Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Niezwykli goście podczas "Ferii w Muzeum"- fotogaleria

Dzisiaj w muzeum gościliśmy zespół śpiewaczy „Orzyszanki”. Panie zapoznały dzieci z tradycjami związanymi z karnawałem, a także wykonały kilka utworów ludowych. Mali Odkrywcy wykonywali też własnoręcznie zabawki oraz elementy przebrania na jutrzejszy Bal w Muzeum. Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć z czwartego dnia „Ferii w Muzeum”.

Ferie spędzają na sportowo

Od początku ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu realizuje szóstą edycję Orzyskiej Akademii Sportów Zimowych. W zajęciach uczestniczy ponad 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży, która zimową przerwę w nauce postanowiła spędzić na sportowo.

"Klub Młodego Modelarza" w Muzeum

Trzeci dzień „Ferii w Muzeum” upłynął nam na konstruowaniu modeli sprzętu wojskowego. Pod bacznym okiem pana Mariusza Wawierni uczestnicy zajęć wykonali swoje własne miniatury samolotów, helikopterów i czołgów. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Krwiodawcy rozpoczęli akcję w nowym roku

W dniu 21 stycznia 2017r. na Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się pierwsza z zaplanowanych na ten rok, akcja poboru krwi, przeprowadzona przez ekipę z Giżycka. Pomimo złej pogody oraz przeziębień nękających nawet krwiodawców, krew oddało 20 dawców. Cieszy fakt, że większość stanowią ludzie młodzi rozpoczynający swoją przygodę z krwiodawstwem. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzysza również biorą udział w akcjach.

Babciu i Dziadku - pamiętamy o Was!

Dom Kultury wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Orzyszu uczcili święto Babci i Dziadka we współpracy z proboszczami orzyskich parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa dając koncerty w trakcie mszy oraz rozdając niespodzianki.

ORZYSZANKI na piskich Herodach i na przeglądzie w Budrach

Nowy Rok rozpoczął się aktywnie pod względem artystycznym. Panie Orzyszanki kultywują tradycję i obrzędowość dzieląc się kolędą także poza granicami Orzysza. W styczniu 2017 wzięły udział w piskich HERODACH oraz w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Budrach, gdzie otrzymały wyróżnienie specjalne.

Drugi dzień Ferii w Muzeum- fotogaleria

24 stycznia 2017r. nasi Mali Odkrywcy pojechali do Bemowa Piskiego, gdzie odwiedzili Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Tam zobaczyli, jak wygląda symulacja ćwiczeń poligonowych z wykorzystaniem trenażera Śnieżnik, zwiedzili Salę Tradycji a także zapoznali się ze sprzętem i charakterem pracy Wojskowej Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wycieczki.

Orzyska halówka na finiszu

Coraz bliżej rozstrzygnięć w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii rozgrywek mistrzowski puchar trafi do drużyny spoza Orzysza. Na najlepszej drodze do triumfu jest bowiem OSK PN & Orkan Drygały.

Za nami pierwszy dzień zajęć w ramach Ferii w Muzeum.

Dzieci, które odwiedziły nas w tym dniu (23.01.2017r.) poznały zasady zachowania się w muzeum, zwiedziły naszą ekspozycję stałą i tymczasową. Następnie zanurzyliśmy się w historii dawnej Ziemi Orzyskiej przenosząc się do czasów, kiedy odkryto osadę nawodną ukrytą w wodach Jeziorach Orzysz.

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu ogłaszają XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem Burmistrza Orzysza, Dwumiesięcznika Literackiego „Topos”, „Gazety Olsztyńskiej”.

Kobietki dbajmy o zdrowie!

Serdecznie zapraszamy Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w dniu 1 lutego 2017r. Przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu ul. Cierniaka 12, będzie ustawiony mammobus w godz. 9.00-17.00.

25 finał WOŚP w Orzyszu - relacja

SIEMA ORZYSZ! 15 stycznia daliśmy po raz kolejny dowód naszej solidarności, wrażliwości i doskonałej organizacji. Zebraliśmy wspólnymi siłami imponującą kwotę 25.001,10 zł.!!! Z całego serca dziękuję kwestującym dzieciom i młodzieży, współorganizatorom, sponsorom, darczyńcom, hojnie licytującym, tłumnie przybyłym na wydarzenie orzyszanom, wspaniałej komisji liczącej w Sztabie Głównym oraz artystom. To budujące, ile osób, ile instytucji tego dnia połączyło siły. Poniżej szczegółowa lista współtwórców finałowego sukcesu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24