Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Splyw kajakowy KLUSY-ORZYSZ

18.07.2018 Uczestniczyliśmy w promocyjnym spływie kajakowym szlakiem rzeki Orzysz na trasie KLUSY- ORZYSZ(18 km). Organizatorem spływu było: Orzyskie Stowarzyszenie Terapeutów i Animatorów Kultury. Warto dodać, że byliśmy pierwszą zorganizowaną grupą, która przepłynęła wyżej wymienioną trasę. DZIĘKUJEMY BARDZO !!! wychowawcy: Barbara Kaźmierczak, Małgorzata Osiecka,Wojciech Górecki

Program dla seniorów opracowany w ramach projektu "Nie zapomnij o mnie"

Oto PROGRAM DLA SENIORÓW, który jest jednym z efektów projektu "Nie zapomnij o mnie" realizowanego w ramach programu Interreg Polska - Litwa przez gminę Orzysz oraz litewskie miasto Alytus. Program zawiera porady jak zadbać o zdrowie fizyczne, psychiczne oraz relacje rodzinne będąc seniorem a także pomaga zrozumieć zachowania i postawy seniorów. Zapraszamy do lektury!

"POŁĄCZYŁ NAS TEATR"-SPEKTAKL POLSKO-UKRAIŃSKIEJ GRUPY MŁODZIEŻY NA POLANIE KULTURY W ORZYSZU

28 lipca gościliśmy na Scenie Pasjonatów polsko-ukraińską grupę uczestników projektu pn. "Połączył nas teatr", realizowanego z inicjatywy Fundacji RenesArt w Nowych Gutach. Młodzież wystawiła spektakl T. Kantora "Umarła klasa", w reżyserii Andrieja Jurkievicza z Teatru Alter w Drohobyczu. Odważna, mocna, wyrazista sztuka znalazła nie tylko zrozumienie orzyskiej publiczności, ale też zmieniła spojrzenie na teatr wielu z nas.

Relacja ze spotkania z art terapią w programie "Nie zapomij mnie"

Piąte z kolei zrealizowane spotkanie z ośmiu zaplanowanych w ramach realizcji projektu "Nie zapomnij o mnie" Interreg Polska-Litwa współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Spotkania przeznaczone są dla seniorów orzyskich oraz z litewskiego miasta Alytus i odbywają się raz w miesiącu od marca do pażdziernika 2018 r. Lipiec w Orzyszu związany był z art terapią oraz z charyzmatyczną postacią Piotra Chorąży. W efekcie zajęć, powstały piekne prace w pastelach kruchych, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Z wizytą w muzeum

Młodzież z partnerskiego miasta Varena na Litwie poznaje historię naszego miasta

Prognoza Pogody z Orzysza

Dziś przedstawiamy Państwu kolejny odcinek audycji telewizyjnej „Prognoza Pogody z Prezenterem wstaje dzień”oraz „Prognoza Pogody z Prezenterem” z Orzysza, których emisja odbyła się w TVP3 Olsztyn w dniu 23 lipca br.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Burmistrz Orzysza zaprasza Panie z terenu Gminy Orzysz na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat, które odbędą się w dniu 2 sierpnia 2018r. (czwartek ) obok Ośrodka Zdrowia w Orzyszu, ul. Ogrodowa 12.

"Połaczył nas teatr" - spektakl w międzynarodowej obsadzie

Zapraszamy na spektakl będący efektem programu polsko-ukrańskiej wymiany młodzieży pn. "Połaczył nas teatr". Można go obejrzeć w Nowych Gutach w piątek 27 lipca lub na Polanie Kultury w Orzyszu w sobotę 28 lipca.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17.00 w całej Polscy zatrzyma się czas, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach. Orzysz pamięta ! ! ! Zapraszamy

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo, Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań przez organizacje pozarządowe w 2018 r. w zakresie rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego. Oferty można składać do 3 sierpnia 2018 roku.

„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie warmińsko-mazurskim"

Drodzy Mieszkańcy! Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

„WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD”

ODL oraz grupa nieformalna są realizatorami kolejnego projektu ze środków Programu Działaj Lokalnie 2018 r. Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 46 w Orzyszu utworzyli miejsce integracji sąsiedzkiej.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24