Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Pożegnanie-powitanie

16 maja 2017r. nasze muzeum odwiedzili żołnierze Civil Affairs Team 8334. Z ich rąk otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasową współpracę, przedstawili nam również członków nowej grupy NATO ds. cywilnych rozpoczynających właśnie służbę w Bemowie Piskim. Thomas, Scott, Hope, Nick- było nam niezwykle miło poznać Was i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy

Zmiana funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, zmianie ulegają godziny funkcjonowania Sali widowiskowo-sportowej.

Łukasz Dąbkowski zaproszony na V jubileusz do Osieckiej

Piąte, jubileuszowe wydanie Festiwalu Piosenki Agnieszki Osieckiej "Na Mazurach wszyscy śpiewają Osiecką", organizowane przez Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się w uroczystej formule - koncertu dotychczasowych laureatów tego muzycznego święta. Nie mogło więc zabraknąć Łukasza Dąbkowskiego, dwukrotnego laureata konkursu.

„…HAPPY BIRTHDAY USA ARMY…”

W dniu 14 czerwca w ramach ćwiczeń SABER STRIKE 2017, odbyło się spotkanie dowództwa batalionowej Grupy Bojowej NATO z Burmistrzem Orzysza. Odwiedzili nas amerykańscy żołnierze, którzy dokonali rozpoznania środowiskowego przeprowadzając w sympatycznym tonie rozmowę z włodarzem Orzysza. W trakcie rozmowy okazało się, że w dniu dzisiejszym przypada rocznica powstania Armii Amerykańskiej. W związku z tym burmistrz złożył przybyłym gościom życzenia w ich ojczystym języku: „… HAPPY BIRTHDAY USA ARMY…”

KONSULTACJE SPOŁECZNE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ ORAZ KRAJOWEGO BIURA WYBORCZEGO

Na podstawie pisma Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Olsztynie Znak: DOL-067-1/17 z dnia 13.06.2017 r. informuję, że w terminie do dnia 23 czerwca 2017 r. Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtu i formy kart do głosowania, które zastosowane zostaną w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

"PODSTAWOWE USŁUGI I ODNOWA WSI NA OBSZARACH WIEJSKICH"

Szczęście nam dopisało. Wniosek przygotowany przez Zakład Usług Komunalnych na budowę wodociągu, kanalizacja i oczyszczalni ścieków w Dąbrówce otrzymał blisko 2 miliony złotych dofinansowania. To kolejny sukces naszej gminy w pozyskiwaniu funduszy unijnych, tym razem twórcą sukcesu jest prezes ZUK Orzysz Grzegorz Sobotka. Teraz wyłonienie wykonawcy i do roboty. Gratuluję i dziękuję.
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski

Wiadomości z Gminy Orzysz - Maj 2017

Orzysz - Wojskowa Stolica Polski: 1. Wizyta Seniorów ze Zgierza, 2. Orzyszka Liga Piłki Nożnej, 3. III Wiosenne Biegi Przełajowe, 4. Finał Mistrzostw Polski w Unihokeju Juniorek Młodszych, 5. Posiedzenie Rady Seniorów, 6. Konkurs Piosenki Angielskiej "English Song", 7. Spotkanie z Ludzmi z Pasją, 8. II Konferencja Oświatowa w Okartowie, 9. Dzień Seniora i Senioriada, 10. Dni Rodziny m.in w Gimnazjum i Świetlicy Środowiskowej, 11. Dzień Matki, 12. Konkurs Literacki w Bibliotece Miejskiej, 13. Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu.

Orzyscy seniorzy z partnerską wizytą w Zgierzu

We wczesnych godzinach rannych 9 czerwca wyruszyła 50-osobowa grupa seniorów z Orzysza z partnerską rewizytą do Zgierza. W składzie orzyskiej delegacji znaleźli się przedstawiciele wszystkich organizacji senioralnych gminy Orzysz, które aktywnie działają na naszym terenie m.in. Rady Seniorów Gminy Orzysz, Zespołu Śpiewaczego „Orzyszanki”, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła w Orzyszu, Kół Gospodyń Wiejskich, Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Klubu Seniora, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła w Orzyszu, Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

fot. Łukasz Nikołajuk

Sportowcy pobiegli ulicami Orzysza

W piątek (9 czerwca) ulice Orzysza zaroiły się od biegaczy. To za sprawą Orzyskiego Biegu Ulicznego, największej i najstarszej biegowej imprezy w Orzyszu, na starcie której stanęło blisko 300 zawodniczek i zawodników.

Remontujemy czołg

Trwają prace remontowe przy czołgu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pewnej grupy wolontariuszy, kadłub wozu został oczyszczony ze złuszczonych warstw farby i zabezpieczony przed dalszą korozją farbą podkładową. Oto nasz "RUDY" chwilowo w nowej odsłonie!

50 lat razem!

W dniu 07 czerwca b.r. w Pawilonie Artystycznym przy ulicy Wojska Polskiego 9B w Orzyszu odbyły się uroczystości ,,Złotych Godów” par małżeńskich zamieszkałych na terenie naszej Gminy, które związek małżeński zawarły w latach 1966. Dzień ten stał się okazja do wręczenia przez Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego Szanownym Jubilatom ,,Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanego przez Prezydenta RP.

Pierwsze Orzyskie Spotkanie z JUBILATAMI 90+

W ramach obchodzonych na terenie gminy Orzysz XIX Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny ph. „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”, w dniu 6 czerwca 2017r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Orzyszu odbyła się uroczystość dedykowana najstarszym Jubilatom naszej Gminy, którzy ukończyli 90 lat i więcej.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24