Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Godziny otwarcia Muzeum w weekend majowy

Weekend majowy to świetny czas na poznawanie zakątków i uroków Ziemi Orzyskiej. To także okazja do odwiedzenia naszego muzeum. Uprzejmie informujemy, że w dniach 01-03 maja 2017r. muzeum będzie czynne w godzinach 10.00-16.00.

Wędkarze zapolują na szczupaka

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a to oznacza, że już niedługo na jeziorach zaroi się od wędkarzy polujących na szczupaka. Jedni będą to robić dla czystej przyjemności, inni po to, by wygrać cenne nagrody. O takie zawalczyć będzie można 7 maja na jeziorze Orzysz, podczas zawodów w wędkarstwie spinningowych.

Renowacja czołgu

Muzeum Wojska ,Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu wspólnie z wolontariuszami postanowiło odrestaurować jeden z eksponatów muzeum-czołg średni T-34/85 W chwili obecnej czołg czeka na remont.

Ogłoszenie

w sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację zadania publicznego Gminy Orzysz.

Wojenne losy Niny Smirnow

18.04.2017r. pracownicy Muzeum wraz z Burmistrzem Orzysza Zbigniewem Włodkowskim spotkali się z 92-letnią mieszkanką Orzysza - Panią Niną Smirnow- byłą więźniarką obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, która podzieliła się z nami swoją historią życia. Było to pierwsze spotkanie z Panią Niną, w planach mamy kolejne. Z każdej wizyty powstanie zapis cyfrowy, na podstawie którego zostanie przygotowana publikacja.

Orzyszanie zagrają w badmintona

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął zapisy do II Mistrzostw Orzysza w Badmintonie. Zawodnicy uprawiający coraz popularniejszą w Orzyszu dyscyplinę sportu swoje umiejętności będą mogli skonfrontować 29 kwietnia.

Prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystego powitania żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO

"Wolność po latach oczekiwania nadeszła i ta wolność jest mocna"

Przybycie wojsk NATO to historyczny moment, na który czekały pokolenia Polaków od końca II wojny światowej - powiedział w czwartek Prezydent RP Andrzej Duda podczas oficjalnego powitania żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Orzyszu (Warmińsko-mazurskie).

Odwiedziny miasta z dziecięcych lat

Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć w Muzeum niezwykłych gości. Pani Zenobia Zielińska wraz ze swoim bratem Jerzym są byłymi mieszkańcami Orzysza i chociaż od dawna mieszkają w innych miastach (pani Zenobia mieszka obecnie w Nowym Jorku, pan Jerzy- we Fromborku) z sentymentem wracają do miejscowości, w której spędzili dzieciństwo.

Niespodzianka w trakcie zajęć języka angielskiego

W trakcie zajęć nauki języka angielskiego, prowadzonych przez Dom Kultury w Orzyszu, niezapowiedzianą wizytę złożyli żołnierze amerykańscy. Niespodziewani goście wzięli czynny udział w zajęciach starając zintegrować się orzyskim społeczeństwem.

Warsztaty makijażu

Zapraszamy na warsztaty makijażu prowadzone przez konsultantki AVON. Warsztaty odbędą się 19 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Pawilonie Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego 9B. Ilość miejsc ograniczona.

Wiadomości z Gminy Orzysz 16-31/03/2017

1. Dzień Wiosny w Gimnazjum, 2. Orlik, 3. Galeria Żywych Obrazów w LO, 4. Centrum Weterana, 5. Orzyska Akcja Poboru Krwi, 6. KS Śniardwy Orzysz, 7. Turniej Szachowy, 8. Sesja Rady Miejskie, 9. Konferencja prasowa z dziennikarzami krajów NATO, 10. Laureatki Konkursu Piosenki Angielskie.

Niepraktykujący obywatel? - seminarium o edukacji obywatelskiej

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Społeczeństwo obywatelskie w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem będziemy debatowali o stanie edukacji obywatelskiej w naszym województwie. Z badań wynika, że często wiemy, jak powinniśmy się zachować, jako obywatele, ale… nie robimy tego. Wiemy na przykład, że wybory to nasz obywatelski obowiązek, ale nie zawsze na nie idziemy, o czym świadczy niska frekwencja wyborcza. Narzekamy na bierność mieszkańców, niską aktywność członków naszych organizacji, słaby wolontariat... Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce stwierdza: Dla budowy silnego społeczeństwa obywatelskiego potrzebna jest znacząca zmiana postaw i zachowań mieszkańców. Niezbędna jest skuteczna edukacja obywatelska, prowadzona zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i publiczny system oświaty.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24