Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

reklama

Orzyskie projekty obywatelskie

Gmina Orzysz w nowatorski sposób realizuje projekty obywatelskie.

ARTYŚCI Z WIZYTĄ W GMINIE ORZYSZ

Plener Malarski Renesowo 2017 W dniach 10 - 23 lipca na terenie Gminy Orzysz gościć będą artyści z różnych regionów Polski, którzy przyjechali tu aby wziąć udział w Plenerze Malarskim Renesowo 2017. Wśród uczestników pleneru są m.in.: Katarzyna Swinarska - znana polska malarka i performerka, Zbigniew Chrostek - autor licznych wystaw i realizacji artystycznych z zakresu malarstwa oraz Andrzej Renes – rzeźbiarz i autor wielu warszawskich pomników.

WAKACJE Z MAZURSKIMI LEGENDAMI

W dniach 24-26 lipca dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Orzyszu gościć będą w Galerii Sztuki „Renesowo” w Nowych Gutach na warsztatach organizowanych pod hasłem „Wakacje z mazurskimi legendami”.

ZAKAZ WSTĘPU NA POLIGON

Informuje, iż w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz prowadzone będą strzelania amunicją bojową. w dniach 18-20.07.2017r.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” 2017, oraz konkursu grantowego „Wspólne Podwórko” – Orzysz 2017

Agencja Modermizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa

prowadzi nabór wniosków w zakresie "Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój"

Pancerna bitwa w Orzyszu

Żołnierze podczas patrolu wykrywają przeciwnika. Na miejsce zostaje wezwany pluton czołgów. Kilkudziesięciotonowe kolosy rozpoczynają natarcie, po chwili trwa już regularna walka – tak będzie wyglądał kulminacyjny moment „Walki czołgów”, wydarzenia które w sobotę odbędzie się w Orzyszu. – To jedyna tego typu impreza w Polsce, zapraszamy! – zachęcają organizatorzy.

Święto 15GBZ

ORZYSZ WOJSKOWA STOLICA POLSKI Składa najserdeczniejsze życzenia Panu generałowi, żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska z okazji święta15GBZ

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki

Protokół z obrad Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w składzie: Przewodniczący: Krzysztof Kuczkowski oraz członkowie: Wojciech Gawłowski Wojciech Kass, po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:

Detonacja bomby na poligonie w Orzyszu

Dwumetrowa, ważąca 500 kg niemiecka bomba lotnicza z czasów II wojny światowej znaleziona w Białymstoku została zniszczona na poligonie w Orzyszu. Akcję usunięcia i przewiezienia na poligon w Orzyszu niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej realizował 16. Patrol Rozminowywania w Białymstoku, zabezpieczany przez Żandarmerię Wojskową i Policję.

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza

Zapraszamy serdecznie do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 5. Centrum jest do dyspozycji mieszkańców i turystów od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Oprócz możliwości zasięgnięcia niezbędnych dla turysty informacji, w ofercie posiadamy: materiały reklamowe, promocyjne oraz wydawnicze, promujące również markę turystyczną – „Orzysz Wojskowa Stolica Polski”. Zapraszamy do zakupu: koszulek, opasek, długopisów, kubków ….

Ludowizna źródłowa i inspirowana czyli relacja z XIII Orzyskich Spotkań Folklorystycznych

2 lipca Ogródek Jordanowski od południa aż do wieczora rozbrzmiewał muzyką ludową. Na nasz orzyski konkurs muzyczny, który odbył się już po raz trzynasty, przyjechało 205 osób z różnych miejscowości. Gościliśmy muzyków z Mazuchówki, Myszyńca, Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Stradun, Biskupca, Pisza, Czarni, Łysych, Dubeninek, Rozóg, Kowal Oleckich oraz Budr. Nasze miasto było reprezentowane przez niezawodne Panie Orzyszanki.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24