Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

W sobotę padną pierwsze gole w lidze halowej

Czternaście zespołów rozpocznie w najbliższą sobotę (24 listopada) rywalizację w Orzyskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Jedenasta edycja zmagań adresowanych do drużyn środowiskowych, będzie tym razem rozgrywana pod szyldem sponsora tytularnego, jako Aviva Futsal Liga.

Najnowszy numer Biuletynu

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu Informacyjnego Magazynu Samorządowego Gminy Orzysz, w którym można przeczytać wiele ciekawych i interesujących materiałów, dowiedzieć się na co Gmina Orzysz stara się o środki, obejrzeć fotorelacje z wydarzeń mających ostatnio miejsce, a także dowiedzieć się co nas czeka w najbliższym czasie.

Narodowe Święto Niepodległości

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma »ich«. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! ” – pisał Jędrzej Moraczewski. Również Orzyszanie świętowali 100.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konsultacje w sprawie przyszłości Unii Europejskiej

Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach obywatelskich dotyczących przyszłości Unii Europejskiej. Wyniki tych konsultacji zostaną zaprezentowane przywódcom państw członkowskich podczas szczytu w Sybinie (Rumunia) 9 maja 2019 roku, zaledwie dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wynikające z nich wnioski wpłyną na decyzje związane z kierunkiem rozwoju Europy.

fot. Mariusz Kraśnicki

Na sportowo świętowali 100-lat Niepodległej

Biegi patriotyczne, w których walka o wynik i nagrody schodzą na dalszy plan, stają się coraz popularniejszą formą świętowania i wyrażania swojego przywiązania do ojczyzny. Idealnym przykładem tego trendu jest odbywający się w Orzyszu Bieg Nocy Listopadowej, organizowany z okazji Święta Niepodległości.

Ostatnie lokalne spotkanie Seniorów w ramach realizacji projektu „Forget me not” za nami.

Październikowe warsztaty poprowadziła Psycholog – P. Karolina Duchnowska, a temat brzmiał: „z dala od depresji-pora dla Seniora”. Prowadząca uczuliła seniorów, jakie symptomy mogą świadczyć o depresji, a także w jaki sposób pomóc osobie starszej , cierpiącej na tę chorobę. W depresji ogromne znaczenie ma kontakt chorego z otoczeniem: zabierzmy Seniora na spacer, zakupy, pomóżmy w porządkach. Cierpliwie wysłuchajmy tego, co ma do powiedzenia, okażmy empatię. To niby niewiele, a czasem tak wiele.

Orzyscy Seniorzy na międzynarodowej konferencji naukowej na Litwie

23 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Forget me not” PL–LT–2S-116 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020 Konferencja odbyła się w mieście Alytus, uczestniczyło w niej 30 orzyskich Seniorów, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy - Kamila Sokołowska oraz pracownik Domu Kultury w Orzyszu – Maja Rostkowska.

Dofinansowanie zakupu wyposażenia dla OSP z Ministerstwa Sprawiedliwości

W dniu 5 listopada 2018 r. Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski uroczyście przekazał jednostkom OSP funkcjonującym na terenie naszej Gminy zakupiony sprzęt w postaci defibrylatorów, pił łańcuchowych, butli powietrznych, szyn Kramera, agregatów i latarek akumulatorowych.

Wieczór autorski z Grażyną Ochenkowską

Sukces debiutującej pisarki, wielowymiarowość jej zainteresowań oraz pozytywne usposobienie sprawiły, że wieczór autorski, który odbył się 30 października 2018 r. w Domu Kultury w Orzyszu był inspirującym wydarzeniem.

Dr Jan Olejnik na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

O sensie istnienia, różnych obliczach nauki, o Wszechświecie... Skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy? O tym dyskutowaliśmy z dr Janem Olejnikiem na wykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Orzyszu. Powitaliśmy w naszych szeregach 5 nowych słuchaczek, którym uroczyście wręczono indeksy. Po wykładzie Przewodniczący Zarządu Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Wojciech Ogłuszka oraz Pani Anna Baranowska przedstawili idee oraz zaprosili do udziału w projekcie pn. "Jesień życia bezśmieciowa". Projekt dotyczy edukacji z zakresu racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz obniżenia ilości produkowanych odpadów, w tym tworzyw sztucznych. Realizacja projektu rozpocznie się w listopadzie. Koordynator UTW Maja Rostkowska

Złote Gody

W dniu 25 października 2018 r. w sali MOSiR w Orzyszu odbyła się uroczystość ,,Złotych Godów” par małżeńskich zamieszkałych na terenie naszej Gminy, które związek małżeński zawarły w 1967 roku. Dzień ten stał się okazją do wręczenia przez Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego Jubilatom ,,Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. „Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości i zgodzie” – mówił podczas uroczystości Burmistrz, gratulując małżonkom pięknego święta życząc również wszystkiego, co najpiękniejsze, spełnienia marzeń, spokoju i dobrego zdrowia.

Szanowni mieszkańcy, drodzy wyborcy

Wynik, który osiągnąłem w tych wyborach to znak, że mieszkańcy Orzysza w znamienitej większości akceptują mój pomysł na rozwój miasta i całej Gminy Orzysz. Widzą i doceniają pracę moją i całego mojego zespołu złożonego z radnych i pracowników, nasze inwestycje, działania społeczne, rozwój szkół i sołectw na terenach wiejskich. Bardzo mnie to cieszy i satysfakcjonuje. To dla mnie najlepsza nagroda za 4 lata ciężkiej pracy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

INVEST IN ORZYSZ

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online
Czyste Środowisko

Czyste Środowisko
W-MSSE
Żłobki MPiPS
PZERI" mazurskiwedkarz.pl" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24