Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Nowy nagrobek mazurskiego poety

Z okazji 160 rocznicy urodzin Michała Kajki w dniu 23 maja 2018 r. odsłonięto w Ogródku wyremontowany nagrobek mazurskiego poety. Przez laty grób poety i jego otoczenie były nie tylko skromne, ale bardzo zaniedbane, dopiero w tym roku wysiłkiem gminnego i powiatowego samorządu miejsce pochówku poety nabrało godnego charakteru. Uroczystość powiązana została z sesją Rady Miejskiej, a wydarzenie to zaszczyciło wielu znamienitych gości.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

W Orzyszu, przy ul. Wierzbińskiej znajduje się Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych,

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Zapraszamy serdecznie na Piknik Rodzinny w ramach obchodów XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 25 maja godz. 16:00 Scena Pasjonatów - ul.Wojska Polskiego 9c

Zobacz świat z innej perspektywy- Otwarci na różnorodność.

Uczniowie naszego liceum mogli doświadczyć sytuacji z jakimi spotykają się osoby niewidome przechodząc z zasłoniętymi oczami przez specjalnie przygotowaną sensoryczną ścieżkę.

Podróże z książką

W bibliotece Liceum Ogólnokształcącego powstała nowa rzeźba z książki (podarowaliśmy zniszczonej książce drugie życie). Tym razem zainspirowała nas Calineczka.

III Noc Muzeuów w Orzyszu

Było międzypokoleniowo i międzynarodowo! Za nami interesująca i niezapomniana III Noc Muzeów w Orzyszu. Tego dnia do muzeum zawitało ok. 300 osób. W grze terenowej „Śladami orzyskiej historii” udział wzięło 10 grup. Punkty kontrolne znajdowały się na terenie Orzysza, a było ich aż dziewięć. Na uczestników czekały do wykonania bardzo urozmaicone zadania. Celem była przede wszystkim dobra zabawa , ale również pogłębienie wiedzy historycznej o Orzyszu. Największą ilość punktów oraz najlepszy czas przejścia uzyskały drużyny: I miejsce Dąbrówka, II miejsce Śledziki Okartowo, III miejsce Varena 2.Zwycięzcami byli Wszyscy, bowiem każda drużyna za pomocą otrzymanej mapy dotarła do punktu kontrolnego, rozwiązała zadania i ukończyła grę, meldując się na mecie. BRAWO WY!!!

Liga na Orliku nabiera rozpędu

Dwie kolejki mają za sobą zespoły uczestniczące w XV Orzyskiej Lidze Piłki Nożnej. Stawce dziesięciu drużyn, które rywalizują na Boisku Orlik przewodzi Bomir, a tuż za jego plecami plasują się 15 Batalion Saperów i Promil.

Spektakl teatralny w wykonaniu grupy Druga Odsłona.

Orzyski Tydzień Bibliotek 2018 - podsumowanie

W dniach 8-15 maja 2018 r. Biblioteka Miejska w Orzyszu dla swoich użytkowników przygotowała zróżnicowaną ofertę. W ostatnich latach biblioteki mocno zmieniły swój wizerunek. Z wypożyczalni książek stały się miejscami spotkań, dialogu i integracji różnych środowisk. Biblioteki mają za zadanie inspirować, animować i edukować. Takie też zadanie do zrealizowania postawiła przed sobą kadra Biblioteki w Orzyszu. Stąd pomysł na nietypową ofertę z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie z Poetką czyli Krystyna Bandera naszym gościem!

Poezja źdźbeł trawy, najzwyklejszej codzienności, ujmująca pozytywnym usposobieniem wobec świata i ludzi, z dystansem do siebie a nawet autoironią. Inspirujące spotkanie z Krystyną Banderą było uwieńczeniem obchodów Orzyskiego Tygodnia Bibliotek. Dziękujemy wspaniałej publiczności i naturalnie zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI!

Orzyski przedsiębiorco – i Ty przyłącz się do Programu SENIOR 60 PLUS W POWIECIE PISKIM

Seniorzy z Powiatu Piskiego już mogą stać się posiadaczami Karty Seniora, która uprawnia do ulg, zniżek i bonusów w różnych instytucjach, sklepach, restauracjach, kinach, muzeach itd. Pierwsze karty już trafiają do uprawnionych mieszkańców.

Pierwsze działania za nami!

W dniach 19-20 maja br. odbyła się w Orzyszu wizyta studyjna w ramach projektu LT-PL-2S-126 Szlak turystyczno-krajoznawczy kluczem do wymiany doświadczeń transgranicznych.

Puchar Wicemarszałka pojechał do Pisza

15 szczupaków i 36 okoni – to wynik pięciogodzinnej rywalizacji ponad 30 zawodników, którzy wzięli udział w I Mazurskich Zawodach w Wędkarstwie Spinningowym o puchar Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24