Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

II KONFERENCJA OŚWIATY

19 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie odbyła się II Konferencja Oświaty pod hasłem ,,Specjalne potrzeby edukacyjne ucznia”.

Orzyscy krwiodawcy uczestniczyli w obchodach Dnia Seniora

W dniu 21 maja br. orzyscy krwiodawcy uczestniczyli akcji poboru krwi. Był to jeden z elementów obchodów II Gminnego Dnia Seniora oraz Senioriady. Dzięki współpracy z OSP Orzysz akcja została przeprowadzona w pomieszczeniach remizy, by zintegrować możliwie blisko siebie wszystkie odbywające się wydarzenia. Druhowie: Paweł Dubliński i Michał Dubliński oraz Grzegorz Pilarczyk z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Zużytą komórkę zamień na Nagrodę Burmistrza

Zachęcamy do połączenia przyjemnego z pożytecznym tj. wzięcia udziału w Mazurskim Festynie Ekologicznym „Eko-Logika”, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Do osoby, która dostarczy najwięcej zużytych „komórek”, trafi Nagroda Burmistrza Miasta Giżycka w postaci bonu o wartości 1000 zł do realizacji w jednym ze sklepów RTV-AGD.

Wizyta na Litwie "zaprojektowana" perspektywicznie

Zakończył się drugi nabór wniosków do Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska, w którym gmina Orzysz aplikowała o 3 projekty, dwa z litewskim miastem Varena i jeden z miastem Alytus. Obecnie rozpoczęły sie przygotowania do pozyskania dotacji w tzw. projektach twardych czyli inwestycyjnych z rejonem Wilno.

II Konferencja Oświaty Gminy Orzysz - Specjalne potrzeby edukacyjne ucznia

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Okartowie realizowana jest II Konferencja Oświatowa Gminy Orzysz. Na konferencji zaszczycił nas swoją obecnością Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, Wicestarosta Powiatu Piskiego Marek Wysocki, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Elżbieta Włodkowska, nauczyciele, rodzice.

Spotkanie z „Ludźmi z pasją”.

18 maja, na zaproszenie Pani Dyrektor Gimnazjum Agnieszki Chaberskiej, grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu zaprezentowała uczniom swoje pasje i zainteresowania.

"Najmniejsi -najważniejsi!"

Orzyskie Stowarzyszenie "Szansa na..." serdecznie zaprasza do udziału w głosowaniu na naszą inicjatywę pn. "Najmniejsi -najważniejsi!". Projekt skierowany jest do najmniejszych dzieci z naszej gminy i ich rodziców.

Ogłoszenie

w sprawie: przyznania dotacji dla klubów sportowych oraz innych podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, a także podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie gminy Orzysz.

Osiem drużyn rozpoczęło walkę o tytuł

W piątek (12 maja) na Boisku Orlik wystartowała kolejna edycja piłkarskich rozgrywek adresowanych do amatorskich drużyn. Na starcie czternastej już edycji Orzyskiej Ligi Piłki Nożnej stanęło osiem zespołów.

Biegali z wyjątkową asystą

Niezwykłą, bo międzynarodową oprawę miały III Wiosenne Biegi Przełajowe w Okartowie, zorganizowane w piątek 12 maja. Obok uczniów szkół z gminy Orzysz przełajową trasę pokonywali także żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Dziewczyna i chłopak czyli... mamy zwycięzców konkursu na Baśniomistrza 2017!!!

Konkurs literacko – pisarski „I Ty możesz zostać Baśniomistrzem!” adresowany był do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I – uczniowie klas III i IV, kat. II – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych. Celem konkursu było zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzowanie twórczości literackiej dzieci, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dzieci.

Wierszowisko - przesłuchania powiatowe

11 maja 2017 r. laureaci eliminacji miejsko-gminnych XXI Wierszowiska stanęli w szranki z 20 innymi uczestnikami na szczeblu powiatowym.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24