Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Twoja krew może uratować życie!

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Ziemi Orzyskiej „Kropla Życia” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie się w dniu 21 stycznia 2017r. od godz. 8.30 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Orzyszu przy ul. Osiedle Robotnicze 11a. Serdecznie zapraszamy

Wyjazdowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz

W dniu 11 stycznia 2017r. roku Radni Młodzieżowej Rady Gminy Orzysz wybrali się z wizytą do swoich koleżanek i kolegów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dąbrówce oraz Okartowie. Celem wizyty była wymiana informacji na temat funkcjonowania szkół i ich planów na przyszłość. Ostatnim etapem sesji wyjazdowej była wizyta w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu, gdzie podjęto dyskusję zainicjonowaną przez Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego na temat zmian w oświacie. Młodzież miała okazje do wyrażenia swoich opinii, które są bardzo cenne dla organu prowadzącego. Dyrekcja szkoły Pani Wioletta Organiściak oprowadziła młodzież po szkole, przedstawiła swoją ofertę edukacyjną. Dziękujemy Dyrektorom Szkół za organizację wizyty i miłe przyjęcie.

Zespół ds. zmian w oświacie

W związku z ustawami podpisanymi w dniu 9 stycznia 2017r. przez Prezydenta RP, zmiany w oświacie zaczną się 1 września 2017, a zakończą w roku szkolnym 2022/2023. 1 września 2017 roku uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik dzieci z klas III. Docelowa struktura będzie obejmowała: 8-letnią szkołę podstawową.

Orzysz w Czeskiej Telewizji

Temat przyjazdu wojsk amerykańskich do Orzysza wywołuje z dnia na dzień coraz szersze zainteresowanie. Tym razem gościmy na falach eteru w Czeskiej Telewizji. Kolejne odcinki planowane są na wiosnę. A dziś proponujemy obejrzenie relacji z grudnia.

Noworoczne Wiadomości z Gminy Orzysz 2017

1. Jasełka w Dąbrówce, 2. Gimnazjum - Dzień Patrona Szkoły, 3. Sesja Rady Miejskiej, 4. Diorama Osady Nawodnej z nad J.Orzysz, 5. Powitanie Nowego Roku w Ogródku Jordanowskim, 6. Noworoczny Mecz Piłki Nożnej

Zapraszamy do sauny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu zaprasza miłośników kąpieli w gorącym powietrzu do korzystania z sauny w Sali widowiskowo-sportowej.

fot. Kamil Kierzkowski

Nowy Rok przywitali na sportowo

W pierwszy dzień nowego roku murawa orzyskiego orlika stała się areną zmagań w Noworocznym Meczu Piłki Nożnej. W symbolicznym pojedynku, inaugurującym nowy rok sportowy w gminie Orzysz, naprzeciw siebie stanęli gracze orzyskich Śniardw i reprezentacja Gminy Orzysz.

DZIEŃ DZIADKA I BABCI

PZERiE W PISZU ORGANIZUJE DLA CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW ZWIĄZKU SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 17 STYCZNIA 2017R. (WTOREK) W "GOŚCIŃCU MAZURSKIM" POCZĄTEK O GODZ. : 16:00.

Diorama osady nawodnej w Orzyszu

Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz współpracy z naukowcami z Muzeum Archeologicznego w Warszawie , Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu pozyskało nowy obiekt muzealny, dioramę historyczno-dydaktyczną wykonaną w skali 1:35,przedstawiającą wczesnożelazną osadę nawodną , odkrytą w jeziorze Orzysz w 1866 roku.

Wojska amerykańskie w Orzyszu

1,2 tys. żołnierzy, w tym 800 Amerykanów, już w kwietniu przyjedzie do Orzysza w województwie warmińsko-mazurskim. Do stacjonujących tu polskich wojsk lądowych dołączy bowiem batalion NATO, który ma bronić tzw. przesmyku suwalskiego. Duże nadzieje z przyjazdem żołnierzy wiążą władze miasteczka oraz właściciele lokalnych restauracji. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS. (http://www.tvn24.pl) http://www.tvn24.pl/orzysz-przygotowuje-sie-na-przyjazd-1-2-tys-zolnierzy-batalionu-nato,703566,s.html

Relacja TV NATO o przyjeździe wojsk amerykańskich do Orzysza

Poland set to welcome American-led battlegroup
Next year a multinational battlegroup of almost 1,000 soldiers led by the Americans and including troops from Romania and the United Kingdom will be stationed in the town of Orzysz in northeastern Poland.

GRUPY ZABAWOWE - Orzysz dla najmłodszych. Relacja z projektu.

Kilkanaścioro dzieci z Orzysza i okolic wraz z rodzicami wzięło udział w projekcie pod nazwą „Grupy zabawowe” realizowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie” w ramach regrantingu Burmistrza Orzysza. Wnioskodawcą była grupa nieformalna przy wsparciu Mazurskiej Fundacji Pogoda Dzieciom. 15 grudnia 2016 w Domu Kultury w Orzyszu odbyło się podsumowanie działań realizowanych od września br.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24