ERROR: integer out of range Orzysz.pl
Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Nabór wniosków na korzystanie z Sali widowiskowo-sportowej

Informujemy, że rozpoczął się nowy nabór wniosków na korzystanie z areny głównej Sali widowiskowo-sportowej na okres wrzesień-grudzień br.

W świetle jupiterów najjaśniej błyszczał ESM Pato Team

ESM Pato Team wygrał IX Nocny Turniej Piłki Nożnej, który zgodnie z coroczną tradycją zwieńczył wakacyjny blok imprez sportowych organizowanych przez orzyski MOSiR. W sobotnią noc (26 sierpnia) na Boisku Orlik o Puchar Burmistrza Orzysza rywalizowało osiem zespołów.

Kolejne unijne pieniądze na Orzyskie inwestycje

Trzy miliony dwieście tys. złotych na inwestycje wodno - kanalizacyjne w naszej gminie. Jeszcze w tym roku zostanie wyłonimy wykonawca, by wczesną wiosną zacząć budowę wodociągu i kanalizacji na ulicy Leśnej do domków letniskowych Irys, we wsi Mikosze i Grądy. To zadanie burmistrz zlecił Zakładowi Usług Komunalnych, który w imieniu gminy złożył wniosek i realizuje zadanie. Gratulujemy kolejnego sukcesu prezesowi Grzegorzowi Sobotko i kierownictwu ZUK.

Orzyskie Słoneczniki znowu w akcji!

SŁONECZNIKI to nieformalna grupa mieszkańców, w skład której wchodzą : Edward Minkiewicz, Anna Zduńczyk, Elżbieta Mielniczuk, Waldemar Wróblewski. Grupa ta przy wsparciu Radnej Rady Miejskiej Pani Anny Pilarczyk podjęła inicjatywę utworzenia miejsca spotkań mieszkańców przy ul. Wojska Polskiego 72.

Inscenizacja historyczna ORZYSZ 1920

20 sierpnia b.r. na placu muzealnym odbyła się niezwykle barwna, żywa lekcja historii, która przeniosła na moment widzów do Orzysza z początku XX wieku.

Sołectwo Gaudynki ma nowego Sołtysa

W dniu 23 sierpnia 2017 r. odbyło się spotkanie wiejskie na, którym mieszkańcy sołectwa Gaudynki wybrali nowego sołtysa. Został nim Pan Marek Osiecki. Gratulujemy wyboru i życzymy skutecznego działania na rzecz i dobra tej pięknej miejscowości.

Dar dla muzeum

20 sierpnia 2017 r. podczas Orzyskich Dni Święta Wojska Polskiego znany artysta rzeźbiarz Andrzej Renes , autor pomników Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, Studenta na Uniwersytecie Warszawskim, Żołnierzy polskich internowanyych w 1920 roku w Orzyszu i wielu innych, a także twórca projektów nagród wręczanych corocznie, m.in.: Wiktora – nagrody dla osobowości telewizyjnych, Nagrody Kisiela Tygodnika Wprost, Czempiona – nagrody dla 10 najlepszych sportowców roku, przekazał na rzecz Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu swoje autorskie dzieło – model orła znajdującego się na drzwiach Katedry Polowej Wojska Polskiego.

Wojskowa Stolica Polski świętowała przez trzy dni

Była defilada w centrum miasta, zmagania sportowców na orzyskim poligonie, prezentacja sprzętu wojskowego, przegląd muzyki wojskowej i patriotycznej, a na koniec prawdziwa wisienka na torcie w postaci widowiskowej inscenizacji historycznej. Wszystko to działo się od 18 do 20 sierpnia w Orzyszu, w ramach Orzyskich Dni Święta Wojska Polskiego.

Muzyczne Tytanowe Tygrysy 2017 trafiły do najlepszych!

II Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej o statuetkę Tytanowego Tygrysa odbył się 20 sierpnia w Orzyszu jako uroczyste uwieńczenie orzyskich trzydniowych obchodów dni Wojska Polskiego w Orzyszu.

Wakacyjna Prognoza Pogody

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dwóch audycji telewizyjnych z Orzysza pn. "Prognoza Pogody".
http://olsztyn.tvp.pl/33598274/14817
http://olsztyn.tvp.pl/33617740/16817

Wakacyjna Prognoza Pogody z Orzysza

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych 2 odcinków audycji pt. Prognoza Pogody oraz Prognoza Pogody z Prezenterem z Orzyszu w TVP 3 Olsztyn. Pierwszy odcinek już w najbliższy poniedziałek 14 sierpnia, kolejny 16 sierpnia (środa). Emisja audycji w godzinach rannych: 7:02, 7:28, 7:58 i popołudniowych: 18:55, 19:55, 20:55 i 21:55.

Nowy okres zasiłkowy 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że nowy okres świadczeniowy na świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego przypada na okres od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r., natomiast okres zasiłkowy na zasiłek rodzinny przypada na okres od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24