Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Dni Orzysza 2017 – sportowo, koncertowo, rajdowo

Z wielką pompą rozpoczęto tegoroczne Dni Orzysza. Koncert gwiazdy Eurowizji - CLEO i odbywający się równocześnie ORLEN 74. Rajd Polski przyciągnęły do Orzysza niezliczone tłumy fanów.

Zmienił się zarządca, warunki korzystania pozostają bez zmian

Od początku wakacji Plaża Miejska w Orzyszu ma nowego dzierżawcę. Przez okres letni jej zarządcą będzie firma Arys, właścicielem której jest Zbigniew Wandachowicz.

Piłkarze z Bemowa Piskiego w mistrzowskiej koronie

W piątek (23 czerwca) dobiegły końca amatorskie rozgrywki piłkarskie rozgrywane na orzyskim Orliku. Czternastą edycję zmagań o puchar Burmistrza Orzysza wygrał przysłowiowy rodzynek, bo jedyny zespół w stawce spoza gminy Orzysz – Bemowo Piskie.

Wizyta Dowódcy Wojsk Lądowych Chorwacji w 15GBZ

22 czerwca 2017 roku w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej gościł Dowódca Wojsk Lądowych Chorwacji gen. broni Mate Ostović wraz z delegacją. Celem wizyty było zapoznanie się z przyszłym miejscem stacjonowania baterii artylerii Sił Zbrojnych Chorwacji w ramach Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Wizyta delegacji z Chorwacji rozpoczęła się od przedstawienia zadań, struktury i specyfiki 15GBZ przez Dowódcę 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen bryg. Jarosława Gromadzińskiego Dowódcy Wojsk Lądowych Chorwacji oraz Inspektorowi Wojsk Lądowych DG RSZ gen. bryg. Wojciech Grabowskiemu, który nadzorował tą wizytę.

Pożegnanie-powitanie

16 maja 2017r. nasze muzeum odwiedzili żołnierze Civil Affairs Team 8334. Z ich rąk otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasową współpracę, przedstawili nam również członków nowej grupy NATO ds. cywilnych rozpoczynających właśnie służbę w Bemowie Piskim. Thomas, Scott, Hope, Nick- było nam niezwykle miło poznać Was i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy

Zmiana funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, zmianie ulegają godziny funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej.

Łukasz Dąbkowski zaproszony na V jubileusz do Osieckiej

Piąte, jubileuszowe wydanie Festiwalu Piosenki Agnieszki Osieckiej "Na Mazurach wszyscy śpiewają Osiecką", organizowane przez Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się w uroczystej formule - koncertu dotychczasowych laureatów tego muzycznego święta. Nie mogło więc zabraknąć Łukasza Dąbkowskiego, dwukrotnego laureata konkursu.

„…HAPPY BIRTHDAY USA ARMY…”

W dniu 14 czerwca w ramach ćwiczeń SABER STRIKE 2017, odbyło się spotkanie dowództwa batalionowej Grupy Bojowej NATO z Burmistrzem Orzysza. Odwiedzili nas amerykańscy żołnierze, którzy dokonali rozpoznania środowiskowego przeprowadzając w sympatycznym tonie rozmowę z włodarzem Orzysza. W trakcie rozmowy okazało się, że w dniu dzisiejszym przypada rocznica powstania Armii Amerykańskiej. W związku z tym burmistrz złożył przybyłym gościom życzenia w ich ojczystym języku: „… HAPPY BIRTHDAY USA ARMY…”

KONSULTACJE SPOŁECZNE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ ORAZ KRAJOWEGO BIURA WYBORCZEGO

Na podstawie pisma Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Olsztynie Znak: DOL-067-1/17 z dnia 13.06.2017 r. informuję, że w terminie do dnia 23 czerwca 2017 r. Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtu i formy kart do głosowania, które zastosowane zostaną w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

"PODSTAWOWE USŁUGI I ODNOWA WSI NA OBSZARACH WIEJSKICH"

Szczęście nam dopisało. Wniosek przygotowany przez Zakład Usług Komunalnych na budowę wodociągu, kanalizacja i oczyszczalni ścieków w Dąbrówce otrzymał blisko 2 miliony złotych dofinansowania. To kolejny sukces naszej gminy w pozyskiwaniu funduszy unijnych, tym razem twórcą sukcesu jest prezes ZUK Orzysz Grzegorz Sobotka. Teraz wyłonienie wykonawcy i do roboty. Gratuluję i dziękuję.
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

Wiadomości z Gminy Orzysz - Maj 2017

Orzysz - Wojskowa Stolica Polski: 1. Wizyta Seniorów ze Zgierza, 2. Orzyszka Liga Piłki Nożnej, 3. III Wiosenne Biegi Przełajowe, 4. Finał Mistrzostw Polski w Unihokeju Juniorek Młodszych, 5. Posiedzenie Rady Seniorów, 6. Konkurs Piosenki Angielskiej "English Song", 7. Spotkanie z Ludzmi z Pasją, 8. II Konferencja Oświatowa w Okartowie, 9. Dzień Seniora i Senioriada, 10. Dni Rodziny m.in w Gimnazjum i Świetlicy Środowiskowej, 11. Dzień Matki, 12. Konkurs Literacki w Bibliotece Miejskiej, 13. Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu.

Orzyscy seniorzy z partnerską wizytą w Zgierzu

We wczesnych godzinach rannych 9 czerwca wyruszyła 50-osobowa grupa seniorów z Orzysza z partnerską rewizytą do Zgierza. W składzie orzyskiej delegacji znaleźli się przedstawiciele wszystkich organizacji senioralnych gminy Orzysz, które aktywnie działają na naszym terenie m.in. Rady Seniorów Gminy Orzysz, Zespołu Śpiewaczego „Orzyszanki”, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła w Orzyszu, Kół Gospodyń Wiejskich, Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Klubu Seniora, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła w Orzyszu, Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24