Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Ogłoszenie

w sprawie: przyznania dotacji dla klubów sportowych oraz innych podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, a także podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie gminy Orzysz.

Uczniowie klas wojskowych ćwiczą strzelanie na trenażerze "Śnieżnik"

Dnia 9 marca uczniowie klas wojskowych doskonalili umiejętności strzeleckie w OSPWL w Bemowie Piskim. Zajęcia zorganizowane były dzięki pomocy 1 Batalionu Zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli strzelanie, posługiwanie się bronią, poznali wyposażenie drużyny zmechanizowanej i jej działania taktyczne. Czas spędzony w jednostce wojskowej podczas profesjonalnie przygotowanych działań wzbogacił w dużą dawkę wiedzy i umiejętności oraz dostarczył niezapomniane wrażenia.

List Otwarty do Burmistrza Orzysza

Dyrektor Biura PSWW HALLER Pan Mateusz Kaim w liście otwartym przeprasza Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego. W dniu 13 marca 2017 roku Pan Mateusz Kaim przesłał przeprosiny za upublicznianie treści, które stanowiły naruszenie dóbr osobistych i były rozpowszechnianiem nieprawdziwych i godzących w dobre imię informacji o cechach osobowych oraz formach postępowania Burmistrza Orzysza. Nastąpiło to w odpowiedzi na przesłane przez Burmistrza Orzysza przedsądowe wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Pełna treść przeprosin również na profilu FB Urzędu Miejskiego w Orzyszu www.facebook.com/orzysz

Zdrowie w naszych rękach

Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. Jednak nadal mniej niż połowa kobiet poddaje się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Kolejny raz zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, bowiem jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy notowany wśród polskich kobiet. Burmistrz Orzysza oraz firma LUX MED Diagnostyka serdecznie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 27 marca przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu, Cierniaka 12.

Orlik wraca po zimowej przerwie

Od poniedziałku 13 marca br. Boisko Orlik wznawia funkcjonowanie po zimowej przerwie. Obiekt czynny będzie od poniedziałku do piątku od godz. 16 do godz. 22 oraz w weekendy w zależności od zapotrzebowania.

Wiadomości z Gminy Orzysz - Luty 2017

1. I Mazurskie Zawody w Wędkarstwie Podlodowym, 2. Walentynkowy koncert Joanny Kamienieckiej, 3. Rada Seniorów, 4. Spotkanie Burmistrza z Przedsiębiorcami, Hodowcami Gołębi, Wędkarzami oraz Działkowcami, 5. Sesja Rady Miejskiej, 6. Uniwersytet III Wieku, 7. Zebranie Zarządu Miejsko - Gminnego OSP, 8. Tłusty Czwartek z Orzyszankami, 9. Zakończenie Halowej Piłki Nożnej, 10. Turniej Siatkówki Mężczyzn.

Konkurs Wiedzy o Orzyszu i Ziemi Orzyskiej rozstrzygnięty!!!

"Zamienię każdą zorzę na ten mazurski las , by wrócić z powrotem tu gdzie mam swój świat. Zobaczyć to miasteczko, wśród stu jezior tafl. Moje miejsce na ziemi swoją nazwę ma. Już teraz wiem, to wcale nie jest ściema, od Orzysza piękniejszego miejsca nie ma."

Zapraszamy do poboru krwi

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Ziemi Orzyskiej „Kropla Życia” informuje o poborze krwi w Orzyszu. Akcja odbędzie się w dniu 18 marca 2017r. od godz. 8.30 w Sali Widowiskowo – Sportowej w Orzyszu przy ul. Osiedle Robotnicze 11a (na I piętrze). Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Za Zarząd Tadeusz Bałazy

Dzień Kobiet w Orzyszu - relacja

Dzień Kobiet był świętem międzypokoleniowym, z dawką humoru, ze szczyptą inspiracji, polifonicznych brzmień męskich głosów, słodkich przekąsek i czerwonych goździków.

Swoje święto uczciły przy siatce

Ponad 50 pań stawiło się w sobotę 4 marca w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu, by na sportowo uczcić swoje święto. W rozegranym już po raz siódmy siatkarskim turnieju z okazji Dnia Kobiet triumfowały reprezentantki Gimnazjum nr 2 w Piszu i MKW Mazury.

Dekada 70 gra dalej

Z drugiego miejsca awans do turnieju półfinałowego mistrzostw LZS w halowej piłce nożnej mężczyzn wywalczyli zawodnicy orzyskiej Dekady 70. W turnieju eliminacyjnym, który w niedzielę 5 marca odbył się w Sali widowiskowo-sportowej, lepsi okazali się tylko gracze Derby Biała Piska.

Koncert z okazji Dnia Mężczyzn

10 - ty marca, kiedy to celebrujemy Dzień Mężczyzny, w bieżącym roku jest świętem podwójnym. Swój autorski repertuar zaprezentuje tego dnia Ania Zyzik wraz z zespołem. Wszystkich mężczyzn wraz z towarzyszkami zapraszamy do Restauracji OASIS, 10 marca, o godz. 19.00. Wstęp oczywiście wolny, ale rekomendujemy zarezerwować wcześniej stolik! OASIS i Dom Kultury serdecznie zapraszają!

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24