Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 29.05.2013r.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 29.05.2013r.

Czwarta ofiara wody

W sobotę, 8 czerwca strażacy po raz kolejny prowadzili działania na wodzie. Tym razem zostali wezwani do zdarzenia na jeziorze Tyrkło w Okartowie. Kajak, którym płynęło dwóch młodych mężczyzn w pewnym momencie wywrócił się i mężczyźni wpadli do wody.

„Tych lat nie odda nikt….”

Te słowa znanej wszystkim piosenki śpiewnej przez Irenę Santor rozbrzmiewały i to często 30 maja 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Ogródku.

Dzik na Drawsku

Prawie 2000 żołnierzy oraz kilkaset pojazdów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej rozpoczęło szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Europejski Tydzień Sportu podsumowany

W dniach od 26 maja do 1 czerwca br. Gmina Orzysz po raz kolejny przyłączyła się do organizowanego przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich Europejskiego Tygodnia Sportu. Z tej też okazji Orzysz wziął udział w rywalizacji w ramach XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013.

XX Orzyski Bieg Uliczny

W piątek 14 czerwca, ulicami Orzysza prowadzić będzie trasa jubileuszowego XX Orzyskiego Biegu Ulicznego. Rywalizacja sportowców tradycyjnie już przebiegać będzie pod hasłem „Żyj bez nałogów”.

X-LECIE NADANIA IMIENIA ADAMA MICKIEWICZA ORZYSKIEMU GIMNAZJUM

4 czerwca 2003r. nasza szkoła otrzymała zaszczytne imię Adama Mickiewicza – wielkiego poety doby romantyzmu, wieszcza Polaków. 4 czerwca bieżącego roku obchodziliśmy X - lecie tej uroczystości.

Rekordowa liczba wierszy nadesłanych na IX OKP im. M. Kajki!

Aż 387 poetów nadesłało łącznie 1161 wierszy na tegoroczny IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M.Kajki! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 15 czerwca b.r. , kiedy do Orzysza przybędą członkowie Jury: Janusz Drzewucki , Wojciech Gawłowski, Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący) ,Anna Nowaczyńska,aby spośród nadesłanych prac wybrać najlepsze i wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach do 18 lat oraz powyżej 18 roku życia. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej : www.dkorzysz.pl w dniu 16 czerwca b.r. Organizatorami IX OKP im. M.Kajki są: Dom Kultury w Orzyszu oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku– Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Patronat sprawują Burmistrz Orzysza, Dwumiesięcznik Literacki „Topos”oraz „Gazeta Olsztyńska”.

Strażacy świętowali z dziećmi

W dniu 3 czerwca na Stadionie Miejskim Burmistrz Orzysza oficjalnie przekazał strażakom OSP Orzysz nowy samochód pożarniczy Mercedes Atego. Przekazanie połączono z gminnymi obchodami Dnia Dziecka

Młodzicy UKS „Jedynki” Orzysz – uczniowie SP w Orzyszu w koronie Mistrzów Polski

Orzysz w dniach 01 i 02 czerwca br. gościł 8 najlepszych zespołów w kategorii młodzików. W podanym wyżej terminie rozegrano bowiem finałowy turniej Mistrzostw Polski w unihokeju. Do naszego miasta przyjechały zespoły UKS Fenomen Babimost, WSU Wierzchowo, UKS Zryw Przykona, UKS Kołaczkowo, UKS Bankówka Zielonka, UKS 85 Mokotów Warszawa oraz LUKS Nolet Żabi Róg. Stawkę uzupełniał zespół gospodarzy UKS Jedynka Orzysz.

X Festyn Rodzinny

Dom Kultury w Orzyszu, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzyszu serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowym X Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 15.00 w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W dniu 3 czerwca odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej w którym wzięli udział uczniowie przedszkola i szkół podstawowych, rywalizując o sławę, chwałę i nagrodę.

« · «« · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · 144 · 145 · 146 · 147 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24