Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

OFICJALNE OTWARCIE SALI SPORTOWEJ IMIENIA ZBIGNIEWA PIĄTKA W DĄBRÓWCE

W czwartek 26.04.2018 r. odbyła się uroczystość otwarcia sali sportowej imienia Zbigniewa Piątka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.

Spotkanie Seniorów z lekarzem medycyny, Michałem Okuniewskim w ramach projektu "FORGET ME NOT"

Kolejne niezapominajkowe spotkanie w ramach projektu „FORGET ME NOT”, realizowanego w Gminie Orzysz, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 za nami.

Sukcesy Orzyszan na powiatowym etapie Wierszowiska

Z radością informujemy, iż laureaci przesłuchań gminnych Wierszowiska utrzymali swoje wysokie noty także na etapie powiatowym. W każdej z trzech kategorii wiekowych mamy orzyskich laureatów.

KAMISHIBAI - Wyjątkowe lekcje biblioteczne dla najmłodszych

W ofercie Biblioteki Miejskiej znalazły się lekcje biblioteczne wzbogacone o czytanie w formie teatru kamishibai. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Orzyszu

Historia obchodów tego wyjątkowego święta pochodzi z Katalonii, gdzie na 23 kwietnia przypada święto narodowe - jest to dzień św. Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami - miał to być symbol krwi smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni natomiast otrzymywali od pań książki. W 1995 roku UNESCO ustanowiło obchody Dnia Książki świętem międzynarodowym. Jest to szczególna data w historii literatury światowej - rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: William Shakespeare, czy Vladimir Nabakov.

"Drugie życie książki..." - artystyczna reanimacja

To właśnie w Bibliotece Miejskiej pod kierunkiem wyjątkowej osoby, Pani Krysi Ziółkowskiej uczestnicy warsztatów reanimują książki skazane na makulaturę.

Serdecznie gratulujemy laureatom XXII gminnego Wierszowiska!

24 kwietnia w Domu Kultury miały miejsce miejsko-gminne eliminacje do XXII Wierszowiska. Jest to impreza otwarta o charakterze konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu piskiego. Celem konkursu jest wyłonienie utalentowanych dzieci młodzieży oraz umożliwienie wszechstronnego zaprezentowania ich uzdolnień. Ponadto konkurs stwarza możliwość wymiany artystycznej młodych talentów oraz uwrażliwia na piękno słowa.

Ferma drobiu informacja

Informacje: Ferma drobiu informacja od 4:30min

Nowa pompa na cmentarzu

Właśnie ruszyły prace związane z budową przyłącza energetycznego do ujęcia wody na starym cmentarzu w Orzyszu. Zostanie zamontowana pompa elektryczna na którą czekali mieszkańcy Orzysza od wielu lat. W ramach prac zostanie również postawiona lampa oświetleniowa przy krzyżu.

Sukces strzelecki uczniów naszego liceum

W Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich z broni palnej - kal. 5,6 mm "Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej - 2018", Mateusz Miłek, Fabian Fiertek, Kacper Kraszewski i Norbert Kozioł zajęli 3 miejsce. Sukces jest większy, ponieważ wzięliśmy udział po raz pierwszy i pokonaliśmy wszystkie klasy mundurowe z naszego województwa. Ulegliśmy tylko drużynom strzeleckim LOK, które ćwiczą od wielu lat. Dzięki Stowarzyszeniu Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego ZAWISZA, z którym nasze liceum zawarło porozumienie o współpracy i uruchomieniu strzelnicy sportowej przy ulicy Wierzbińskiej mogliśmy przygotować się do zawodów. Fachowe wsparcie otrzymaliśmy od instruktora strzelectwa sportowego Zygmunta Jurka z koła LOK w Mrągowie, bez którego nie udało by nam się osiągnąć tego sukcesu i z którego drużyną przegraliśmy :). Dziękujemy i planujemy dalsze wspólne działania szkoleniowe i występy w zawodach, a młodych pasjonatów strzelectwa zapraszamy do naszego liceum.

Karta Seniora w Powiecie Piskim

Już niedługo seniorzy z Powiatu Piskiego będą mieli możliwość korzystania z ulg, zniżek i bonusów. Będzie to możliwe za sprawą wprowadzanej obecnie i wdrażanej w życie Powiatowej Karty Seniora. Pierwsze karty trafią do uprawnionych mieszkańców prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Kalendarz imprez Lato 2018 już w dystrybucji

Rozpoczęliśmy dystrybucję letniego kalendarza naszych wiodących imprez, na które serdecznie wszystkich zapraszamy! Dysponujemy jeszcze częścią nakładu ulotek, którą chętnie przekażemy dla zainteresowanych. Zapraszamy do Wydziału Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Orzyszu do bezpłatnego odbioru (pokój 31,32,33).

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24