Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

"Śladem ryby z mazurskich jezior"

Weekend 6-7 lipca br. to także realizacja projektu pn: „ Śladem ryby z mazurskich jezior”, ” realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013.

Najtwardsi rywalizowali na szlaku Tygrysa

Przez dwa dni grupa zapaleńców z wielu regionów Polski mierzyła się z terenem orzyskiego poligonu i własnymi słabościami by uzyskać miano Tygrysa. Maszerowali, strzelali, rzucali granatami, transportowali na noszach rannego, pokonywali rzekę Orzyszę na linie rozwieszonej pomiędzy dwoma brzegami.

Dni Orzysza 2013 za nami

Zakończyło się dwudniowe święto miasta Dni Orzysza 2013. Tegoroczny program, przygotowany został z myślą o mieszkańcach w różnym wieku, gustujących w różnych gatunkach muzycznych i artystycznych.

IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne za nami...

Długim, barwnym, rozśpiewanym korowodem, prowadzonym przez Burmistrza Orzysza Tomasza Jakuba Sulimę i Kapelę „Klika” z Białej Piskiej, rozpoczęły się 7 lipca 2013 roku IX Orzyskie Spotkania Folklorystyczne. W naszym mieście zagościło prawie 300 muzyków i śpiewaków ludowych z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, z Kurpii, Suwalszczyzny i Podlasia, którzy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni i muzykę wyrosłą z dziedzictwa wielowiekowej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Orzysza bardziej przyjazna dla kajakarzy

W poniedziałek, 8 lipca strażacy z OSP Orzysz po raz kolejny zabrali się za oczyszczanie rzeki Orzyszy. Tym razem na prośbę turystów pragnących przemierzyć kajakiem szlak Kajki usuwali drzewa tarasujące trasę. Prace utrudniała głębokość wody, która w tym miejscu (okolice wsi Mikosze) dochodzi do dwóch metrów.

Rewolucja śmieciowa

Mieszkańców Gminy Orzysz nurtują pytania i wątpliwości związane z nowym systemem gospodarki odpadami. Najwięcej pytań dotyczy terminu dostarczenia pojemników do zbierania odpadów i zapłaty za usługę ich wywożenia.

Duże zmiany w Grand Prix po zawodach spławikowych

Jak co roku jedną ze sportowych imprez towarzyszących obchodom Dni Orzysza były spławikowe zawody wędkarskie. W niedzielny poranek 7 lipca, wędkarze stawili się na Kanale Orzyskim nie tylko by walczyć o największy połów, ale także o punkty do klasyfikacji generalnej I Wędkarskiego Grand Prix Orzysza.

EMELJOT otwiera część koncertową Dni Orzysza

Zaszczytne, inauguracyjne miejsce na liście koncertowej przypadło Emeljotowi, za co, jako zespół dziękujemy organizatorom.

Kochanie bez granic

„Musical w wykonaniu młodzieży – efekt warsztatów artystycznych” to projekt wsparty dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES w Mrągowie. W projekcie bierze udział śpiewająca młodzież z kilku miast województwa warmińsko-mazurskiego również z Orzysza. Grupa dziewcząt uczestniczących od kilku lat w zajęciach wokalnych w Domu Kultury w Orzyszu zakwalifikowała się na warsztaty musicalowe i ma możliwość rozwijać swoje umiejętności pod kierunkiem ekspertów wokalnych i teatralnych. Projektodawcy przewidzieli możliwość integracji międzypokoleniowej podczas pracy nad musicalem i zaprosili do udziału również zespół śpiewaczy „Orzyszanki”.

6 osób trafiło do szpitali - groźny wypadek pod Wierzbinami

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 17.00 na rasie Orzysz - Ełk w pobliżu miejscowości Wierzbiny. Dwa samochody: osobowy van i dostawczy Fiat zderzyły się czołowo.

Zakończono remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Tuchlin.

Zakres prac obejmował: remont dachu z jego dociepleniem, montaż obróbek blacharskich, docieplenie ścian budynku, wykonanie struktury elewacji, wykucie otworu oraz montaż dodatkowych drzwi wewnętrznych, roboty tynkarskie i malarskie wewnątrz obiektu Wartość wykonanych prac – 26.950 zł

Siatkarze zainaugurowali Grand Prix Orzysza

W niedzielę 30 czerwca zainaugurowana została czwarta edycja cyklu Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej. Na orzyskich plażach o punkty do klasyfikacji generalnej postanowiło powalczyć osiem zespołów, z których najlepsi okazali się ełczanie – Jędrzej Jasnos i Krzysztof Modzelewski.

« · «« · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24