Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Remont świetlicy wiejskiej w Wierzbinach zakończony

05 października br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku świetlicy wiejskiej w Wierzbinach po zakończonym remoncie.

Czwartkowe spotkania w Klubie Seniora

Dom Kultury w Orzyszu zaprasza seniorów na czwartkowe spotkania w Klubie Seniora . W najbliższy czwartek 17 października b.r. odbędzie się kurs udzielania pierwszej pomocy.

Gala wręczenia nagród laureatom IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Kajki

26 października 2013r. o godz. 19:00 w Domu Św. Rodziny w Orzyszu odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Kajki. Wieczór uświetni koncert jednego z najlepszych polskich wokalistów i interpretatorów piosenki literackiej Jarosława Jar Chojnackiego. Organizatorami konkursu są: Dom Kultury w Orzyszu oraz Muzeum Michała Kajki w Ogródku Oddział K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Patronat sprawują: Burmistrz Orzysza , Dwumiesięcznik Literacki TOPOS oraz Gazeta Olsztyńska.

Trwają prace nad odwodnieniem terenu przy ulicy Ełckiej 28 A i 28 B.

Prace prowadzone są przez Spółdzielnię Wielobranżową „NIEGOCIN” z siedzibą w Giżycku.

Konkursy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie. Szczegóły w załączeniu.

Planowanie miejskiego obszaru funkcjonalnego Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

W dniach 14-30 października br. na terenie Giżycka oraz okolicznych gmin (Gmina Miejska Giżycko, Gmina Giżycko (gmina wiejska), Gmina Mrągowo ( gmina wiejska), Gmina Miasto Mrągowo ( gmina miejska), Gmina Pisz ( gmina miejsko – wiejska), Miasto i Gmina Ruciane – Nida ( gmina miejsko – wiejska), Gmina Mikołajki ( gmina miejsko – wiejska), Gmina Ryn ( gmina miejsko – wiejska), Miasto i Gmina Węgorzewo ( gmina miejsko – wiejska), Miasto i Gmina Orzysz ( gmina miejsko – wiejska), Gmina Miłki ( gmina wiejska), Gmina Pozezdrze ( gmina wiejska) realizowane będą badania ankietowe dot. kwestii społeczno-gospodarczych. Celem badania jest określenie m.in. zasięgu i skali problemów występujących na obszarze Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Sesja Rady Miejskiej w Orzyszu 25.09.2013 r.

Prezentujemy Państwu video relację z Sesji Rady Miejskiej w Orzyszu z dnia 25.09.2013

Przed rokiem orzyszanie zajęli 3. miejsce

Reprezentanci pilnie poszukiwani!

W sobotę, 26 października w Rucianem-Nidzie odbędzie się VII Turniej Gmin Powiatu Piskiego. W jednej z największych sportowych imprez w powiecie, o miano najlepszej rywalizować będą reprezentacje czterech gmin: Białej Piskiej, Pisza, Rucianego Nida i Orzysza.

Wycieczka Klubu Seniora

W dniu 3.10.2013r. z okazji Dnia Seniora odbyła się bardzo atrakcyjna wycieczka do niezwykłych miejscowości na Mazurach.

Dzień Seniora w Orzyszu

Czwartkowe spotkania seniorów w Domu Kultury w Orzyszu cieszą się coraz to większym zainteresowaniem . Po przerwie wakacyjnej , spotkaniem w ramach obchodów" Dnia Seniora " zainaugurowano działalność Klubu Seniora w roku 2013/2014. Życzenia zebranym złożyła Zastępca Burmistrza P. Ewa Polkowska-Krupa oraz Dyrektor Domu Kultury w Orzyszu Beata Szymankiewicz. Młodzież oraz Klub Spotkań Artystycznych przygotował muzyczny upominek.

Pierwszy start mają już za sobą

Ponad 200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbyły się w czwartek 26 września w Okartowie. W ten sposób uczniowie ze szkół z Gminy Orzysz zainaugurowali sportową rywalizacje w nowym roku szkolnym.

Sportowy weekend z Radiem Olsztyn!

Serdecznie zapraszamy Państwa do posłuchania audycji radiowej Radia Olsztyn nagrywanej podczas sierpniowego weekendu w naszej gminie.

« · «« · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24