Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

„Chciałem kupić konia a sprzedałem mamę”…Witamy w Chinach.

To stare chińskie porzekadło wiele mówi o zawiłościach języka chińskiego. Trzeba uważać, na którą zgłoskę kładzie się akcent.

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze-Andrzejki 2018

W dniu 01.12.2018 r. w Placówce Wsparcia Dziennego w Orzyszu zorganizowano wróżby i dyskotekę andrzejkową dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z wieloletnią tradycją nie mogło zabraknąć u nas ciekawych wróżb i zabaw. Zabawę rozpoczęliśmy od najbardziej rozpowszechnionej wróżby andrzejkowej- od lania wosku i odgadywania kształtów jego cieni.

ZAPRASZAMY DO DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Biblioteka w Orzyszu wraz z Instytutem Książki w Krakowie zapraszają do wstąpienia do Dyskusyjnego Klubu Książki, który rozpoczyna działalność przy naszej Bibliotece. DKK działa pod patronatem Instytutu Książki, zapewniając dobrą literaturę oraz spotkania autorskie z cenionymi pisarzami. Czekamy na Państwa deklaracje uczestnictwa w Klubie do 20 grudnia 2018 r. Zapraszamy!

Biblioteka orzyska wraz z Gazetą Piską ogłaszają KONKURS!

Najlepiej napisana recenzja ulubionej książki, o objętości 1500-2000 znaków, dostarczona do Biblioteki Miejskiej do 15 grudnia 2018 r. zostanie NAGRODZONA. Walczymy o publikacje ww recenzji na łamach Gazety Piskiej oraz książkę W.Kujawskiego pt. "Puszcza Piska". ZAPRASZAMY MIŁOSNIKÓW KSIĄŻEK!

Galakticos FC pierwszym liderem ligi halowej

Czternaście zespołów rozpoczęło w minioną sobotę rywalizację w Aviva Futsal Lidze, będącej jedenastą edycją Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Pierwszym liderem zmagań, adresowanych do drużyn środowiskowych, został Galakticos FC.

Wystawa w Muzeum

"Skrzydła Niepodległej" to tytuł wystawy czasowej,przygotowanej na 100.lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą będzie można oglądać w Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu do 31 grudnia 2018 r. Uroczyste otwarcie już w najbliższy piątek, 23 listopada b.r. o godz.18.00. W programie: prezentacja modeli samolotów z prywatnej kolekcji Zbigniewa Włodkowskiego,wystąpienie historyka, regionalisty Jakuba Knyżewskiego, fragment filmu zrealizowany przez Muzeum Lotnictwa Polskiego przedstawiający historię naszego lotnictwa wojskowego od momentu powstania do końca II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy!

Konferencja Gospodarczo – Inwestycyjna

"MAZURY TO BIZNES" Temat przewodni: Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Idealne miejsce do inwestowania Giżycko 27-28 listopada 2018 roku (Hotel St. Bruno, ul. św. Brunona 1)

W sobotę padną pierwsze gole w lidze halowej

Czternaście zespołów rozpocznie w najbliższą sobotę (24 listopada) rywalizację w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Jedenasta edycja zmagań adresowanych do drużyn środowiskowych, będzie tym razem rozgrywana pod szyldem sponsora tytularnego, jako Aviva Futsal Liga.

Najnowszy numer Biuletynu

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu Informacyjnego Magazynu Samorządowego Gminy Orzysz, w którym można przeczytać wiele ciekawych i interesujących materiałów, dowiedzieć się na co Gmina Orzysz stara się o środki, obejrzeć fotorelacje z wydarzeń mających ostatnio miejsce, a także dowiedzieć się co nas czeka w najbliższym czasie.

Narodowe Święto Niepodległości

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma »ich«. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! ” – pisał Jędrzej Moraczewski. Również Orzyszanie świętowali 100.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konsultacje w sprawie przyszłości Unii Europejskiej

Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach obywatelskich dotyczących przyszłości Unii Europejskiej. Wyniki tych konsultacji zostaną zaprezentowane przywódcom państw członkowskich podczas szczytu w Sybinie (Rumunia) 9 maja 2019 roku, zaledwie dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wynikające z nich wnioski wpłyną na decyzje związane z kierunkiem rozwoju Europy.

fot. Mariusz Kraśnicki

Na sportowo świętowali 100-lat Niepodległej

Biegi patriotyczne, w których walka o wynik i nagrody schodzą na dalszy plan, stają się coraz popularniejszą formą świętowania i wyrażania swojego przywiązania do ojczyzny. Idealnym przykładem tego trendu jest odbywający się w Orzyszu Bieg Nocy Listopadowej, organizowany z okazji Święta Niepodległości.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24