Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Projekt „Mali i duzi sygnaliści”

Dnia 10 października 2017 r. uczniowie klasy 6c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Ekologiczną Grupę dla Lasu w ramach projektu „Mali i duzi sygnaliści”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem – Nidzie.

Uroczyste otwarcie drogi w miejscowości Drozdowo

Długo oczekiwana przebudowa drogi w miejscowości Drozdowo doczekała się finiszu!

Zapraszamy do współtworzenia Galerii...

Jeśli chcielibyście Państwo podzielić się swoją wrażliwością i efektami pracy twórczej, zachęcamy do przyniesienia obrazów do naszej galerii.

Centrum Integracji w Klusach

W dniu wczorajszym ( 18.10.2017 r.) Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Kamińskiej uroczyście podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę dotyczącą realizacji projektu pn: „ Modernizacja budynku na potrzeby Wiejskiego Centrum Integracji w oraz montaż zbiornika na nieczystości i udrożnienie studni”.

Kolejne unijne dofinansowanie

W dniu wczorajszym ( 18.10.2017 r.) Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Kamińskiej uroczyście podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę dotyczącą realizacji projektu pn: „ Orzyski Ratusz- głęboka modernizacja energetyczna, remont i adaptacja budynku przy ul. Rynek w Orzyszu”

„Linie papilarne opowieści”….

Intrygujące? Owszem… „Linie papilarne opowieści” to autorski projekt Mariusza Sieniewicza - poety, prozaika, dramaturga, autora 8 książek. To kurs kreatywnego pisania skierowany do użytkowników bibliotek województwa warmińsko – mazurskiego, przede wszystkim młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

WALKA CZOŁGÓW 2018

Rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnej- II edycji „WALKI CZOŁGÓW”, która odbędzie się 15 lipca 2018 roku. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się tegoroczna, premierowa impreza przyciągająca ponad 30000 widzów, czym zaskoczyła nas- organizatorów, zmobilizowała wszystkich do intensywniejszego działania, aby kolejna odsłona była jeszcze bardziej atrakcyjna przy jednoczesnym wyeliminowaniu dotychczasowych niedogodności. W poniedziałek 16 października br. dzięki uprzejmości Komendanta ppłk dypl. Jarosław Wyszeckiego, w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim odbyło się spotkanie konsultacyjne połączone z rekonesansem w terenie. Dotyczyło ono przede wszystkim znalezienia efektywnych rozwiązań usprawniających dojazd publiczności na miejsce odbywania się „Walki Czołgów”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele OSPWL , 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Żandarmerii Wojskowej, Komendy Powiatowej Policji w Piszu, Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu oraz Gminy Orzysz.


Informacja o dniu wolnym

Informacja o dniu wolnym w dniu 2 listopada 2017 r.

Kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu rozpoczęty!

5 października o godz. 11.00. w Pawilonie Artystycznym odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

Coroczne spotkanie burmistrza z przedsiębiorcami

Po raz kolejny Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski spotkał się z lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami 11 października w Restauracji Jagodowej w Orzyszu, aby podziękować im za dotychczasową współpracę, a w szczególności za udział i wsparcie przy organizacji Gminnych Wydarzeń 2017r.

Intensywne przygotowania programu artystycznego

Drużynowe drużyn harcerskich w gminie Orzysz rozpoczęły intensywne przygotowania programu artystycznego w ramach 2 projektów - „Bo harcerz taki gapa, że aż na scenę wlazł” i „Płonie ognisko i szumią knieje” .

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24