Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

EMELJOT otwiera część koncertową Dni Orzysza

Zaszczytne, inauguracyjne miejsce na liście koncertowej przypadło Emeljotowi, za co, jako zespół dziękujemy organizatorom.

Kochanie bez granic

„Musical w wykonaniu młodzieży – efekt warsztatów artystycznych” to projekt wsparty dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES w Mrągowie. W projekcie bierze udział śpiewająca młodzież z kilku miast województwa warmińsko-mazurskiego również z Orzysza. Grupa dziewcząt uczestniczących od kilku lat w zajęciach wokalnych w Domu Kultury w Orzyszu zakwalifikowała się na warsztaty musicalowe i ma możliwość rozwijać swoje umiejętności pod kierunkiem ekspertów wokalnych i teatralnych. Projektodawcy przewidzieli możliwość integracji międzypokoleniowej podczas pracy nad musicalem i zaprosili do udziału również zespół śpiewaczy „Orzyszanki”.

6 osób trafiło do szpitali - groźny wypadek pod Wierzbinami

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 17.00 na rasie Orzysz - Ełk w pobliżu miejscowości Wierzbiny. Dwa samochody: osobowy van i dostawczy Fiat zderzyły się czołowo.

Zakończono remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Tuchlin.

Zakres prac obejmował: remont dachu z jego dociepleniem, montaż obróbek blacharskich, docieplenie ścian budynku, wykonanie struktury elewacji, wykucie otworu oraz montaż dodatkowych drzwi wewnętrznych, roboty tynkarskie i malarskie wewnątrz obiektu Wartość wykonanych prac – 26.950 zł

Siatkarze zainaugurowali Grand Prix Orzysza

W niedzielę 30 czerwca zainaugurowana została czwarta edycja cyklu Grand Prix Orzysza w Siatkówce Plażowej. Na orzyskich plażach o punkty do klasyfikacji generalnej postanowiło powalczyć osiem zespołów, z których najlepsi okazali się ełczanie – Jędrzej Jasnos i Krzysztof Modzelewski.

Nowy system gospodarowania odpadami

Od 1 lipca 2013 r. rusza nowy system gospodarowania odpadami. W załączeniu znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat oraz terminu zapłaty.

Gala Finałowa plebiscytu Wychowawca Roku 2013

W środę 26 czerwca 2013r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się gala podsumowująca plebiscyt na Wychowawcę Roku 2013. Nasze województwo reprezentowała laureatka tytułu Pani Ewelina Jędrych, która jest wychowawcą w orzyskim Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Gościem honorowym uroczystości i jednocześnie osobą, która tytuły wręczała, była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

fot. Archiwum

Dwa medale zawodników MMA Orzysz na zawodach w Ełku

Dwa medale wywalczyli zawodnicy MMA Orzysz w zorganizowanych w sobotę 22 czerwca Mistrzostwach Ełku w grapplingu. Po srebrny medal sięgnął Paweł Graczewski, zaś z brązowym krążkiem na szyi powrócił Łukasz Marczak.

Śpiesz się! Zostało kilka miejsc na kolonie nad morze!

Pozostało jeszcze kilka miejsc na I turnus kolonii letnich do Chłapowa koło Władysławowa w terminie od 1 do 12 lipca 2013 r. Zapisy przyjmowane są w biurze Stowarzyszenia ( Ruciane-Nida, ul. Gałczyńskiego 2 B) oraz telefonicznie ( 510 211 940, 500 227 829).

ISO 9001:2008 w Urzędzie Miejskim w Orzyszu

Dobiega końca zapoczątkowany jeszcze w roku poprzednim proces przygotowania Urzędu Miejskiego w Orzyszu do wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Przez szereg miesięcy pracownicy Urzędu wraz z kadrą zarządzającą uczestniczyli w licznych szkoleniach na temat praktycznego wdrożenia sytemu ISO w jednostce samorządu. Pod okiem i opieką specjalistów przeanalizowali organizację i zasady funkcjonowania Urzędu opisując je stosownymi procedurami.

Puma ruszyła na łowy

Prawie 1300 Zawiszaków i 300 pojazdów. To ostatni etap szkolenia poligonowego żołnierzy 15 Brygady Zmechanizowanej na obiektach drawskiego poligonu. Jest nim ćwiczenie pod kryptonimem „Puma 13”.

Śniardwy w okręgówce!

Na tą chwilę kibice piłki nożnej w Orzyszu czekali ponad dekadę. W minioną niedzielę seniorzy orzyskich Śniardw pokonując na wyjeździe Pojezierze Prostki 3:1, na kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do „okręgówki”.

« · «« · 142 · 143 · 144 · 145 · 146 · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24