Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Bieg Uliczny wystartował po raz dwudziesty piąty

W piątek (8 czerwca) ulice Orzysza zapełniły się od biegaczy. Zgodnie z wieloletnią tradycją ulicami miasta prowadziła bowiem trasa Orzyskiego Biegu Ulicznego, na starcie którego stanęło ponad 250 uczestników.

Wizyta studyjna w Varenie już za nami!

W dniach 5-6 czerwca 2018 r. 10 osobowa delegacja z Orzysza wraz z pozostałymi uczestnikami projektu poznawała trasy rowerowe w litewskiej Varenie i okolicach. Niektóre z nich przebiegają w pięknie położonym Dżukijskim Parku Narodowym.

Wariacja z książką i aparatem

Wczoraj w naszym liceum w ramach Akcji "Jak nie czytam jak czytam" odbyły się warsztaty przygotowane i przeprowadzone przez p.Krystynę Ziółkowską, w których uczestniczyła klasa II wraz z wychowawcą p.Magdaleną Wysocką. Tytuł warsztatów - Wariacje z książką i aparatem- całkowicie oddaje ducha tych zajęć.

Święto Seniorów na falach eteru

4 czerwca br. tak zapowiadaliśmy nadchodzące Święto Seniorów w studio Radia 5 w Ełku. Zapraszamy do wysłuchania. Poniżej link:

Projekt "Od Bałtyku do Mazurskiego Morza" - Święto Rybaka w Orzyszu na półmetku realizacji.

Dwa dni pełne wrażeń spędzają orzyscy uczniowie w nadmorskich miejscowościach poszukując informacji i zgłębiając wiedzę o rybactwie morskim. Wyjazd ten rozpoczął sie wizytą w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, spotkaniem z doświadczonym rybakiem i prezentacją sprzętu do połowu ryb. Uczniowie mieli również okazję spróbować pysznej morskiej rybki. Nie na samych przyjemnościach zakończył się dzisiejszy dzień, były również obowiązki i mały egzamin.

Młodzież rywalizowała w lekkiej atletyce

Biegi na 50, 600 i 800 metrów, rzuty piłką palantową i piłką lekarską, skok w dal i wzwyż – to konkurencje, w których swoich sił próbowali uczestnicy II Gminnej Olimpiady Lekkoatletycznej, która odbyła się 29 maja.

Ogłoszenie konkursu

"Ogród Naturą Malowany"

Klauzule dotyczące spełniania obowiązku informacyjnego z Art 13 RODO

Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego w ramach realizacji umowy dotyczącej pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych, po analizie sposobu realizacji obowiązku informacyjnego wg. wymogów RODO rekomenduje zastosowanie załączonych klauzul informacyjnych.

Dzień Dziecka z Teatrem Ptasie Melodie - relacja

Interaktywny spektakl pt. „Leśna przygoda czyli na ratunek planecie” w wykonaniu aktorek Teatru Ptasie Melodie, Natalii Szulc oraz Natalii Rewieńskiej był tegoroczną propozycją dla najmłodszych mieszkańców gminy Orzysz w ramach obchodów Dnia Dziecka 2018.

Senioralne spotkania lokalne w projekcie "Forget me not" Interreg Polska-Litwa

Majowe spotkanie lokalne w ramach projektu „FORGET ME NOT”, realizowanego w Gminie Orzysz, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa-Polska 2014-2020 odbyło się w ubiegły piątek, 25 maja a poprowadziła je dietetyk – P. Aleksandra Hajdo.

Nowy nagrobek mazurskiego poety

Z okazji 160 rocznicy urodzin Michała Kajki w dniu 23 maja 2018 r. odsłonięto w Ogródku wyremontowany nagrobek mazurskiego poety. Przez laty grób poety i jego otoczenie były nie tylko skromne, ale bardzo zaniedbane, dopiero w tym roku wysiłkiem gminnego i powiatowego samorządu miejsce pochówku poety nabrało godnego charakteru. Uroczystość powiązana została z sesją Rady Miejskiej, a wydarzenie to zaszczyciło wielu znamienitych gości.

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

Zapraszamy serdecznie na Piknik Rodzinny w ramach obchodów XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 25 maja godz. 16:00 Scena Pasjonatów - ul.Wojska Polskiego 9c

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24