Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Warsztaty pisanek wielkanocnych

Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej zaprasza na warsztaty pisanek wielkanocnych zdobionych metodą pisania woskiem. Przeprowadzone zostaną dwa warsztaty w Msalówce - w dniu 3 kwietnia o g. 17.00 dla 10 osób, mieszkańców osiedla Zielona Dolina, oraz w dniu 5 kwietnia o g. 17.00 dla 10 osób, mieszkańców Orzysza i Gminy Orzysz.

Nabór wniosków na korzystanie z Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że rozpoczął się nowy nabór wniosków na korzystanie z areny głównej Sali widowiskowo-sportowej na okres kwiecień-czerwiec br.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W związku ze zbliżającym się kolejnym wykładem UTW (23.03.2017r), prosimy wszystkich słuchaczy o przyniesienie następujących materiałów: nożyczki, coś do pisania, włóczka, kanwa (siatka którą można wykorzystać jako podkład), igły, nitki, stare koszulki do pocięcia, skrawki materiałów na kwiaty, koraliki i guziki.

„A jednak wiosna!” w Bibliotece Małego Człowieka

Dzisiaj, w Bibliotece szukaliśmy pierwszych oznak wiosny wraz z opowiadaniem Magdaleny Kiełbowicz pt. „A jednak wiosna!”.

Kompleks szkoleniowy w Gminie Orzysz

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa sprzedaży w formie aktu notarialnego pomiędzy Panem Marcinem Korowajem - Prezesem Zarządu Fundacji Na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert a Gminą Orzysz reprezentowaną przez Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego, na mocy, której Fundacja nabyła kompleks szkoleniowy w Gminie Orzysz na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zostanie tam utworzony największy w Polsce Ośrodek Szkoleniowy, dedykowany organizacjom proobronnym dzięki merytorycznemu wsparciu: Biura do Spraw Proobronnych - MON, generała Jarosława Gromadzińskiego - dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, ppłk dypl. Jarosława Wyszeckiego - dowódcy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

Ściany nie pomogły orzyszanom

Już na pierwszej rundzie eliminacyjnej udział w Mistrzostwach Województwa WM Z LZS w halowej piłce nożnej szkół gminnych zakończyły zespoły reprezentujące Gminę Orzysz. W środę szczęście nie dopisało gimnazjalistom z Orzysza, a dzień później ich los podzielili reprezentanci orzyskiej podstawówki.

Nasza szkoła uczestniczy w innowacyjnym programie „Informatyczne zielone garnizony”

Projekt przewiduje stworzenie w 12 szkołach na terenie kraju innowacyjnych klas mistrzostwa informatycznego, wprowadzenie do szkół nowatorskich rozwiązań w zakresie nauczania informatyki z uwzględnieniem obrony cybernetycznej.

Ogłoszenie

otwarty konkurs ofert na wybór operatora konkursu na mikrodotacje w ramach regrantingu na realizację w 2017 roku zadań publicznych Gminy Orzysz w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej.

Ogłoszenie

w sprawie: przyznania dotacji dla klubów sportowych oraz innych podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, a także podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie gminy Orzysz.

Uczniowie klas wojskowych ćwiczą strzelanie na trenażerze "Śnieżnik"

Dnia 9 marca uczniowie klas wojskowych doskonalili umiejętności strzeleckie w OSPWL w Bemowie Piskim. Zajęcia zorganizowane były dzięki pomocy 1 Batalionu Zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli strzelanie, posługiwanie się bronią, poznali wyposażenie drużyny zmechanizowanej i jej działania taktyczne. Czas spędzony w jednostce wojskowej podczas profesjonalnie przygotowanych działań wzbogacił w dużą dawkę wiedzy i umiejętności oraz dostarczył niezapomniane wrażenia.

List Otwarty do Burmistrza Orzysza

Dyrektor Biura PSWW HALLER Pan Mateusz Kaim w liście otwartym przeprasza Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego. W dniu 13 marca 2017 roku Pan Mateusz Kaim przesłał przeprosiny za upublicznianie treści, które stanowiły naruszenie dóbr osobistych i były rozpowszechnianiem nieprawdziwych i godzących w dobre imię informacji o cechach osobowych oraz formach postępowania Burmistrza Orzysza. Nastąpiło to w odpowiedzi na przesłane przez Burmistrza Orzysza przedsądowe wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Pełna treść przeprosin również na profilu FB Urzędu Miejskiego w Orzyszu www.facebook.com/orzysz

Zdrowie w naszych rękach

Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. Jednak nadal mniej niż połowa kobiet poddaje się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Kolejny raz zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, bowiem jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy notowany wśród polskich kobiet. Burmistrz Orzysza oraz firma LUX MED Diagnostyka serdecznie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 27 marca przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu, Cierniaka 12.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24