Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

O programie „Informatyczne zielone garnizony”

Pod patronatem Ministerstwo Obrony Narodowej W 12 szkołach na terenie kraju stworzono innowacyjne klasy mistrzostwa informatycznego, wprowadzono do szkół nowatorskie rozwiązania w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej. Celem projektu w naszej szkole jest przygotowanie informatyków - specjalistów na potrzeby wojska oraz środowiska cywilnego zakresie obrony cybernetycznej, robotyki i automatyki. Ministerstwo Obrony narodowej wyposażyło szkoły w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, przeszkoliło nauczycieli. Starostwo powiatowe sfinansuje zajęcia, wycieczki i dodatkowe materiały. W naszej szkole odbywają się zajęcia z cyberbezpieczeństwa oraz robotyki z automatyką dla klas pierwszych.

Nowy rok szkolny z muzyką!

20 października 2017 r. uczniowie ZS-P w Okartowie rozpoczęli spotkania z muzyką od koncertu szant.

Iteatr TVP dla szkół

Rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z teatrem na żywo. Uczniowie naszej szkoły oglądają transmisję spektaklu przeprowadzaną na żywo poprzez łącze internetowe.

Międzynarodowa wymiana młodzieży

W ramach projektu Międzynarodowa wymiana młodzieży „Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa” dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwocie 37800,00zł mieliśmy okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile. Głównym celem projektu było poszanowanie idei tożsamości narodowej, kulturowej, przezwyciężania barier, stereotypów i uprzedzeń zakorzenionych w mentalności i kulturze. Poprzez poznawanie kultur krajów wymiany partnerskiej pogłębiło się wzajemne zrozumienie młodzieży z różnych środowisk. Młodzież poprzez zabawy, wycieczki, sport poznawała kraj swoich przyjaciół z Polski i Gruzji. Następnym etapem projektu będzie pobyt w Gruzji w terminie od 17 listopada do 24 listopada br. 14 osobowej delegacji młodzież wraz z opiekunami.

Goście z Gruzji w Rec.Live Studio Domu Kultury

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem efektami twórczej, muzycznej współpracy polsko-gruzińskiej. W nagraniach udział wzięła młodzież oraz wychowawcy realizujący projekt wymiany młodzieżowej pn. „Międzynarodowa wymiana polsko - gruzińska - Sport, historia i zabawa to młodzieży wspólna sprawa" finansowanego przez polskie Ministerstwo Edukacji i realizowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego.

Konsultacje społeczne zakończone

26 października w Urzędzie Miejskim w Orzyszu odbyła się Konferencja „Orzysz Działa Lokalnie 2017”, w czasie której przedstawiono projekt „Programu Współpracy Gminy Orzysz z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok” oraz informację o 17 projektach realizowanych dzięki pozyskanym mikrograntom, na które Gmina Orzysz przeznaczyła 60.000zł.

Szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów

Szanowni Państwo! Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami z siedzibą w Giżycku prowadzi akcję edukacyjną dotyczącą wcielenia w życie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

Sukces Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu zajął 3 miejsce w etapie krajowym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2016/2017. W rywalizacji ogólnopolskiej pokonał blisko 500 placówek z całej Polski. W ramach konkursu szkoła przygotowała elektroniczną prezentację, w której zamieściła działania związane z ideą SKO zrealizowane w roku szkolnym 2016/2017.

Czad- Cichy Zabójca!

Rozpoczął się sezon grzewczy 2017/2018. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Burmistrz Orzysza apeluje do mieszkańców gminy Orzysz o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia.


Drugie robocze spotkanie harcerzy

Drugie robocze spotkanie harcerzy w ramach projektu „Bo harcerz taki gapa, że aż na scenę wlazł” oraz „Płonie ognisko i szumią knieje” współfinansowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie 10 ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Burmistrza Orzysza.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24