Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Noworoczne Wiadomości z Gminy Orzysz 2017

1. Jasełka w Dąbrówce, 2. Gimnazjum - Dzień Patrona Szkoły, 3. Sesja Rady Miejskiej, 4. Diorama Osady Nawodnej z nad J.Orzysz, 5. Powitanie Nowego Roku w Ogródku Jordanowskim, 6. Noworoczny Mecz Piłki Nożnej

Zapraszamy do sauny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu zaprasza miłośników kąpieli w gorącym powietrzu do korzystania z sauny w Sali widowiskowo-sportowej.

fot. Kamil Kierzkowski

Nowy Rok przywitali na sportowo

W pierwszy dzień nowego roku murawa orzyskiego orlika stała się areną zmagań w Noworocznym Meczu Piłki Nożnej. W symbolicznym pojedynku, inaugurującym nowy rok sportowy w gminie Orzysz, naprzeciw siebie stanęli gracze orzyskich Śniardw i reprezentacja Gminy Orzysz.

DZIEŃ DZIADKA I BABCI

PZERiE W PISZU ORGANIZUJE DLA CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW ZWIĄZKU SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 17 STYCZNIA 2017R. (WTOREK) W "GOŚCIŃCU MAZURSKIM" POCZĄTEK O GODZ. : 16:00.

Diorama osady nawodnej w Orzyszu

Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz współpracy z naukowcami z Muzeum Archeologicznego w Warszawie , Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu pozyskało nowy obiekt muzealny, dioramę historyczno-dydaktyczną wykonaną w skali 1:35,przedstawiającą wczesnożelazną osadę nawodną , odkrytą w jeziorze Orzysz w 1866 roku.

Wojska amerykańskie w Orzyszu

1,2 tys. żołnierzy, w tym 800 Amerykanów, już w kwietniu przyjedzie do Orzysza w województwie warmińsko-mazurskim. Do stacjonujących tu polskich wojsk lądowych dołączy bowiem batalion NATO, który ma bronić tzw. przesmyku suwalskiego. Duże nadzieje z przyjazdem żołnierzy wiążą władze miasteczka oraz właściciele lokalnych restauracji. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS. (http://www.tvn24.pl) http://www.tvn24.pl/orzysz-przygotowuje-sie-na-przyjazd-1-2-tys-zolnierzy-batalionu-nato,703566,s.html

Relacja TV NATO o przyjeździe wojsk amerykańskich do Orzysza

Poland set to welcome American-led battlegroup
Next year a multinational battlegroup of almost 1,000 soldiers led by the Americans and including troops from Romania and the United Kingdom will be stationed in the town of Orzysz in northeastern Poland.

GRUPY ZABAWOWE - Orzysz dla najmłodszych. Relacja z projektu.

Kilkanaścioro dzieci z Orzysza i okolic wraz z rodzicami wzięło udział w projekcie pod nazwą „Grupy zabawowe” realizowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie” w ramach regrantingu Burmistrza Orzysza. Wnioskodawcą była grupa nieformalna przy wsparciu Mazurskiej Fundacji Pogoda Dzieciom. 15 grudnia 2016 w Domu Kultury w Orzyszu odbyło się podsumowanie działań realizowanych od września br.

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

W poniedziałek, 19 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP. Podczas posiedzenia podsumowano działania gaśnicze podczas pożaru siedziby ZUK w Orzyszu.

Manufaktura Arys-otwarta

Dzisiaj, o godzinie 11:00 w Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, podczas otwarcia wystawy „Manufaktura Arys” uchyliliśmy drzwi do przeszłości. Ekspozycja przygotowana przez Stowarzyszenie „Gruss aus Arys” poprzez zdjęcia, scenografię, pamiątki a także dźwięki przedstawia historię naszego mazurskiego miasta przenosząc widza na brukowane ulice, wypełnione gwarem rozmów .

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W tym roku mija 35 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 1981 jest jedną z tych dat, które zostały boleśnie wyryte na kartach historii naszego kraju. Wprowadzenie stanu wojennego miało ogromny wpływ na życie wszystkich Polaków. Z tej okazji Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu zaprosiło na wyjątkowe spotkanie, podczas którego mogliśmy posłuchać wspomnień z tamtego okresu.

Seminarium tematyczne

Orzyskie Stowarzyszenie "Szansa na...", Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku oraz Stowarzyszenie Adelfi serdecznie zapraszają na seminarium tematyczne "Inicjatywa na rzecz integracji o kooperacji na rzecz ekonomii społecznej w środowisku lokalnym", która odbędzie się 14 grudnia 2016 r. o godz. 16 w Centrum Informacji Turystycznej w Orzyszu.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24