Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Siatkarska rywalizacja na Dzień Kobiet

Pięć zespołów stawiło się w sobotę 9 marca w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu by walczyć w Turnieju Siatkówki rozgrywanym z okazji Dnia Kobiet. Na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały trzy miejscowe drużyny oraz dwa zespoły reprezentujące Ruciane-Nida.

ZMIANA SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza duże zmiany w obowiązującym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013 r. gospodarkę odpadami komunalnymi na terenie gminy Orzysz będzie prowadził Mazurski Związek Międzygminny-Gospodarka Odpadami w Giżycku.

Muzyczny upominek dla kobiet....

Owacjami na stojąco zakończył się koncert Conrado Yaneza , który odbył się w minioną niedzielę, 10 marca 2013r. w Orzyszu. Organizatorem spotkania z okazji Dnia Kobiet był Dom Kultury. Życzenia Paniom złożyli Burmistrz Orzysza P. Tomasz Jakub Sulima oraz w języku filipińskim Conrado Yanez. Finalista programu „Must be the music” śpiewając szlagiery światowej muzyki rozrywkowej podbił serca orzyskiej publiczności. Na sali panowała fantastyczna atmosfera. Publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie- były nie tylko brawa, ale i wspólne śpiewanie znanych utworów.

Ogłoszenie

Burmistrz Orzysza zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Orzysz na spotkanie, które odbędzie się 21 marca 2013r. o godz. 17.00 w Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. Tematem przewodnim będą nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi. W spotkaniu udział weźmie przedstawiciel Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zafunduj sobie prezent…

Pod takich hasłem odbyła się akcja zdrowotna organizowana dla mieszkanek z terenu gminy Orzysz. Burmistrz Orzysza już po raz trzeci zaprosił z okazji Dnia Kobiet panie z terenu gminy Orzysz, do uczestnictwa w wyjazdowej akcji bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych do Szpitala MSW w Olsztynie w dniu 9 marca br.

Emeljot – KOBIETOM

Dzień Kobiet świętowaliśmy w wyjątkowej atmosferze i w bardzo gościnnych progach.

Informacja Burmistrza

Informacja Nr 2/2013 z działalności Burmistrza Orzysza za okres pomiędzy sesjami Rady Miejskiej w Orzyszu (31 stycznia 2013 - 26 lutego 2013)

Orlik powraca po zimowej przerwie

Za pasem wiosna więc i Boisko Orlik budzi się z zimowego snu. Już od najbliższej środy 6 marca br. mieszkańcy Orzysza ponownie będą mogli korzystać z obiektu.

Karetki na nowych zasadach.

Dzwoniąc na numer alarmowy pogotowia ratunkowego 999 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego połączymy się z dyspozytornią w Olsztynie, ale do zdarzenia wyjedzie karetka znajdująca się najbliżej miejsca wezwania.

STRAŻACY PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

W sobotę, 2 marca odbyło się w orzyskiej OSP Walne Zebranie Sprawozdawcze, na którym dokonano podsumowania działalności w roku 2012 oraz omówiono plany na rok bieżący. Oprócz członków zwyczajnych, honorowych oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przybyli przedstawiciele władz Orzysza: Tomasz Jakub Sulima - Burmistrz, Ewa Polkowska Krupa - Zastępca Burmistrza, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP Pan Józef Baranowski, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Jan Aleszczyk, Komendant Komisariatu Policji Pani Wioletta Potaś, przedstawiciele Wojskowych Straży Pożarnych: Daniel Stańczak - WSP Orzysz, Krzysztof Karczmarczyk - WSP Bemowo Piskie, Pani Katarzyna Owczarek z Urzędu Miejskiego w Orzyszu, oraz przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego klubu sportowego Śniardwy: Agnieszka Górecka i Łukasz Nikołajuk.

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 27.02.2013r.

W dniu 27.02.2013r. w sali widowiskowo-sportowej odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu. Zapraszamy do obejrzenia video relacji.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Orzysz pamięta o Żołnierzach Wyklętych. Dziś (1 marca) podczas narodowego dnia ich pamięci w Orzyszu o godz. 10.00 pod „Pomnikiem 1920” władze Orzysza złożyły kwiaty w dowód pamięci o żołnierzach.

« · «« · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24