Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mazurskie Agro Show - Ostróda 2019

Tegoroczna wystawa organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych odbyła się w dniach 09-10.02.2019r. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 wystawców, reprezentujących około 300 czołowych marek krajowych i zagranicznych.

Wyjazdowe Święto Kobiet

Zapraszam do zafundowania sobie podarunku z okazji Dnia Kobiet w postaci bezpłatnego wyjazdu na badania mammograficzne. To najważniejsze badania, którym powinna poddawać się systematycznie każda świadoma kobieta. Trwają one jedynie kilka minut, a mogą uratować życie!

Ostatnie pożegnanie

"Wszystko w życiu ma swój początek i koniec" W dniu 15 lutego pożegnaliśmy naszego Proboszcza Ś.P. Ks. kan. Lecha Gardockiego, wieloletniego pasterza Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu. Pokój jego duszy.

ZSP w Dąbrówce & Amatorski Zumby

ZSP w Dąbrówce & Amatorski Zumby -CHARYTATYWNE-

Spotkanie autorskie w Muzeum

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejną publikację wydaną przez Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu z serii Krajobraz kulturowy Ziemi Orzyskiej, t. II „ Ziemia Orzyska. Dziedzictwo archeologiczne”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem książki dr Jerzym Łapo 4 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz.17.00 w Muzeum przy ul. Giżyckiej 9 w Orzyszu.Podczas spotkania będzie możliwość nabycia wydawnictwa w promocyjnej cenie.

WOJEWÓDZKIE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Dowódca 16.Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen.dyw. Marek Sokołowski oraz Prezes Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert"Marcin Korowaj serdecznie zapraszają do udziału w wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem honorowym Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzaka w Orzyszu i w Drozdowie-Zastrużne w dniach 28 lutego-1 marca 2019 r. Podczas uroczystości w dniu 1 marca b.r. zostanie odsłonięty pomnik ppor.Stanisława Grabowskiego ps. "Wiarus".

Spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne o możliwościach otrzymania grantu na realizację projektów na rzecz społeczności lokalnej. Szczegóły w załączniku

Kolej na… Orzysz

8 lutego, po 11 latach wyruszył pierwszy pociąg osobowy na trasie Ełk-Orzysz. O godz. 15:00 na dworzec PKP w Ełku wjechał pociąg z Olsztyna, który po krótkim postoju ruszył do Orzysza. Pasażerów pociągu turystycznego przywitali w Ełku Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i Z-ca Burmistrza Orzysza Beata Jażdżewska wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Orzysza Anną Pilarczyk.

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów II kadencji

W dniu 11 lutego 2019 r. rozpoczęła się II kadencja Rady Seniorów Gminy Orzysz. W I posiedzeniu Rady wzięli udział: Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Wiceburmistrz Beata Jażdżewska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Pilarczyk, którzy wręczyli Akty powołania członkom Rady. Następnie odbyło się głosowanie tajne, w którym wyłoniono przewodniczącą Rady - Panią Barbarę Szkolarz i zastępcę przewodniczącej - Pana Ryszarda Grygorowicz. Dodać należy, że decyzje zapadły jednomyślnie. Omówiono plan pracy Rady na 2019 r. oraz sprawy bieżące. Z ramienia Burmistrza bezpośrednio z Radą Seniorów współpracować będzie Pani Jadwiga Gryncewicz. Dziękujemy Pani Jadwidze Gryncewicz i Pani Agacie Borchet za przygotowanie i organizację posiedzenia.

_


Orzyszanie spotkali się przy szachownicy

Kilkanaście osób postanowiło zawalczyć o medale w I Szachowych Mistrzostwach Orzysza. Turniej mający przede wszystkim na celu promocję królewskiej gry i integrację orzyskiego środowiska szachowego odbył się 9 lutego w Sali widowiskowo-sportowej.

Spotkanie z naturoterapią i chiropraktyką.

7 lutego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu słuchacze mieli wyjątkową okazję poznać tajniki naturoterapii i chiropraktyki, w które wprowadzili ich Pani Sylwia Górska i Pan Jerzy Filipek.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24