali się lepsi od sześciu innych zespołów.

„Czas na rozwój! – nowe możliwości rozwoju w ramach Funduszy Europejskich.”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne „Czas na rozwój! – nowe możliwości rozwoju w ramach Funduszy Europejskich.” Spotkanie głównie kierowane jest dla przedsiębiorców i osób, które chcą założyć swoja działalność gospodarczą.

Śpi bezpiecznie, kto ma dobrego sąsiada

Projekt realizowany przez Wspólnotę Mieszkaniową przy ul. Wojska Polskiego 32 przy współpracy z Radną Anną Pilarczyk. Koordynator projektu- Małgorzata Sikora, członkowie grupy nieformalnej- Adam Pogorzelski, Tadeusz Markowicz.

Serdeczne podziękowania

Grupa Projektowa „Wspólnie Silni”, składa serdeczne podziękowania za okazanie bezinteresownej pomocy - zarówno rzeczowej jak i w formie fizycznej pracy podczas realizacji projektu „Wspólnie Silni” (finansowanego z Funduszy Europejskich) na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu.

Radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z wizytą w orzyskim muzeum

W dniu 23 sierpnia 2018 r. w Muzeum odbyły się obrady Komisji Kultury i Edukacji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, których tematem przewodnim był udział jednostek samorządu terytorialnego i podległych im placówek w działaniach na rzecz kultury wpisanych w założenia "Programu wsparcia rozwoju kultury województwa warmińsko-mazurskiego"- realizacja projektów ze środków samorządu województwa na przykładzie Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu. Radni Sejmiku Warmińsko -Mazurskiego bardzo wysoko ocenili działalność merytoryczną, edukacyjną i promocyjną naszego Muzeum.

Zapraszamy do głosowania na kronikę SKO ZS-P w Orzyszu

W Regionalnym Etapie Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności prezentacja konkursowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu znalazła się w gronie 11 szkół z całej Polski i otrzymała nagrodę I stopnia 3 000 zł. Tym samym bierze udział w krajowym etapie tego konkursu, reprezentując region białostocki. W kolejnym etapie konkursu Komisja Banku PKO BP przyzna 3 miejsca i nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł lub 10 tys. zł. Dodatkowo szkoła stara się o nagrodę Internautów 10 000 zł.

Razem możemy wiele

Projekt realizowany z minigrantów przez Wspólnotę Mieszkaniową przy ul. Wojska Polskiego 34 przy współpracy z Radną Rady Miejskiej Anną Pilarczyk. Grupa nieformalna: Grzegorz Olszewski-koordynator, Barbara Suchta-członek, Jan Zieliński-członek. Osobowości prawnej udzieliło LGD Mazurskie Morze. Dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Dariuszowi Kizlingowi.

Dożynki w nowym terminie

Dożynki to święto wsi. Od kilku lat sołtysi i rolnicy z naszej gminy, sugerowali potrzebę zmiany dnia uroczystości dożynkowych.

Społecznicy z ulicy

Informacja o realizowanym przez grupę nieformalną „Społecznicy z ulicy” projektu pt. „Zdrowo bo sportowo” I Integracyjny Orzyski Turniej BOCCE. Zapraszamy do udziału.

Bieg Tygrysa, czyli przezwyciężyć swoje słabości...

Ponad 300 osób wystartowało w ósmej edycji Biegu Tygrysa, uchodzącego za jeden z najtrudniejszych w Polsce. Na czterech dystansach, zróżnicowanych pod względem długości i skali trudności, oprócz krajowej obsady rywalizowali także żołnierze z USA i Rumunii.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24